YENGEÇ Burcu ve Yükselen Yengeçler Ocak 2017 Yorumu

Sevgili Yengeç burçları ve yükselen Yengeçler, hepinize çok güzel, sevgi dolu, huzur ve barış dolu, sağlık dolu bir 2017 yılı diliyorum.

Yoğun enerjilerin olacağı bir Ocak ayı ile 2017 senesine başlıyoruz.

3 Ocak tarihinde, aşk, ilişkiler ve para konularını yöneten Venüs, Balık burcuna geçecek ve 3 Şubat tarihine kadar bu burçta kalacak. Yabancılar, yabancı kültürler, hayata bakış tarzınız, hayat hakkında geliştirdiğiniz felsefeniz, inanç sisteminiz, hukuk, medya, iletişim, akademik çalışmalar konularını temsil eden alanınızda gerçekleşecek bu ziyaret, bu konular hakkında duygusal ve sakin bir ilişki modeli içinde olacağınızı ve bu konular hakkında çözüm bekleyen problemleriniz ile ilgili şanslı bir dönem olabileceğini gösteriyor. Biraz dağınık bir enerji yaşama ihtimaline karşı kendinizi uyanık tutmanızı öneririm. Evrensel sevgi boyutunu deneyimleyeceğiniz bu dönemde, bu konuların işlendiği eğitimlere katılabilirsiniz. Medya, iletişim konularında iç sesiniz size güzel ve ilham verici fikirler sunabilir.

Ocak ayının ilk haftasında başlayan, 8 Ocak tarihinde netleşen ve sonrasındaki 4 gün içinde enerjisi azalan önemli bir gökyüzü hareketini, yakın ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik konularında deneyimleyeceksiniz. Gücü elinizde hissedeceğiniz ve bunun güveni ile karşınızdaki kişiye baskı kurmaya çalışacağınız bir dönem olabilir. Birebir ilişkilerinizde ciddi ve otoriter bir tavır içine girebilirsiniz. Bu dönemde, ilişkilerinizi transforme etme şansınız olacağı için, neleri değiştirmek istediğinize odaklanabilir ve aksiyonlar alabilirsiniz. Egonuzun fazla olacağını hatırlayarak, değiştirmek isteyeceğiniz konulara daha soğukkanlı yaklaşmanızı öneririm. Kendiniz ile ilgili değiştirmek istediğiniz özelliklerinizi de değiştirmek için uygun zamanlar olabilir. Kişisel gelişim konularında derin çalışmalar yapabilirsiniz. Yeni bir ilişki isteyen Yengeçler, bu dönemde yoğun ve tutkulu bir ilişkiye başlayabilirler.

8 Ocak tarihinde, iletişim gezegeni Merkür, normal seyrine başlayacak ve 20 Aralık tarihinde başlayan geri hareketi sona erecek. Merkür Oğlak burcunda başlayan geri hareketini, Yay burcunda sonlandıracak. Merkür retro döneminde ertelediğimiz yeni kararlarımızı hayatımıza almak için çalışmalarımızı başlatabiliriz. Eğer retro döneminde kararlar almış isek, onları tekrar gözden geçirmek ve kaçırdığımız noktalar var ise onları düzeltmek iyi olacaktır. 12 Ocak tarihinde tekrar Oğlak burcuna geçiş yapacak olan Merkür 7 Şubat tarihine kadar bu burçta kalacak. Yakın ilişkilerinizde daha somut bir iletişim şekline geçeceğiniz bu dönemde, mesafeli ve ne istediğini bilen bir tarz içinde olabilirsiniz. Mantığınızın ön planda olacağı bu dönemde, ortaklarınız var ise onlar ile ortaklığınızın başarısı ve geleceği ile ilgili planlamalar yapabilirsiniz.

10 Ocak tarihinde ve sonrasında devam eden 5 gün boyunca kariyer ve sosyal statünüz ile ilgili konularda yakın ilişkileriniz ya da evliliğiniz aracılığı ile özgürlüğünüzü ifade etme konularınız çok fazla gündeminizde olabilir. Ani ve radikal kararlar alma potansiyelinizin olacağı bu dönemde, gökyüzündeki bu enerjinin geçmesini beklemenizi tavsiye ederim. Önemli kararlarınızı mutlaka bu dönem sonrasına ertelemenizi öneririm. Bu tarihten sonra, Ocak ayı sonuna kadar devam edecek önemli gökyüzü hareketleri olacağı için, tüm önemli kararlarınız için, Ocak ayı sonunu beklemeniz daha uygun olacaktır. Eğer danışmanlık yapıyorsanız, danışmanlık işinize yepyeni bir boyut getirebilir ve sisteminizi değiştirebilirsiniz. Kariyerinizde hissettiğiniz radikalleşme süreci, ilişkilerinizi zorlayabilir. Farklı ve ilerici bir bakış açısı yakalayabileceğiniz bu dönemi iyi değerlendirirseniz, bu dönem bittikten sonra edindiğiniz bu bakış açısı ile toplum faydasına olan ve ilişkileri temel alan yeni projelerde çalışmaya başlayabilirsiniz.

