TERAZİ Burcu ve Yükselen Teraziler Ocak 2017 Yorumu

Sevgili Terazi burçları ve yükselen Teraziler, hepinize çok güzel, sevgi dolu, huzur ve barış dolu, sağlık dolu bir 2017 yılı diliyorum.

Yoğun enerjilerin olacağı bir Ocak ayı ile 2017 senesine başlıyoruz.

3 Ocak tarihinde, aşk, ilişkiler ve para konularını yöneten ve aynı zamanda yönetici gezegeniniz olan Venüs, Balık burcuna geçecek ve 3 Şubat tarihine kadar bu burçta kalacak. Günlük yaptığınız rutin işler, çalışma ortamınız ve sağlık konularını gösteren alanınızda ki bu ziyaret ile bu konular ile ilgili daha duygusal ve yumuşak bir tavır içinde olacaksınız. Çalışma arkadaşlarınıza karşı daha sevecen ve şefkatli bir yaklaşım içinde olabilirsiniz. Sağlık konularında kendinize özen gösterebilir, bedeniniz ile ilgili çalışmalarda bulunabilirsiniz.

Ocak ayının ilk haftasında başlayan, 8 Ocak tarihinde netleşen ve sonrasındaki 4 gün içinde enerjisi azalan önemli bir gökyüzü hareketini temel yaşam alanınızda deneyimleyeceksiniz. Ev ve aile konularında derin ve güçlü duygular içinde olacağınız bu dönem aile üyeleri ile olan ilişkilerinizde daha sahiplenici bir tavır içinde olabilirsiniz. Güç dengelerini kendinizden yana kullanmak isteyeceğiniz bu dönem, ailenizin geçmişi hakkında yeni bilgiler edinebilirsiniz. Evinizde tadilat ve tamirat işleri ile uğraşabilir, evinizde dekorasyon çalışmaları yapabilirsiniz. Çözüm bekleyen konularınız için aksiyon zamanı, ev, aile kariyer konularınız hakkında yeni kararlar alabilirsiniz. Uzun zamandır düşündüğünüz kendinizi değiştirmek için ve yaşam alanınızı özelleştirmek için yeni aksiyon planları belirleyebilirsiniz. Kariyer hayatınızda başarılı olmak için kendinizi çok zorlayacağınız bu dönem, hem iş hayatınızda hem ev hayatınızda egonuzun gücünü ortaya koymak isteyebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu, kendine güvenmek güzeldir ve bize ihtiyacımız olan atılımı sağlar. Ancak eğer bunu ego savaşı haline getirir isek, etrafımıza ve kendimize zarar verebilir, sevdiklerimizi kaybedebiliriz.

8 Ocak tarihinde, iletişim gezegeni Merkür, normal seyrine başlayacak ve Oğlak burcunda başlayan geri hareketini 20 Aralık tarihinde Yay burcunda sonlandıracak. Merkür retro döneminde ertelediğimiz yeni kararlarımız var ise bu tarih itibari ile hayatımıza almak için çalışmalarımızı başlatabiliriz. Eğer retro döneminde kararlar almış isek, onları tekrar gözden geçirmekte ve kaçırdığımız noktalar var ise onları düzeltmek iyi olacaktır. 12 Ocak tarihinde tekrar Oğlak burcuna geçiş yapacak olan Merkür ve 7 Şubat tarihine kadar bu burçta kalacak. Ev ve aile konularında zihninizin daha somut konulara odaklandığı, mantığınızın ön planda olduğu bu dönem boyunca, aile üyeleri ile ilişkilerinizde daha az konuşan ama söylemek istediklerini net ifade eden bir iletişim tarzınız olabilir. Verdiğiniz sözler konusunda çok hassas ve titiz olacağınız bu dönem boyunca detaylara hakimiyetiniz en üst seviyede olacaktır. Zihniniz daha çok neden-sonuç ilişkisine dayalı şekilde çalışabilir.

10 Ocak tarihinde ve sonrasında devam eden 5 gün boyunca aile içinde, ebeveynleriniz ile olan ilişkilerinizde özgür hissetme ve kendinizi ifade etme konularınız çok fazla gündeminizde olabilir. İlişkilerinizde kendinizi ifade etme özgürlüğünüzü yansıtmanız, aile konularınızda da kendini gösterecek. İdealist düşüneceğiniz, kendi gücünüzün farkında olacağınız bu dönem, size gerginlik verebilir. Ani kararlar alabilir, yakın ilişkilerinizi sonlandırabilir, yaşadığınız evi değiştirebilirsiniz. Bu dönemin etkilerini kariyer hayatınızda da etkisini hissedebilir, değişiklikler yapmak isteyebilir, otorite figürleri ile çatışmalar yaşayabilirsiniz. Bu gökyüzü hareketi aynı zamanda size yeni ve değişik düşünme tarzı getireceği için, projelerinizde çok farklı atılımlar yapabilirsiniz. Aileleri ile birlikte yaşayan Teraziler ayrı eve çıkabilirler. Ocak ayı boyunca önemli gökyüzü hareketleri olacağı için hayatınızı etkileyecek kararlarınızı mutlaka bu dönem sonrasına ertelemenizi öneririm.

