YENGEÇ Burcu ve Yükselen Yengeçler 2017 yıllık yorumu

Sevgili Yengeçler ve yükselen Yengeçler, 2017 senesinin sonuna kadar Satürn’ün etkisi sizin günlük rutin işleriniz, çalışma ortamınız ve bu ortamda davranış modeliniz ile aynı zamanda sağlığınız ve sağlık ile ilgili konularda deneyimler ile devam edecek. 2015 senesinden bu yana çalıştığınız ve düzenlemeler yaptığınız bu konuları bu sene de toparlamaya devam ederek, sene sonunda istediğiniz modeli yaratmış olarak yolunuza devam edebileceksiniz. Öğretici ve öğrendiklerini paylaşımcı bir şekilde ortaya koyan çalışma modelinizi, daha verimli ve adilane olmak adına çeşitli eğitimler ile desteklemek isteyebilirsiniz. Günlük takip ettiğiniz iş hacminizi, iş ve özel yaşamınız dahil olmak üzere, önem sırasına göre belirlemek, paylaşılması gerekenleri dağıtmak ve en önemlisi sorumluluklarınızı paylaşmak üzere adımlar atabilirsiniz. Bilginizi paylaşma konusunda korkularınız olmasına rağmen, bilginizi paylaştıkça aslında arttığını görmek ve deneyimlemek sizi daha da rahatlatacaktır.

Yeni bir iş kurma konusunda adımlar atabilirsiniz. İş yerinizde sorumluluklarınız artabilir, eğer şirketinizde yabancılar ile çalışan bir bölüm var ise yeni görevi yeriniz bu alan olabilir. Etrafınızda bulunan kişilere yardım etme ve destek verme isteğinizi gözden geçirmenizi öneririm, bunu hangi anlamda yaptığınıza bir bakın. Destek verme adı altında diğer kişilerin işlerini mi yapıyorsunuz, eğer öyle ise buna dur deme zamanları gelmiş olabilir. Pratikliğinizin arttığı bu dönemde insancıl bir yaklaşım içerisinde herkesin hayatını kolaylaştırmak adına, kendiniz için neler yaptığınıza bakma zamanı. Sağlığınız ile ilgili konularda son iki sene neler yaşadınız? Özellikle dişleriniz, kemikleriniz, cildiniz ile ilgili yaşadığınız problemler oldu mu? Tüm bunlar size kökten değişim için işaretler veriyor olabilir. Kendinizi hayat içinde başkalarına sınırsız hizmet eden anlayıştan, hayatın devamı için yapılması gerekenlere odaklanmak şeklinde yeniden şekillendirme konularını gündeminize getirmiş olabilir.

Şans, bolluk, bereket gibi pozitif konuların temsilcisi Jüpiter, 11 Ekim tarihine kadar temel yaşam alanınızı temsil eden alanda yer alacak ve ev, aile, ebeveynleriniz ile ilgili konularda güzel ve keyifli zamanlar geçirmenize destek verecek. Ebeveynleriniz ile dengeli bir ilişki modeli içinde olacağınız bu dönemde, onlar ile daha fazla vakit geçirebilir, iletişiminiz daha sıcak bir şekilde olabilir. Eğer ebeveynleriniz ile ilişkilerinizi düzeltmek istiyorsanız bu dönemi değerlendirmenizi öneririm. Lütfen her zaman aklınızda şunu bulundurun: onlar bildikleri en iyi anneliği ve babalığı yaptılar.

Yeni bir ev almak veya bu konuda yatırım yapmak istiyorsanız, karşınıza çok uygun fırsatlar çıkacaktır. Yine bu dönemde evinizde dekorasyon çalışmaları yapmak ve evinizi güzelleştirmek isteyebilirsiniz. Aile kökleriniz hakkında daha kabullenici bir bakış açısına sahip olarak, aile köklerinizden size aktarılmış olan kalıplarınızı şifalandırabilirsiniz. Ev-kariyer alanı karşılıklı çalıştığı için, kariyerinizde de güzel değişimler gerçekleşebilir. 11 Ekim tarihinden sonra aşk ve romantizm evinize ziyarete başlayacak olan Jüpiter, aşk hayatınız ile ilgili size güzel, romantik ve tutku dolu zamanlar getirecek. Yaratıcılığınızın duygularınız ve sezgileriniz ile şekilleneceği bu dönemde, bu konulara ilişkin hobileri hayatınıza alabilirsiniz. Bilinmeyene karşı duyulan merakınızın büyüyeceği bu dönem size enerji ve spiritüel konular ile ilgili yeni çalışma alanları getirebilir.

Çocuk sahibi olmak isteyen Yengeçler için müjdeli haberler zamanı. J Çocuklu Yengeçler ise, çocukları ile daha fazla vakit geçirip, eğlenceli aktiviteler yapabilirler.