12 Ocak tarihinde burcunuzda senenin ilk Dolunay’ı gerçekleşecek. Bu ilk dolunayı zamanında, gökyüzü gergin enerjilere sahip olacak. Aralık ayı sonunda gerçekleşmiş olan Yeni Ay zamanında hayatınızda başlayan konuların netleştiği bu dönemde, hem kariyer-ev alanında, hem Ben-Biz, yakın ilişkiler alanında sakin kalmanızı ve hayatınızda bu alanlara dair çözmek istediğiniz konularınıza ilişkin değerlendirmelerinizi detaylı bir şekilde düşünerek hareket etmenizi öneririm. Kendinizi yoğun duygusallık içinde kaybolmuş hissedeceğiniz bu dönemde, hayatınızın önemli alanlarını temsil eden bu konular ile ilgili fedakar hissedebilir ve aldığınız sorumlulukların çok fazla olduğunu görebilirsiniz. Kendinize daha şefkatli davranmanızı önereceğim bu dönemde, bakın bakalım hayatınızda en sevdiğiniz kişi, kendini böyle hissederse siz o kişiye neler söylersiniz ve nasıl davranırsınız. Şimdi aynı sevgi ve şefkati kendinize gösterin, kendinizi daha iyi hissedip, konularınızı daha sakin değerlendirebilirsiniz. Her zaman söylediğim gibi, gökyüzü en sıkışık anlarda dahi mutlaka nefes alacak alanları da beraberinde getirir. Bu hareketin hemen ardından gerçekleşecek Merkür’ün Oğlak burcuna geçişi, size daha rasyonel düşünme ve sorunlarınıza daha akılcı yaklaşmanızı sağlayacak.

13 Ocak tarihinde ve sonrasındaki iki gün boyunca yabancılar, yabancı kültürler, hayata bakış tarzınız, hayat hakkında geliştirdiğiniz felsefeniz, inanç sisteminiz, hukuk, medya, iletişim, akademik çalışmalar konularında yoğun duygusallık içinde olabilirsiniz. İlham veren ama aynı zamanda dağıtan bir enerji potansiyeli de olabilecek bu dönemde size önerim, 6. hissinizin size ne söylediğine odaklanmanız ve kendinize sakin kalma zamanları yaratmanız yönünüzde olacaktır. Daha fazla meditatif çalışmalar yapabilirsiniz, spiritüel ve ilahi bilgiler içeren eğitimlere ya da sanatsal faaliyetlere katılabilir ya da bu konuları içeren seyahatlere çıkabilirsiniz.

16-17-18 Ocak tarihlerinde ise yukarıda belirttiğim konular alanınızda daha fazla içsel motivasyon bulabilirsiniz. Gergin olabileceğiniz bu dönemde, tartışmalardan uzak durmanızı tavsiye ederim.

19 Ocak tarihinde ve sonrasında devam eden 5 gün boyunca, medya ve iletişim konularında çalışıyorsanız düşüncelerinizi ortaya koyma konusunda daha çekingen olabilirsiniz. Sizi geri çeken duygunun ne olduğunu keşfettiğiniz zaman ise konfor alanınızın dışına çıkmak için yeni aksiyonlar alarak daha canlı ve güçlü devam etme şansınız olacaktır. Ofis ortamınızda ortaya koyduğunuz sağlam ve güven dolu iş yapış tarzınız, sizi kariyer alanınızda ani değişimlere doğru yönlendirebilir, karşınıza yeni fırsatlar çıkabilir. Hukuksal alanda çalışıyorsanız, çalışma ortamınızdan gelecek bir destek sizi daha cesur kararlar ile ilerlemeniz konusunda destekleyecektir. Bu dönemde seyahate çıkacaksanız, hazırlıklarınızı tekrar gözden geçirmenizi, maceralı yolculukları tercih etmemenizi öneririm.

23 Ocak tarihinde ilham ve esinlenme duygularınız yükselebilir. Yazmak istediğiniz bir konunuz, ortaya koymak istediğiniz bir çalışmanız var ise, yeni fikirlerin zamanı.

26 Ocak tarihinde ve sonrasındaki 5 gün boyunca, kendinizi hayat içinde kısıtlanmış hissedebilir, duygularınızı ortaya koymaktan çekinebilirsiniz. Çalıştığınız ortamlar içinde ilişkilerinizi yeniden değerlendirebilir ve sevginizi gösterme konusunda çekingenliğinizi bırakacağınız deneyimler yaşayabilirsiniz. Siz hangi enerji içinde etrafınıza yaklaşırsanız, aynı şekilde karşılık alırsınız. İçinizdeki çekingenliğin yerine kabulü ve sevgiyi koyduğunuz zaman, etrafınız aynı şekilde size yaklaşacaktır.

28 Ocak tarihinde 2 önemli değişiklik olacak. Hayat motivasyonumuzu ve mücadele gücümüzü gösteren Mars, yöneticisi olduğu Koç burcuna geçecek ve 10 Mart tarihine kadar bu burçta kalacak. Balık burcunda olduğu dönem daha içsel çalışan ve size içsel motivasyona yönelik destek veren Mars, şimdi artık kariyer alanınızda görünür olmanıza ve gücünüzü elinize almanıza destek verecek. Kariyerinizde değişiklik yapmak istiyorsanız, bu dönemde bunu yapabilecek aksiyonları alabilirsiniz. Kendinizi cesur ve harekete hazır hissedebilir ve her türlü konuyu çözmek için aksiyonlar almaya başlayabilirsiniz. Hayat enerjinizin çok yüksek olacağı bu dönemde, sizin enerjiniz etrafınızı da etkileyecektir.

Bu tarihte aynı zamanda Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Finansal konularınızda gerçekleşecek bu Yeni Ay’da bu konular hakkında niyetlerinizi yazabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here