YAY Burcu ve Yükselen Yaylar Nisan 2017 Yorumu

  10 Nisan tarihinde iletişim gezegeni Merkür, ev ve aile konularını temsil eden alanınızda geri hareketine başlayacak. 3 Mayıs tarihine kadar devam edecek bu gökyüzü hareketi boyunca, ebeveynleriniz ve aile üyeleriniz ile olan iletişiminizde yanlış anlaşılmaları önlemek için daha sakin olmanızı ve kelimelerinizi daha özenli seçmenizi öneririm

  0
  169

  Sevgili Yay burçları ve yükselen Yaylar, 2015 tarihinden bu yana burcunuzu ziyaret eden Satürn’ün 6 Nisan tarihinde, 27 Ağustos’a kadar sürecek geri hareketine başlıyor olması Nisan ayını biraz daha önemli kılıyor. Ayrıca karşıt burcunuzun yönetici gezegeni olan ve aynı zamanda iletişimi temsil eden Merkür de 10 Nisan tarihinde 3 haftalık geri hareketine başlayacak olması, Nisan’ın önemini biraz daha arttırıyor. Ve son olarak 15 Nisan’da aşk, ilişkiler ve apara konularını temsil eden Venüs’ün düzeliyor olması hareketli bir Nisan ayı yaşayacağımızı söylüyor.

  31 Mart tarihinde Boğa burcuna geçen Merkür, iletişim ve zihin konularınızın Boğa etkisi altında olacağını, konuşmanızın, öğrenme isteklerinizin, yeni bilgiler için hangi konulara yöneleceğiniz hakkında rasyonel ve somut, bir tarzı içinde olacağınızı gösteriyor. Boğa burcunun güven veren sabırlı ve istikrarlı tarafının zaman zaman inatçı bir havaya geçme potansiyeli içinde olması ilişkilerinize olumsuz etkiler verebilir. Bu dönemde günlük rutin işleriniz, sağlık konularınız ve çalışma ortamınızda konuların özünü anlamak ve kavramak önem kazanırken, iletişim tarzınız daha sahiplenici olabilir.

  2015 senesinden bu yana Yay burcunda ziyarette bulunan ve size kendiniz olma, kendinizi ifade etme ve gücünüzü ortaya koyma konularında deneyimler getiren Satürn 6 Nisan tarihinde geri hareketine başlayacak ve bu dönem 27 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Mart-Ağustos 2016’da yaşadığımız bir önceki Satürn geri hareketi döneminde gücünüzü kazanmak ve kendinizi sağlamlaştırmak üzerine yaşadığınız deneyimlerden edindiğiniz bilgileri tekrar gözden geçirme ve bu önemli yeni değişimleri hayatınıza ne kadar aldığınıza bakma fırsatı karşınıza gelecek. Özellikle ilişkilerde kendinizi ne kadar var ettiğinize dair önemli konular karşınıza gelebilir. Hayatımıza getirdiği deneyimler ile esas amacı bizi sağlamlaştırmak ve temellerimizi oluşturmak olan Satürn, astrolojide büyük öğretmen, disiplin ve otorite temsilcisi olarak anılır. Geri hareket dönemi 4 ay süren bu önemli gezegen, bu süreçte hayatımıza bizler için önemli deneyimler getirerek öğrenme sürecimizin altını tekrar tekrar çizer ve bize önemli dersler gösterir, ödevlerimizi ortaya koyar. Tüm bu bilgiler ışığında bir önce ki geri hareket dönemi olan Mart-Ağustos 2016 döneminde edindiğiniz yeni deneyimler ile nasıl ilerlediğinizi değerlendirebilirsiniz. Ancak hareket etmediyseniz, şimdi ki etkinin gücü sizi hareket ettirmeye yönelik olacaktır. Aynı hareketleri yaparak farklı sonuç elde etmeyi bekleyemeseniz, mutlaka hareketi değiştirmeniz gerekir. Ayrıca önemle belirtmek isterim ki siz ne kadar direnç gösterirseniz, karşıt güçte size karşı aynı oranda direnç uygulayacaktır. Geleni kabul etmek ve devam etmek her zaman için nezaketle olayların içinden geçmenize destek verir. Eğer doğum haritanızda Satürn geri harekette ise bu dönem kendinizi anlamak ve olayları yoluna koymak açısından size daha fazla destek verebilir.

  9 Nisan tarihinde gerçekleşecek ve etkisi bir hafta kadar sürecek olan süreçte, kendi değerinizi ve yeteneğinizi ortaya koyma konularında yaşadığınız dönüşümleri ortaya koyma ve kendinize olan inancınızı değerlendirme zamanları olabilir. Maddi ve manevi kazançlar konuları sizin için hayatınızda ne kadar önemli ve bu konulara bakışınız nasıl? Hobilerinizi nasıl değerlendiriyorsunuz? Belki de hobi olarak gördüğünüz bir uğraşınız bundan sonra sizin için yeni bir kazanç kapısı olacak. Bunları bu gösterge ile biraz zorlayıcı şekilde yaşasanız bile bir süre sonra size ne kadar güzel açılımlar getirdiğini görerek kendinizi tebrik edebilirsiniz. Değişimleri ve dönüşümleri hayatımıza alırken biz ne kadar kabulde olur isek, bu süreçler bizim için o kadar akıcı ve keyifli gerçekleşir. Eğer biz aynı yerde kalmak için direnirsek gelen etki bizi o konfor alanının dışına atmak için daha zorlayıcı olacaktır. Olanı neden diye sorgulamak yerine kabul ederek devam edebilirsek, işte o zaman hayatın akışını ve tevekkülü yakalayabiliriz.