Bir diğer merak ettiğimiz aşk, ilişkiler ve para konularında, bu konuların yöneticisi Venüs, Jüpiter ile birlikte hareket edeceği 7 Kasım – 30 Kasım tarihleri arasında aşk ve romantizm konusunda çok hoş zamanlar geçirmenize destek verecek. Yeni bir aşk isteyen Yengeçler için bu dönem güzel başlangıçlar getirebilir. Venüs’ün burcunuzu ziyaret edeceği 1 Ağustos – 26 Ağustos tarihleri arasında kendinizi hoş ve güzel hissedeceksiniz, etrafınızdan bolca iltifat alacağınız bu dönem ve 24 Aralık sonrasında evlilik konusunda adımlar atabilirsiniz. Eğer ortaklık kurma planlarınız var ise yine bu dönemi değerlendirmenizi tavsiye ederim. Para konularında ise 26 Ağustos – 19 Eylül tarihleri arasında artışların ve olumlu gelişmelerin yaşandığı bir dönem olacak. Yeni bir yatırım düşünüyorsanız bu tarihleri değerlendirebilirsiniz. Venüs’ün geri harekette olacağı 5 Mart – 16 Nisan tarihleri arasında, kariyer hayatınızda belli bir duraksama hissedebilirsiniz. Bu tarihlerden bir ay öncesi ve bir ay sonrası dönemde karşınıza yeni ve heyecanlı kariyer fırsatları çıkabilir. Retro dönemini, öncesinde gelen teklifleri değerlendirme ve retro bitiminde ise kabul etme şeklinde hayatınıza almanızı ve sakinlik ile ilerlemenizi tavsiye ederim.

2017 senesi içinde gerçekleşecek 2 Ay tutulması ve 2 Güneş tutulmasının olduğu alanlar, kadersel değişimlerin hangi yaşam alanlarınızda olacağı konusunda bize ipuçları veriyor. 11 Şubat tarihinde gerçekleşecek Ay tutulması, kazançlar ve kendi değerinizi ortaya koyma alanınızda gerçekleşecek. Ay aynı zamanda burcunuzun yöneticisi olduğu için, Ay tutulmaları sizi daha fazla etkileyebilir. Maddi ve aynı zamanda manevi kazançlarınızda değişimlerin ve dalgalanmaların olabileceğini yaşabilir, siz ne kadar kontrolü elinizde bulundurmak isteseniz de, evrenin düzeni içinde olması gerekenin olduğunu deneyimleyebilirsiniz. Avcunuzu sımsıkı kapadığınız zaman aslında elinizde hiçbir şey tutmuyorsunuz demektir, serbest bıraktığınız zaman avcunuza bir şeyler alabilirsiniz.

Kendi değerinizi kabul etme, ortaya koyma konularında deneyimlerin karşınıza çıkabileceği bu süreçte, ne kadar parlayabileceğinizi görerek kendiniz de bu duruma şaşırabilirsiniz. 25 Şubat’ta gerçekleşecek 2017 senesinin ilk Güneş tutulması, hayat felsefeniz ve inançlarınız ile uzak kültürler, diyarlar ve buralara duyduğunuz merak, yabancılar ile yaptığınız işler, akademik kariyer, hukuk, yüksek öğrenim, medya ve pazarlama konularını temsil eden alanınızda gerçekleşecek. Bu tutulma ile hayatınızda bu konular hareketlenecek ve sürpriz başlangıçlar ve sonlanmalar ile hayatınızda yeni bir döneme geçiş yapmanıza vesile olacak. Özellikle Güneş tutulmaları, gerçekleştiği yaşam alanında, bize gittiğimizi rayı değiştirme zamanlarını gösterir. Bu senenin ikinci tutulma zamanları ise 7 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan Ay tutulması ile başlayacak. Ortak kazançlar konularında gerçekleşecek bu tutulma, eş ve aileden gelen finansal kaynaklar ya da eğer bir ortaklığınız var ise bu ortaklıktan gelen kazançlarınız konusunda radikal kararlar aldırabilir.  21 Ağustos tarihinde gerçekleşecek Güneş tutulması ile bir önceki Ay tutulması tarihi olan 11 Şubat’ta yaşamaya başladığınız maddi ve manevi kazançlar, kendinizi bilme ve değerinize sahip çıkma konularında aksiyonları hayatınıza getirecek. Güzel başlangıçları hayatınıza alacağınız bu dönemde, daha yaratıcı işlerden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Aylık niyetlerinizi yazabileceğiniz zamanlar olarak aşağıda Yeni Ay başlangıç dönemlerini bulabilirsiniz:

28.1. 2017  03:08              Kova

26.2. 2017  17:59              Balık

28.3. 2017  05:58              Koç

26.4. 2017  15:17              Boğa

25.5. 2017  22:46              İkizler

24.6. 2017  05:32              Yengeç

23.7. 2017  12:47              Aslan

21.8. 2017  21:31              Aslan

20.9. 2017  08:30              Başak

19.10. 2017  22:12            Terazi

18.11. 2017  13:42            Akrep

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here