YAY Burcu ve Yükselen Yaylar 2017 yorumu

Sevgili Yaylar ve yükselen Yay burçları, 2015 senesinden bu yana sizi yeniden yapılandıran, olgunlaştıran, temellerinizi sağlamlaştıran ve bunlar hakkında karşınıza deneyimler çıkaran astrolojinin öğretici ve disipline edici gezegeni Satürn, 2017 senesinin sonuna kadar burcunuzda kalmaya devam edecek ve 21 Aralık tarihinde burcunuzdan çıkarak, bir sonraki burç olan Oğlak burcunu ziyaret etmeye başlayacak. Satürn’ün hayatımıza getirdiği deneyimleri yaşarken bazen çok zorlanabiliyoruz, çok sıkışık hissedebiliyoruz, değişime ne kadar direnç gösterirsek, süreç bizim için o kadar zor olabiliyor. Ancak teslimiyet içinde olursak, bize getireceği hediyelere odaklanırsak ve direncimizi ortadan kaldırabilirsek, bu süreci atlatmamız daha kolay olabiliyor. Hayatımızdaki öğrenme dönemlerimize baktığımız zaman, öğretmenlerimizin bize yeni bilgileri anlatmak için ne kadar uğraştıklarını ve emek sarf ettiklerini aradan zaman geçtikten sonra anlayabiliyoruz. Satürn’ün yaşattığı deneyimlerden sonra da benzer duygular içinde olma ihtimalimiz çok yüksek. Sevgili Yaylar, şimdiye kadar olan 2 senelik dönemde, yaşadıklarınız ile hayatın içinde daha sağlam var olduğunuzu, ilişkilerinizi yeniden yapılandırdığınızı, temelleri sağlam ilişkiler içinde olduğunuzu ve devam ettirdiğinizi ve en önemlisi olgunlaştığınızı görebilirsiniz. 12 Aralık ve sonrası doğanların daha fazla etkileneceği 2017 senesinde, Yay burçları, kimliklerini daha gerçekçi olarak ortaya koyan ve artık ne istediğini bilen biri haline gelecekler. Sınırlarını belirleyecekleri, güvenlik alanlarını koruyacakları, korkularını çözecekleri, hayatın akışı içinde var olmaya izin verecekleri, deneyimlerini paylaşacakları bir hayat tarzına geçiş yapacaklar. Bekar Yaylar, bu değişimler ile hayatlarında daha uzun süreli ve ciddi ilişkiler için adımlar atabilirler ve böyle ilişki içinde olanlar ise evlilik kararı alabilirler.

Dış görünüşünüz konusunda da önemli ve ciddi adımlar atacaksınız. Daha sağlıklı ve fit görünme konusunda aksiyonlar alarak, sağlıklı beslenme modelleri ile istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Bu sene Satürn 6 Nisan – 25 Ağustos tarihlerinde geri harekette olacak, içinize dönmek, hayatınızı gözden geçirmek, hayatı anlamak için uygun zamanlar olabilir. Bu dönemde hayatınızı değiştirmek için alacağınız kararları ertelemenizi ve 25 Ağustos sonrasında hareket etmenizi öneririm.

Astrolojide en iyicil gezegen olan Jüpiter, 11 Ekim tarihine kadar, en pozitif alanlardan biri olan ve modern astrolojide “İyi Talih Alanı” olarak adlandırılan alanınızda olacak. Arkadaşlarınız ve onlar ile olan ilişkileriniz, içinde bulunduğunuz sosyal gruplar, tutkularınız, umutlarınız, geleceğe dair projeleriniz hakkında size güzel etkiler getirecek. Arkadaşlarınızın sayısı artabilir, farklı kültürlerden arkadaşlarınız olabilir, arkadaşlarınız ile daha sık görüşebilir ve keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Arkadaşlarınıza, dostlarınıza karşı daha adil ve dengeli bir tutum içinde olacağınız bu dönemde, kendi özgürlüğünüzü de düşünerek, kendinizi rahatça ve özgürce ifade edeceğiniz şekilde bu ilişkilerinizi yeniden değerlendirebilirsiniz. Toplumun geneline yönelik sosyal sorumluluk çalışmalarında yer almak isteyebilir, çalışmakta olduğunuz böyle gruplar var ise, daha önemli görevlere gelebilir ve hatta bu grupların yöneticisi olabilirsiniz.

11 Ekim tarihinden sonra Akrep burcuna geçen Jüpiter, bilinçaltınız ve gizli korkularınız ile ilgili alanda olacak. Derinlere sakladığınız konularınızın çözüme ve şifaya kavuşabileceği bu dönemde derin spiritüel çalışmalar yapabilirsiniz. Akrebin dönüştürücü gücünün etkisi ile Jüpiter iyicil yaklaşımının birleşmesi, burada sakladığınız konularınızın sakin ve olumlu enerjiler ile ortaya çıkmasına destek verebilir. Size aynı zamanda cesaret ve risk alma konusunda güven de getirecek bu yeni yerleşim ile kendi derinliğinizin farkına vararak, şifa gücünüz ile tanışabilirsiniz. Kendimizi şifalandırdığımız ve pozitif enerjiye geçtiğimiz zaman etrafımızdaki geniş kalabalıklara da destek verdiğimizin kuantum fiziği ile kanıtlandığı günümüzde, sizin dönüşümünüzün ne kadar çok kişiye fayda sağlayacağını görebileceksiniz.

