YENGEÇ Burcu ve Yükselen Yengeçler Nisan 2017 Yorumu

  Çalışma ortamınızda bir önce ki Satürn geri hareket dönemi olan Mart-Ağustos 2016 döneminde yaşadığınız önemli değişimlerden sonra nasıl devam ettiğiniz ve bu değişimlerin sonucunda kendinizi nasıl konumlandırdığınız konusunda karşınıza yeni deneyimler çıkabilir. Satürn geri hareketi, yaşadığımız önemli olaylarda öğrenme sürecimizin altını tekrar tekrar çizerek önemli derslerimizi ve ödevlerimizi çıkarmamıza destek verir ve bizi daha sağlamlaştırır.

  0
  158

  Sevgili Yengeçler burçları ve yükselen Yengeçler, hareketli bir Nisan ayına başlıyoruz. Mart ayının son günü Boğa burcuna geçen iletişim gezegeni Merkür 10 Nisan tarihinde 3 haftalık geri hareketine başlayacak. Aynı zamanda disiplini ve öğrenmeyi simgeleyen yönetici gezegeniniz Satürn de 27 Ağustos tarihine kadar sürecek geri hareketine bu ay içinde, 6 Nisan’da başlayacak. Ve ilişkiler, para ve şans gezegeni Venüs 15 Nisan’da geri hareketini sonlandıracak.  Şimdi Nisan ayına daha detaylı bakmak gerekir ise;

  31 Mart tarihinde Boğa burcuna geçen ve Nisan ayı boyunca bu burçtaki ziyaretini devam ettirecek olan iletişim gezegeni sizin iyi talih olarak adlandırılan hayata dair umutlarınızı gösteren, arkadaşlıklarınızı, sosyal projelerinizi ifade eden alanda daha somut ve elle tutulur bir iletişim tarzı içinde olacağınızı, bu konular ile ilgili istikrarlı ve tutarlı bir düşünce modeline geçeceğinizi ifade ediyor. Bu dönemde öğrenme şekliniz anlamak ve kavramak şeklinde olurken sizin için elle tutulur, somut konular önem kazanacak. Ekip çalışmaları, organizasyonlar, dernekler içinde görev alıyorsanız karşınıza Boğa özelliklerini taşıyan güven verici, sabırlı ama aynı zamanda inatçı düşünce yapısına sahip kişiler çıkabilir. Siz de arkadaşlarınız ile olan iletişiminizde kendinizden ödün vermeyen ve tutucu bir tarz içinde olabilirsiniz, bu konuda dikkatli olmanızı öneririm, etrafınız bu tutumunuzdan olumsuz etkilenebilir.

  6 Nisan tarihinde, hayatımızı düzene sokan, öğretileri ile bizi disipline eden, teslimiyeti ve tevekkülü öğreten Satürn, 27 Ağustos tarihine kadar devam edecek geri hareketine başlayacak. Satürn geri hareketi, Merkür geri hareketi gibi kısa zaman içinde hayatımıza etkileri olan bir gösterge değildir. Çalışma ortamınızda bir önce ki geri hareket dönemi olan Mart-Ağustos 2016 döneminde yaşadığınız önemli değişimlerden sonra nasıl devam ettiğiniz ve bu değişimlerin sonucunda kendinizi nasıl konumlandırdığınız konusunda karşınıza yeni deneyimler çıkabilir. Satürn geri hareketi, yaşadığımız önemli olaylarda öğrenme sürecimizin altını tekrar tekrar çizerek önemli derslerimizi ve ödevlerimizi çıkarmamıza destek verir ve bizi daha sağlamlaştırır. Eğer bu geçmiş dönemde, karşınıza çıkan ve sizi değiştirmeye yönelik deneyimler, olaylar karşında hareket etmediyseniz, şimdi ki etkinin gücü biraz daha itekleyerek hareket ettirmeye yönelik olabilecektir. Aynı hareketleri yaparak farklı sonuç elde etmeyi bekleyemeseniz, mutlaka hareketi değiştirmeniz gerekir. Ayrıca önemle belirtmek isterim ki siz ne kadar direnç gösterirseniz, karşıt güçte size karşı aynı oranda direnç uygulayacaktır. Bu sefer gerçekleşecek olan bu retro hareketi zamanında kendinizi ne kadar sağlamlaştırdığınız ve çıkardığınız sonuçları hayatınıza ne kadar aldığınıza bakma zamanları. Geri hareketin başlayacağı bu tarihte gökyüzünde yer alan diğer önemli bir gösterge ise ilişkilerinizde değişim için gereken cesarete sahip olma zamanlarını size sunacak. Eğer doğum haritanızda Satürn geri harekette ise bu dönem kendinizi anlamak ve olayları yoluna koymak açısından size daha fazla destek verebilir.