  10 Nisan tarihinde iletişim gezegeni Merkür, ev ve aile konularını temsil eden alanınızda geri hareketine başlayacak. 3 Mayıs tarihine kadar devam edecek bu gökyüzü hareketi boyunca, ebeveynleriniz ve aile üyeleriniz ile olan iletişiminizde yanlış anlaşılmaları önlemek için daha sakin olmanızı ve kelimelerinizi daha özenli seçmenizi öneririm. Merkür geri hareketi dönemi eyvah şimdi her şey ters gidecek dönemi değil aksine bize nefes aldıran ve sadeleştiren mola verme dönemleridir. Yaşadığımız hızlı hayatlar içinde kendi enerji alanı içinde tuttuğumuz ve artık bize hizmet etmeyen konuların ve kişilerin hayatımızdan çıkma zamanlarını kaçırırız ve o ağırlıklar ile ilerlemeye devam ederiz. Yeni enerjilerin gelebilmesi için, hayatımızda onları kabul edecek boş alanların olması gerekir, aksi takdirde boş alan bulamayan yeni enerjiler, bize ulaşamadan geri dönerler. İşte fırsat dönemlerini kaçırdığımız zamanlar, ceplerimizin dolu olduğu ve yeniyi alacak alanımızın olmadığı zamanlardır. Bu kısa mola dönemlerinde Evren bize destek verir ve hayatımızı sadeleştirirken bize yeni alanlar açtırır. Cep telefonunuzda rehberiniz yok olursa, bu size Merkür’ün azizliği değil, rehberinizde artık sizin hiç konuşmadığınız kişileri çıkartma zamanının çoktan gelip geçtiği içindir. Eğer önemli bir toplantıya katılacaksınız, normalden daha erken çıkın ve toplantı sunumlarınızı yedekleyin. Sözleşmelerinizi daha dikkatli gözden geçirin ve 3 Mayıs sonrasında tekrar gözden geçirmek üzere bir madde ile sözleşmeleri imzalamanızı öneririm.

  11 Nisan tarihinde Terazi-Koç hattında Dolunay gerçekleşecek. Yeni Ay zamanında neleri niyet etmiştiniz, şimdi o niyetleri gözden geçirme ve yenileme zamanları.

  14 Nisan tarihi ve sonrasındaki 5 günlük süreçte içinizin coştuğu ve zincirlerinizi kırarak özgürlüğünüzü haykırma isteği ile dolabilirsiniz.Yeni fikirler, ilham, risk alma konularında hemen harekete geçme isteği içerisinde olabilirsiniz. Uzun zamandır sorduğunuz nasıl sorusunun cevabı bu dönemde karşınıza çıkabilir.

  15 Nisan’da romantizm artık hayatımıza geri dönüyor, aşk, ilişkiler, para konularını temsil eden Venüs düzeliyor. Evinizde olumlu ve huzur dolu zamanların başlayacağı bu dönem yeni bir ev alabilir, evinizde değişiklikler yapabilirisniz. Ertelediğiniz estetik değişimleri yapma zamanı. Saçınızı hayalin kurduğunuz şekilde kestirebilir ya da boyatabilirsiniz. Para ve şans daha rahat hayatımıza akabilir.

  19 Nisan tarihinde Güneş Boğa burcuna geçiyor ve sizin zamanınız başlıyor. Hayattan keyif alma konularının ön planda olduğu, daha fazla sanatsal aktivitenin hayatımızda yer aldığı, para ve yatırım konularında daha ayaklarımız yere basarak hareket ettiğimiz, doğanın keyfini çıkardığımız 30 günlük güzel bir dönem yaşayacağız.

  21 Nisan tarihinde, hayat ile mücadele gücümüzü gösteren Mars, İkizler burcuna geçecek ve 5 Haziran tarihine kadar burada kalacak. İlişkilerinizde cesur kararlar alabileceğiniz bu dönem, ani başlangıçlar ve bitişler olabilir. Yeni bir ilişki için gereken tüm cesaret sizinle birlikte olacaktır.

  26 Nisan saat 15:17’de Boğa burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Çalışma ortamınızda yeni değişikliklere niyet edebilir, iş değiştirmek istiyorsanız, nasıl bir iş istediğinizi yazabilirsiniz.

  28 Nisan tarihinde aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, Koç burcuna geçiş yapacak ve 7 Haziran tarihine kadar aşk, romantizm, hayattan keyif alma alanınızda yer alacak. Romantik zamanlar geçirebilir, yeni ve keyif veren hobilere başlayabilirsiniz. Dans kurslarına başlamak için güzel zamanlar. Çocuk sahibi olmak isteyen Yaylar için sürprizli haberler gelebilir.

   

   

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here