Şans, ilişkiler, para konularının 2017 senesinde nasıl olacağına baktığımız zaman, şanslı tarihleriniz şu şekilde gerçekleşecek : 3 Şubat – 6 Haziran tarihlerinde aşk, romantizm ve yaratıcılık alanınızda hareketlenecek. Güzel zamanların habercisi olan bu dönemde 5 Mart – 16 Nisan tarihleri arasında daha çok içinize dönerek, yaratıcılığınızın neler olduğuna, aşkın sizin için ne demek olduğuna bakabilirsiniz. Bu dönemde yeni bir aşka ya da çalışmaya başlarsanız, 16 Nisan sonrasında, yeniden değerlendirmeler yapabilirsiniz. Size bu konularda cesaret getirecek bu dönemde, hayatınıza alacağınız yeni aktiviteler konusunda risklerinize mutlaka bakın, bungee jumping yapmak istiyorsanız, en iyi hoca ile çalışın. 1 Ağustos – 26 Ağustos tarihlerinde maddi ve manevi kazançlarınız alanında şanslı dönem yaşayacaksınız, gelirlerinizde artışlar söz konusu olabilir. 24 Aralık tarihinden sonra ise, ortak kazançlar, aileden ve ortaklıktan gelen gelirlerinizde şanslı bir sürece girebilirsiniz.

2017 senesi içinde gerçekleşecek 2 Ay tutulması ve 2 Güneş tutulmasının olduğu alanlar, kadersel değişimlerin hangi yaşam alanlarınızda olacağı konusunda bize ipuçları veriyor. 11 Şubat tarihinde ilk Ay tutulması Aslan burcunda gerçekleşecek ve sizin hayat felsefeniz, inanç sisteminiz, yabancılar, yabancı kültürler, yüksek öğrenim, akademik kariyer ve hukuk ile ilgili konularınızı temsil eden alanda olacak. Akademik kariyer yapmak istiyorsanız, başlamak için güzel fırsatlar sunacak bu dönemde, yabancılar ile ortak işler yapabilir, daha sık uzun mesafeli yolculuklara çıkabilirsiniz. Yaratıcılığınızın artacağı bu konularda, yeni projeler geliştirebilirsiniz. Yurtdışında yaşamak istiyorsanız, bununla ilgili fırsatlar olabilir. Hukuk konularınızın çözüme kavuşması yönünde gelişmeler olabilir. 25 Şubat’ta gerçekleşecek Balık burcundaki ilk Güneş tutulması, ev ve aile konularınızda gerçekleşecek Balık-Başak hattında son 2 senedir gerçekleşen tutulmaların sonuncusu olarak aile meselelerinizle daha fazla ilgilenmenizi gerektirebilir, ebeveynlerinizin bakımı ile ilgili konularda daha fazla sorumluluk alabilir ve fedakarlık yapabilirsiniz. Evinizi değiştirmek ve dekorasyon yapmak isteyebilirsiniz. Bu senenin ikinci tutulma zamanları ise 7 Ağustos tarihinde Kova burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması ile başlayacak. Kardeşleriniz ve yakın çevreniz konularında gerçekleşecek bu tutulma ile, bu ilişkilerinizde sınırlarınızı belirleme ve koyma konusunda aksiyonlar alacaksınız. Yaşadığınız çevreyi değiştirebilir, kendinizi daha özgür hissedeceğiniz yeni bir yere taşınabilirsiniz. Yeni eğitimlere başlayabilirsiniz. Önümüzdeki 2 sene boyunca daha sık seyahat ediyor olabilirsiniz. 21 Ağustos tarihinde gerçekleşecek Aslan burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması ile bir önceki Ay tutulması tarihi olan 11 Şubat’ta hayata bakış felsefenizi ve buna göre şekillendirdiğiniz inançlarınızı daha somut hale getirmek üzere adımlar atabilirsiniz.  Seyahatlerinizin daha fazla olacağı bir iki senelik döneme başlıyor olabilirsiniz. Yurtdışında yaşama olanakları konusunda karşınıza ciddi teklifler gelebilir.

Aylık niyetlerinizi yazabileceğiniz zamanlar olarak aşağıda Yeni Ay başlangıç dönemlerini bulabilirsiniz:

28.1. 2017  03:08              Kova

26.2. 2017  17:59              Balık

28.3. 2017  05:58              Koç

26.4. 2017  15:17              Boğa

25.5. 2017  22:46              İkizler

24.6. 2017  05:32              Yengeç

23.7. 2017  12:47              Aslan

21.8. 2017  21:31              Aslan

20.9. 2017  08:30              Başak

19.10. 2017  22:12            Terazi

18.11. 2017  13:42            Akrep

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here