12 Ocak tarihinde Yengeç-Oğlak hattında senenin ilk Dolunay’ı gerçekleşecek. Senenin ilk dolunayı zamanında, gökyüzü gergin enerjilere sahip olacak. Aralık ayı sonunda gerçekleşmiş olan Yeni Ay zamanında hayatınızda başlayan konuların netleştiği bu dönem, siz sevgili Terazi burçlarına ve yükselen Terazilere, hem kariyer-ev alanında, hem Ben-Biz, yakın ilişkiler alanında sakin kalmanızı ve hayatınızda bu alanlara dair çözmek istediğiniz konularınıza ilişkin değerlendirmelerinizi detaylı bir şekilde düşünerek hareket etmenizi öneririm. Kendinizi yoğun duygusallık içinde kaybolmuş hissedeceğiniz bu dönemde, hayatınızın önemli alanlarını temsil eden bu konular ile ilgili fedakar hissedebilir ve aldığınız sorumlulukların çok fazla olduğunu görebilirsiniz. Kendinize daha şefkatli davranmanızı önereceğim bu dönemde, bakın bakalım hayatınızda en sevdiğiniz kişi, kendini böyle hissederse siz o kişiye neler söylersiniz ve nasıl davranırsınız. Şimdi aynı sevgi ve şefkati kendinize gösterin, kendinizi daha hissedip, konularınızı daha sakin değerlendirebilirsiniz. Her zaman söylediğim gibi, gökyüzü en sıkışık anlarda dahi mutlaka nefes alacak alanları da beraberinde getirir. Bu hareketin hemen ardından gerçekleşecek Merkür’ün Oğlak burcuna geçişi, size daha rasyonel düşünme ve sorunlarınıza daha akılcı yaklaşmanızı sağlayacak.

13 Ocak tarihinde ve sonrasındaki iki gün boyunca, kendi iç dünyanıza çekilme isteğiniz olabilir. Daha meditatif olacağınız bu iki gün boyunca, bilinçaltınız size sakinlik ve hayatın akışı ve teslimiyet konusunda telkinlerde bulunabilir. Bu dönemde yoga yapmanız, dua etmeniz, kendiniz ile kalmanız size çok iyi gelecektir.

16-17-18 Ocak tarihlerinde kendinizi hayatın koşturmacası içinde ne kadar çok yıprattığınızı fark edebilir ve bu konuda neler yapabileceğinize odaklanabilirsiniz. Kendinize eleştirilerde bulunabileceğiniz bu dönemde, olumsuz tarafa odaklanmak yerine çevrenizi gözlemleyerek hayatınızı daha kolay yaşamak için neler yapabileceğinize bakmak ve bunun duygusal rahatlığını hissetmek daha iyi gelecektir.

19 Ocak tarihinde ve sonrasında devam eden 5 gün boyunca, günlük koşturmalarınızın, rutin yaptığınız işleriniz için motivasyonunuzu nasıl kullandığınız ve mücadele gücünüzü nasıl ortaya koyduğunuza ilişkin deneyimler karşınıza gelebilir. Çocukluğunuzdan gelen öğretiler ve kalıpların hayatınızın genelinde nasıl etkili olduğunu fark edebilir ve bu öğretilerin size koyduğu sınırlandırmaları değiştirmek için aksiyonlar alabilirsiniz. Yaşadığınız konfor alanınızı genişletmek başta sizi zorlayabilir, siz ne kadar kararlı olursanız, bir süre sonra tüm kapıların size açılacağını görürsünüz. Ne kadar kararlı hareket ederseniz, sonuca ulaşmanız o derece kolay olacaktır. Beden sağlığınıza daha çok özen göstermeye karar verebilir, bu konuda yeni bilgiler edinebilir, yeni eğitimlere katılabilirsiniz.

23 Ocak tarihinde ilham ve esinlenme duygularınız yükselebilir. Yazmak istediğiniz bir konunuz, ortaya koymak istediğiniz bir çalışmanız var ise, yeni fikirlerin zamanı.

26 Ocak tarihinde ve sonrasındaki 5 gün boyunca, ilişkilerde nasıl davrandığınızı, ilişki kalıplarınızı, hayatın size nasıl davrandığını ve hatta hayat ile olan ilişkinizi gözden geçirme ve yeni kararlar alma zamanları olabilir.

28 Ocak tarihinde 2 önemli değişiklik olacak. Hayat motivasyonumuzu ve mücadele gücümüzü gösteren Mars, yöneticisi olduğu Koç burcuna geçecek. Yakın ilişkileriniz, evlilik, ortaklık konularınızı temsil eden alanınızda gerçekleşecek bu ziyaret gücünüzü elinize almanıza destek verecek. Kendinizi cesur ve harekete hazır hissedebilir ve ilişkilerinizde her türlü konuyu çözmek için aksiyonlar almaya başlayabilirsiniz. Dürtüsel hareket etme isteğinizin yüksek olabileceği bu dönemde, ani kararlarınıza göre hareket etmek yerine kendinize sakin kalmayı hatırlatıyor olmanız önemli olabilir. Hayat enerjinizin çok yüksek olacağı bu dönemde, sizin enerjiniz etrafınızı da etkileyecektir.

Bu tarihte aynı zamanda Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Yaratıcılık, aşk, hobileri hayattan keyif alam konularında niyetlerinizi yazabilirsiniz. Yeni kurslara başlamak için güzel zamanlar olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here