YENGEÇ Burcu ve Yükselen Yengeçler Şubat 2017 yorumu
Sevgili Yengeç burçları ve yükselen Yengeçler, Şubat ayında yaşayacağımız tutulmalar ile hayatımızda önemli değişimlerin başlayacağı yeni bir aya giriyoruz. 11 Şubat tarihinde Aslan-Kova hattında Ay tutulması ve 26 Şubat tarihinde ise Balık-Başak hattında Güneş tutulması yaşayacağız. Şimdi Şubat ayının bize neler getireceğine bir göz atalım.
1 Şubat tarihinde birebir ilişkilerinizdeki iletişim şekliniz, 5 günlük bir dönem boyunca özgür ve idealist bir şekle dönüşebilir. Karşınızda bulunan kişiler ile motive edici konuşmalarınız pozitif etkiler yaratsa bile yaşayabileceğiniz ani paylaşımlarınız ilişkilerinize gerginlik getirebilir. Kendinizi orijinal şekilde ifade etme isteğiniz çevreniz tarafından ilgi ile karşılanabilir.
Bu dönemin başlangıcının hemen ertesinde, 2 Şubat tarihinde başlayıp yine 5 gün sürecek yeni dönemde, pozitif davranışlar içinde olabiliriz. Birebir ilişkilerinizde, felsefik konuşmaların daha fazla olabileceği bu dönemde, keyifli ve neşeli iletişim şekliniz etrafınızda bulunan herkesi olumlu yönde etkileyebilir. Bu dönemde tepkilerimizi, ifadelerimizi abartma ihtimalimiz olabilir. Danışmanlık işi yapıyorsanız, yoğun geçebilecek bir dönem yaşayabilirsiniz. Zihinsel huzuru hissedebilir ve bunun keyfini yaşayabilirsiniz. Ailenizden güzel destekler alabileceğiniz bu süreçte, kalabalık aile toplantıları içinde olabilirsiniz.
3 Şubat tarihinde, ilişkiler, para ve aşk konularını yöneten Venüs gezegeni, Koç burcuna geçiş yapacak ve 6 Haziran tarihine kadar burada kalacak. Kariyerinizde kendinizi iyi hissedeceğiniz bir dönemi getirecek olan bu ziyaret süresince, kendi özgürlüğünüzü ve kararlarınızı ortaya koymak isteyebilirsiniz. Kariyerinizi değiştirmek için risk almak isteyebileceğiniz bu dönem, karşınıza çıkacak fırsatlar göre hareket etmenizi öneririm.
6 Şubat tarihinde bize olumlu enerjiler ile destek veren Jüpiter, geri hareketine başlayacak ve 10 Haziran tarihine kadar bu hareketi devam edecek. Ev ve aile konularınız ile ilgili alanda gerçekleşecek bu hareket süresince bu konular hakkında içsel anlamda huzurlu ve keyifli hissedecek, aileniz ile daha fazla zaman geçirebileceksiniz. Kendinizi aileniz açısından şanslı hissedebilir, aile kökleriniz hakkında yeni bilgiler edinebilirsiniz. Düşünceleriniz ve duygularınız zaman zaman dağılsa bile gökyüzünde bu döneme eşlik eden bazı olumlu göstergeler size güzel haberler getirebilir.
7 Şubat tarihinde bir diğer önemli değişiklik gerçekleşiyor ve zihin ve iletişim konularını yöneten Merkür, 26 Şubat tarihine kadar kalacağı Kova burcuna geçiş yapıyor. Kazançlarınız konusunda daha rasyonel düşüneceğiz bu dönemde, zihniniz finansal kazançlarınız ile meşgul olabilir ve ortak kazançlarınız var ise bunları nasıl değerlendirebileceğiniz hakkında ilginç fikirler üretebilirsiniz. Eğer bir kazanç dağılımı yapılacak ise bunun adilane bir şekilde olması için büyük çaba sarf edebilirsiniz.
