YAY Burcu ve Yükselen Yaylar Ocak 2017 Yorumu

Sevgili Yay burçları ve yükselen Yaylar, hepinize çok güzel, sevgi dolu, huzur ve barış dolu, sağlık dolu bir 2017 yılı diliyorum.

Yoğun enerjilerin olacağı bir Ocak ayı ile 2017 senesine başlıyoruz.

2017 senesine başladığınız ilk gün için, hayat felsefeniz, uzaklar ve yabancılar ile olan ilişkiler, yabancı kültürler, hukuk, akademik çalışmaları için kendinizi idealist ve bireysel özgürlüğünüzü fark edeceğiniz duygular içinde olacaksınız.

Aşk, para ve ilişkiler konularını yöneten Venüs, 3 Ocak tarihinde ev, aile, ebeveynler alanınızı temsil eden Balık burcuna geçiş yapacak ve 3 Şubat tarihine kadar bu burçta kalacak. Bu alanda hoş ve güzel zamanlar geçirmenize destek verecek olan bu ziyaret ile aile fertleriniz ve ebeveynleriniz ile olan ilişkilerinizde yumuşak, sakin ve uzlaşmacı bir tavır içinde olacaksınız. Çözmek istediğiniz ya da netleştirmek istediğiniz konularınız var ise bu dönemde konuşmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Evinizde dekorasyon işleri yaptırmak istiyorsanız, yeni dizayn çalışmaları için görüşmeler yapabilirsiniz. Ufak bir hatırlatma yapmak isterim : duygularınızın sizi fazlaca fedakar hissettirdiğini fark ettiğiniz zaman kendinizi bu durumdan çıkarmanızı ve yaşadığınız güzel iletişime odaklanmanızı öneririm.

Ocak ayının hemen başında, maddi ve manevi kazançlarınız konularınızı temsil eden alanınızda önemli bir gökyüzü hareketi ile birlikte yeni deneyimler yaşayacak ve bu konularınız hareketlenecek. 8 Ocak günü netleşecek etkisini 13 Ocak tarihine kadar devam ettirecek bu enerjiyi 4 Ocak’ta hissetmeye başlayabilirsiniz. Gelirleriniz, finansal konularınız, kendi değerinizi bulma ve yeteneklerinizi ortaya koyarak yeni bir kazanç sistemine geçme konularında önemli dönüşümler yaşayabilirsiniz. Kendinizi her şeyi yapabilecek derecede güçlü hissedeceğiniz bu dönemde önemli kararlar alabilirsiniz. Para konusunda kendinize koyduğunuz hedefe ulaşma konusunda zorlayabilirsiniz. Finansal konularınıza daha ciddi ve otoriter bir yaklaşım içinde olacağınız bu dönem, para ve değerlerinizin sizin için derin anlamlarını keşfedebilirsiniz. Eğer bir ortalık içinde iseniz, bu ortaklıktan gelen kazançlarınız konusunda önemli destekler alabilirsiniz. Kredi, alacak-verecek hesaplarınızı gözden geçirmenizi öneririm.

Retro hareketine 20 Aralık’ta Oğlak burcunda başlayan zihin gezegeni Merkür, normal hareketine Yay burcunda dönecek. Retro hareketi boyunca iletişim şekliniz ile ilgili yanlış anlaşılmalar yaşadı iseniz, artık bunları düzeltebilir ve kendinizi özgürce ifade edebilirsiniz. 12 Ocak tarihinde Oğlak burcuna geçecek ve 7 Şubat tarihine kadar bu burçta kalacak olan Merkür, finansal konularınızda size destek vererek bu konularda daha somut düşünmenizi sağlayacak. Bu yeni yerleşim ile daha az konuşan ama zihninde daha fazla proje üreteceğiniz bu dönemde kararlarınızı netleştirerek hedeflerinize doğru uygulamaya başlayacaksınız.

10 Ocak tarihinde ve sonrasında devam eden 5 gün boyunca özgür hissetme ve kendinizi ifade etme konularınız çok fazla gündeminizde olabilir. Kazançlarınızın sizin hayattan keyif alma konularınızı kısıtladığını fark ederek artık daha fazla özgürlük ve isteklerinizi yapmak için dürtüsel davranabilirsiniz. Ani kararlar alabileceğiniz bu dönem, eğer bir aşk ilişkisi içinde iseniz, bunu sonlandırabilirsiniz. Karşınıza çıkan karizmatik ve idealist kişilerden etkilenebilir, yeni bir aşk ilişkisine başlayabilirsiniz. Bu dönemde en çok dikkat etmeniz gereken konu hisse senedi gibi spekülatif yatırım araçlarına yönelirken sakin olmanız ve bu sürecin geçmesinden sonra kararlarınızı yeniden değerlendirmek olacaktır. Gergin olabileceğiniz bu dönem, aynı zamanda yaratıcı tarafınızın aktive olduğu ve yeni fikirler üretmeye başladığınız zamanlar yaşayabilirsiniz. Ocak ayı boyunca gökyüzü önemli hareketlere sahne olacağı için hayatınız ile ilgili önemli kararlarınızı Ocak sonuna bırakmanız ve bu dönem içinde daha sakin kalarak meydan gelen olaylarda objektif bir bakış açısı yakalamanız olacaktır. Önemli değişim gerektiren zamanlarda kendinizi sakin tutmak adına nefesinize odaklanmanız, sizi olayın farkındalığına getireceği için daha sağduyulu hareket edebilirsiniz