  9 Nisan tarihinde gerçekleşecek ve etkisi bir hafta kadar sürecek olan süreçte, kariyerinizde önemli değişimler yaşayabilirsiniz. Sizi değiştiren ve dönüştüren bu değişim, kendi gücünüzü ortaya koma ve karşınızdaki otorite ile başa çıkma konularında önemli deneyimleri hayatınıza getirebilir. Uzun dönemde size sağlam ve kalıcı değişimler getirecek olan bu bir haftalık dönem içinde gücünüzü ortaya koymak için enerjinizi dışarıya yansıtmak yerine, içinize dönerek teslimiyet ve tevekkül ile beklemek ve olan her durumun sizin hayrınıza gerçekleştiği inancınızı sağlamlaştırmak üzerine olmasını tavsiye ederim. Bu dönemde size olumsuz gelen bir sonuç için aradan biraz zaman geçtikten sonra sizin için ne kadar olumlu olduğunu anlayabileceksiniz.

  10 Nisan tarihinde iletişim gezegeni Merkür, arkadaş ilişkileriniz ile takım çalışmalarınızı gösteren alanda geri hareketine başlayacak.  3 Mayıs tarihinde kariyer alanınızda sona erecek bu hareket süresince önce arkadaş gruplarınız ile olan iletişiminiz daha sonra kariyeriniz ile ilgili konulardaki iletişimiz ve zihninizin çalışma şekli sakinleşme ve sadeleşme üzerine olabilir. Yaşadığımız hızlı hayatlar içerisinde mola alma zamanları olarak değerlendirebileceğiniz bu dönem, yaptığınız ve hazırladığınız her çalışmayı bir kez daha gözden geçirme ve tamamlama fırsatları karşınıza gelebilir. Eski arkadaşlarınız karşınıza çıkabilir ve nostaljik buluşmalar yaşayabilirsiniz. 3 Mayıs sonrasında tekrar gözden geçirmek üzere bir madde ile sözleşmeleri imzalamanızı öneririm.

  11 Nisan tarihinde Terazi-Koç hattında Dolunay gerçekleşecek. Sosyal alan ve aile ve ev ilişkilerinizde her konunun ve ayrıntının görünür olduğu, kararların tekrar gözden geçirileceği bir dönem olabilir. Yeni Ay zamanında neleri niyet etmiştiniz, şimdi o niyetleri gözden geçirme ve yenileme zamanları.

  14 Nisan tarihinde içinizdeki özgür ruhu serbest bırakma ve tüm zincirleri kırma isteği ve dünyaya özgürlüğünüzü haykırma isteği ile dolabilirsiniz. Özellikle kariyerinizde radikal değişiklikler yapma isteği duyabilirsiniz. Bu dönemin geçmesini bekledikten sonra bu kararınızı gözden geçirmeniz sağlıklı bir sonuç daha verimli olacaktır.5 günlük bu süreçte, yeni fikirler, ilham, risk alma konularında hemen harekete geçme isteği içerisinde olabilirsiniz.

  15 Nisan ve önemli bir gösterge düzeliyor. Aşk ve ilişkiler artık daha rahat nefes alabilir. 1.5 aydır ertelediğiniz yurtdışı seyahatlerinizi gerçekleştirme zamanları. Hukuk süreçleriniz için olumlu kararların çıktığı bir döneme geçiş yapıyorsunuz. Ertelediğiniz estetik değişimleri yapma zamanı. Saçınızı hayalin kurduğunuz şekilde kestirebilir ya da boyatabilirsiniz. Para ve şans daha rahat hayatımıza akabilir.

  19 Nisan tarihinde bir aylık yeni bir dönem başlıyor: Boğa burcu zamanı. Hayattan keyif alma konularının ön planda olduğu, daha fazla sanatsal aktivitenin hayatımızda yer aldığı, para ve yatırım konularında daha ayaklarımız yere basarak hareket ettiğimiz, doğanın keyfini çıkardığımız 30 günlük güzel bir dönem yaşayacağız.

  21 Nisan tarihinde, hayat ile mücadele gücümüzü gösteren Mars, İkizler burcuna geçecek ve 5 Haziran tarihine kadar burada kalacak. Bilinçaltı ve spiritüel konular zihninizi daha fazla meşgul edebilir ve bu konular ile ilgili yeni eğitimlere başlayabilirsiniz.

  26 Nisan saat 15:17’de Boğa burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Hayat ile ilgili pozitif ve güzelliklerin olduğu yaşam alanınızda gerçekleşecek bu Yeni Ay enerjisini yenilenme ve taze enerjiler ile ilgili oluşturabilirsiniz. Sanatsal aktiviteleri içeren yeni hobiler için en uygun niyet etme zamanları.

  28 Nisan tarihinde aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, Koç burcuna geçiş yapacak ve 7 Haziran tarihine kadar kariyer alanınızda size güzel şanslar getirecek. Yeni bir işe başlamak için ya da iş değiştirmek için güzel zamanlar, iş arayan Koç burçlarına bu konuda müjdeli haberler gelebilir.

   

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here