11 Şubat tarihinde bu ay içinde yaşayacağımız en önemli gökyüzü hareketlerinden ilki meydana gelecek ve Aslan burcunda Ay tutulması gerçekleşecek. Ay tutulmaları duygusal değişim ve dönüşümlerimizi yansıtır ve duygu dünyamız için yeni bir dönemi başlatırlar. Finansal konularınız ve yetenekleriniz alanında gerçekleşecek bu tutulma ile duygusal anlamda kendi yeteneğinizi ortaya koyarak para kazanma konusunda atılım yapmak isteyebilirsiniz. Kendi kazançlarınız hakkında duygularınız ve egonuzun sesi daha fazla kendiniz gösterirken ortak kazançlarınız için zihniniz devreye girerek daha mantığa dayalı görüşler ortaya koyabilir. Her iki dengeyi sağlamak ve bu denge içerisinde hareket etmek, kazan-kazan prensibi neticesinde size daha fazla fayda sağlayacaktır.
12 Şubat ve sonrasında devam eden bir hafta boyunca, huzurlu hissedeceğiniz ve size nefes aldıracak bir dönem olacak. Finansal konularınız ile ilgili ailenizden güzel destekler alabilirsiniz. Yeni bir eve yatırım yapmak isteyebilir ya da evinizde yeni düzenlemeler yapabilirsiniz. Güzel haberlerin, olumlu gelişmelerin olacağı bir hafta yaşayabilirsiniz.
19 Şubat tarihinde Güneş Balık burcuna geçecek ve yeni ve duygusal bir 30 günlük dönem başlayacak. İçsel anlamda sakinleşeceğiniz bu dönemde, daha fazla spiritüel çalışmalar içinde olabilir, kendiniz ile daha fazla zaman geçirebilir, meditasyon, yoga tarzında sakinleştirici aktiviteleri tercih edebilirsiniz. İlahi sevgiyi daha fazla hissedeceğiniz bu dönem, duygusal anlamda kendinize olumlu telkinlerde bulunmanız sizi daha iyi hissettirecektir.
21 Şubat ve sonrasında devam eden 5 günlük dönemde, sahip olduğunuz varlıklar hakkında kendinize bir plan çıkarabilir, alacak-verecek dengenizi görmek ve aksiyona geçmek için kendinize yeni planlamalar yapabilirsiniz. Bunlar ile ilgilenirken, pozitif yaklaşımız yüksek olacağı için, karşınıza çıkabilecek her türlü olumsuzluk sizin enerjiniz ile çözüme doğru gidebilir. Eğer kusuru hatayı görmek için bakarsak, bulacağımız kesindir ama bunun için ne yapabilirim diye bakarsak, çözümün geleceği de muhakkaktır. Hangi taraftan bakacağımızı seçmek bizim elimizde.
26 Şubat tarihinde Balık burcunda Güneş tutulması gerçekleşecek. Bu ayın en önemli ikinci hareketi olan bu tutulma, hayatınızda yeni bir döneme geçişinizi simgeliyor olabilir. Güneş tutulmaları hepimiz için hayatımızda ray değiştirme gibi yepyeni bir döneme geçiş olabilir. Bu tutulma, Saros döngüleri içinde 19 Güney döngüsü olarak geçmektedir. Bu döngünü anlamı hayatımıza hoş sürprizlerin geleceğini, ani mutluluk ve şanslı bir kazanım yaşayacağımızı ve pozitif değişimlerin olacağı yönündedir. Tutulma sırasında gökyüzünde var olan diğer göstergeler ile birlikte karar alma ve uygulama konusunda çok ani hareket etme yönünde cesur olabilir ama aynı zamanda bu ani hareketler sırasında koşulları gözden geçirerek kararlarınıza tekrar bakabilirsiniz. Her türlü değişimi yaşarken, buna olumlu değişimlerde dahil olmak üzere, sakin kalmak ve değerlendirmelerimizi sakinlik ile yapmak, her durumu kabul etmek her zaman bizim için en uygun sonucu getirir.
Bu tarihte saat 17:59’da Balık burcunda Yeni Ay’ı da yaşıyor olacağız. Yeni Ay dileklerinizi sevgiyi, huzuru deneyimlemek, yeni eğitimler, yeni kazanımlar, güzel ve keyifli seyahatler, akademik kariyer ve sosyal medya konularında belirleyebilirsiniz.
En güzel ve keyifli değişimlerin olacağı huzurlu ve mutlu bir Şubat ayı yaşamanızı dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here