12 Ocak tarihinde Yengeç-Oğlak hattında senenin ilk Dolunay’ı gerçekleşecek ve bu ilk dolunay zamanında, gökyüzü gergin enerjiler sahip olacak. Aralık ayı sonunda gerçekleşmiş olan Yeni Ay zamanında hayatınızda başlayan konuların netleştiği bu dönem, finansal konularınız hakkında her detayın farkına vararak bu konuları netleştirmek ve düzenlemek adına yeni aksiyonlar alabilirsiniz. Kendi değerinizin farkında varacağınız bu dönemde, para kazanma şeklinizi yeni bir bakış ile fark ettiğiniz bu değerlilik durumunuza ve yeteneklerinize göre değiştirebilirsiniz. Arkadaş çevrenizin size vereceği aydınlatıcı eleştiriler başlarda size uygulanamaz görünse bile, sizi harekete geçirecek gerekli motivasyonu sağlayabilir. Yeni bir değişiklik kararının sizde yaratacağı gerginlik hissi daha sonra heyecan şekline dönüşecektir.

13 Ocak tarihinde ve sonrasındaki evrensel sevgi kavramını deneyimleyeceğiniz bu iki gün boyunca enerjiniz dağılabilir, odaklanma konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Daha çok meditasyon yapmak bu dönem için yapılacak en faydalı egzersizler olacaktır. Ebeveynlerinize karşı şefkat ve sevgi duygularınız artabilir. Bu coşkunluk içinde kendinizi çok fedakar hissedebilir ve bu duygunun sizi negatif taraftan yakalamasına izin vermeyin. İçinizde hissettiğiniz sevgi ve şefkat duygularına odaklanın ve en çok kendinize bu duyguları verin. Böyle zamanlarda benim en çok yaptığım, en çok sevdiğim kişiye neler söyleyecek isem, kendime aynı şekilde davranmak ve sevgi sözcükleri söylemek oluyor.

16-17-18 Ocak tarihlerinde aile ilişkilerinizin düşündüğünüz ve hayal ettiğiniz gibi olmadığını fark ederek biraz üzülebilirsiniz. Hemen sonrasında 19 Ocak tarihinde ve sonrasında devam eden 5 gün boyunca, yine ev ve aile konularınız ile ilgili korku ve cesaretini birleştirerek süregelen sorunları çözebilirsiniz. Gergin ortamlara sebebiyet verebilecek bu durum, sizin göstereceğiniz dayanıklılığınız ile çözüme kavuşabilir, özellikle kendimizi yeniden yapılandırmamıza destek veren Satürn’ün burcunuzdaki 2015’ten bu yana devam eden ziyareti boyunca kazandığınız yeni farkındalıklarınız ile daha olgun bir tavır içinde olabileceksiniz.

23 Ocak tarihinde ilham ve esinlenme duygularınız yükselecek, bu tarihte zihninizde beliren yeni fikirlerinizi yazmak için uygun zamanlar olabilir. Değişim, dönüşüm sürecinde yaşadıklarınızı rahat ifade edeceğiniz bu dönemde, yanınızda bir kağıt ve kalem ile gezmenizi ve aklınıza gelenleri yazmanızı öneririm.

26 Ocak tarihinde ve sonrasındaki 5 gün boyunca, sevginizi gösterme konusunda kendinizi yeterince ifade edemediğinizi düşünebilirsiniz. Ailenizden gelen kalıplar, öğretilerin ilişkilerde davranış modelinizi ne kadar etkilediğiniz fark edebilir ve bu konuda alacağınız aksiyonlar ile kendinizi rahatlatabilir ve bundan sonraki dönemde daha ifade edebilir hale gelebilirsiniz.

28 Ocak tarihinde 2 önemli değişiklik olacak. Hayat motivasyonumuzu ve mücadele gücümüzü gösteren Mars, yöneticisi olduğu Koç burcuna geçecek ve sizin aşk, romantizm, yaratıcılığınız konularınız temsil eden alanda yer alacak. Haritamızın en keyifli alanında yaşayacağınız bu ziyaret siz Yay burçları için, güzel zamanlar geçireceğinize, yeni bir aşk için cesur adımlar atabileceğinize işaret ediyor. Yeni başlangıçlar yapabilir, belki de şimdiye kadar hiç denemediğiniz ama hep içinizde denemek için istek duyduğunuz yepyeni bir hobiye başlamanıza destek verecektir.

Bu tarihte aynı zamanda Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Yeni eğitimler, yakın çevreniz, kardeşleriniz konularında niyetlerinizi yazabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here