Suzan Tanırcan 9 Mayıs 1971’de Oldenburg, Almanya’da doğdu. İlk/ ortaöğrenimine Almanya’da, sonrasında Türkiye’ye dönerek Alman Lisesi’nde devam etti. 1993’de Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü anaokulunda stajyer öğretmen olarak ilk iş hayatına başladı. 1994’de Sektör değişikliği yaparak uzun seneler S’Oliver, Bestseller gibi uluslar arası Tekstil firmaları için çalıştı. 2015’de 22 senelik kurumsal çalışma hayatından ayrıldı.

2 çocuk annesi olan Suzan Tanırcan oğluna ADHD (hiperaktivite ve dikkat bozukluğu) teşhisi konmasıyla psikoloji ile ilgilenmeye başladı. İlaç yerine alternatif çözüm arayışı ile başlayan araştırmalar kendisine yeni pencereler açtı.

Profesyonel iş hayatında aldığı kurumsal koçluk ve liderlik eğitimlerinin üzerine 2010 yılında kişisel ilgi alanı olan eğitimlere katılmaya başladı. Outlook ve Essence (Tony Wiseman), Labirent (Vernon Frost), Aktif Dinleme ve İletişim (Orit Josefi), Kişilik Stilleri (Orit Josefi), Dönüşüm Okulu (Banu Kalaycı), IZI LLC Ho’oponopono ve Özbenlik (HewLen), Yoga’nın Temelleri, Hocalık eğitimi (Cihangir Yoga/ Zeynep Aksoy-Naz Şarman), Volkan Ulusan ile Nefes, Tasavvuf ve Sessiz Yol (Nüket Cebeci), Terapistin Zen Yolu (Svagito Liebermeister), Osho Aile Sergisi Eğitimi (Svagito Liebermeister)

2016 Ocak’tan beri yoga eğitmenliği ve aile sergisi çalışmaları yapmaktadır.

Ağustos 2016’da 4 Element oluşumu dahilinde Bilge Akçay, Elvan Sümer, Fatma Küçüktaş ile birlikte ilk kez 3 günlük Yoga-Nefes kampını düzenlemiştir.

2016 Aralık’tan beri Dolunay Organizasyon ve Danışmanlık ile “Atalara Bakış” etkinliği ve blog yazıları ile iş birliği içerisindedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here