18 Haziran 1974 İstanbul doğumluyum. Ortaokul ve lise öğrenimimi Özel Moda Koleji’nde tamamladım. 1998 yılında İTÜ Maden Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldum.

1999-2005 yılları arasında Ford Otomotiv San. A.Ş’de Ürün Geliştirme Bölümü’nde mühendis olarak görev yaptım.

Yazmaya olan ilgim, ortaokul yıllarında başladı. Eşsiz bir Türkçe ve Edebiyat öğretmeni olan sevgili Gaye Barlas’ın 6 yıl boyunca öğrencisi olmak paha biçilmez bir ayrıcalıktı benim için.

Üniversite yıllarında kısa deneme çalışmaları ve ardından da öyküler yazmaya başladım. Madem mühendislik okuyordum, o halde mühendislik eğitimi aracılığı ile temeli, analitik düşünce üzerine inşa edip yapıları adım adım edebiyat ve sanatla biçimlendirmek de bir yol, bir biçim olabilirdi. Bu şekilde hayattan ve insanlardan söz eden farklı türlerde metinler yazmak benim için mutluluğun tanımı olacaktı şüphesiz!

İlk romanım “KUMRULAR ZAMANI” 2008 yılında yayımlandı.

İkinci kitabım “AYNADAKİ YALNIZLIĞIM” ise 2010’da yayımlandı.

Belirli dönemlerde farklı konularda İngilizce-Türkçe çeviriler yaptım.

2010 yılında yayımlanan “100 Tarihi Lokanta” adlı kitabın İngilizce çevirisini yaptım.

2011-2014 yılları arasında Harlequin Yayınları’nda editör ve çevirmen olarak çalıştım.

2014 yılında Erickson Coaching International Türkiye üzerinden aldığım eğitim programlarını tamamladım ve eş zamanlı olarak Profesyonel Yaşam Koçu olarak hizmet vermeye başladım.

Zaman içinde koçluk ve edebiyat alanlarını kesiştirmeye odaklandım. Kendi deneyimlerimle, farklı alanlardaki eğitimlerimi birleştirerek oluşturduğum Yazar Koçluğu konseptini uygulamaya başladım.

2015 Kasım ayında birkaç arkadaş bir araya gelerek İnceyazı Yayınevi’ni kurduk.

2016 yılı boyunca Edebiyatist dergisinde şiirlerim, öykülerim, denemelerim yayımlandı.

Şiir’in yeri bambaşka hayatımda. O bana çok sonraları, hayatımın başka bir evresinde geldi… Yakında yeni şiir kitabımı da paylaşıyor olacağım.

Şu an İnceyazı Yayınevi bünyesinde farklı alanlarda hizmet veriyoruz. Yeni yazarlara fırsat tanıyor, kitaplar basıyoruz. Eş zamanlı olarak yaratıcılığı harekete geçiren atölye çalışmaları ile edebiyat etkinlikleri düzenliyoruz.

İnsanın kişisel gelişim yolculuğunda, sanat ve edebiyatı da kullanarak farklı alanlar açmak ve yaşamı renklendirmek, ona anlam katmak yaptığım ve yapmakta olduğum tüm çalışmaların özüdür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here