Oğlak – Yengeç Dolunay’ı ve bize söyledikleri :

Enerjilerinin kuvvetli olacağı bu önemli astrolojik olayda, en derinlere gömülen konuların ortaya çıkışının çok güllük gülistanlık olmayacağını hatırlatmak isterim. Uzun zamandır yaşadığınız kaybetme korkularınızı artık ortaya koyma ve çözme zamanları gelmiş olabilir.

0
391
Dolunay
Dolunay

 

“Sebepleri öğrenmek isteyerek, delirmenin eşiğinde yaşadım, çaldım Allah’ın kapısını… kapı açıldı ve gördüm ki, içerden çalmaktaymışım …” MEVLANA

Kuvvetli enerjiler ile yaşayacağımız Oğlak-Yengeç dolunay zamanı, karşımıza önemli farkındalıklar ve çözüm zamanları getirecek. Yaşayacağımız deneyimler ile en derinlere ittiğimiz ama içten içe hep bildiğimiz korkularımız ile yüzleşerek şifalandıracağımız bu dönemi kendimiz için nasıl en olumlu şekilde geçirebileceğimiz yukarıdaki Mevlana’nın muhteşem sözleri çok güzel şekilde özetliyor.
Dün akşam çok sevdiğim bir arkadaşım aradı. Kendisinin, 4 aylıkken evlat edindiği çok tatlı bir oğlu var, şu an 9 yaşında ve yaşadığı bir takım sorunlarından bahsetti. Kendi yaptığı annelik, oğlunun O’na gösterdiği tepkiler ve bu ikilemi nasıl çözebileceği ile ilgili yaptığı sorgulamalar. Kendisini gülümseyerek dinledim. O kadar büyük bir sevgi ve şefkat vardı ki anlattıklarında. Sonra en vurucu konuyu ve beraberinde yaşadığı büyük kabulü söyledi. Söylediklerini dinlerken içimden bu dolunayın getirdiği bu farkındalığa şükrediyordum. Bulduğu bir makalede evlat edinilen çocuklarda daha sıklıkla görülen bir bağlanma problemi olduğunu ve belirtilerinin kendi yaşadıkları ile birebir aynı olduğunu söyledi. Bundan da önemlisi kendisinin anneliği ile ilgili yaşadığı içsel kabulünün de enerjisel olarak yansıyabileceğini gördüğünü, uzun zamandır bununla mücadele ettiğini ve şimdi bununla yüzleşerek bu konuyu çözdüğü zaman oğlu ile ilişkilerinde de aşama kaydedeceğine inandığını anlattı. İçimden kocaman bir şükran dalgası, kocaman bir sevgi ve kocaman bir inanç ile bunu başaracağına emin olduğumu söyledim.
9 Temmuz tarihinde yaşayacağımız Dolunay o kadar sembolik olarak işliyorduki bu olayda, Yengeç, annelik, duygular, Oğlak-Pluto ortaya çıkan korkular. İşte bu Dolunay, arkadaşımın yaşadığı gibi, kendi içimizde uzun zamandır bildiğimiz ama kaybetme korkularımız ile hep gerilere ittiğimiz, orada olduğunu bildiğimiz halde yok saydığımız, görmezden geldiğimiz en derin konumuzun yaşadığımız bir olay ile görünür olması ile karşımıza gelmesine ve çözmemize destek verecek.
Enerjilerinin kuvvetli olacağı bu önemli astrolojik olayda, en derinlere gömülen konuların ortaya çıkışının çok güllük gülistanlık olmayacağını hatırlatmak isterim. Uzun zamandır yaşadığınız kaybetme korkularınızı artık ortaya koyma ve çözme zamanları gelmiş olabilir. Kaybetme korkusu içinde olduğumuz zaman etrafımızdaki kişileri duygusal ya da fiziksel olarak, hatta bazen her iki şekilde de kendimizden uzak tutarız, bu mesafe ne kadar uzak olursa kendimizi koruyabileceğimizi düşünürüz. Bu koruma duygusu, hırçın ve kavgacı bir davranış modeli verebilir ve en çok sevdiğimiz insanlar belki de en kırdığımız insanlardır. Şimdi bu konulara bakma, kabul etme ve çözüme kavuşturma zamanları olabilir.
Sert enerjiler içinde olduğumuz zaman, bize en iyi gelecek şey, yaşadığımız anın farkındalığına gelmek ve dışarıdan olaya bakarak çözüm için gerekenleri görerek aksiyon almaktır. Var olan negatif duygunun enerjisine girdiğimiz takdirde hem çözümü kaybederiz hem de daha derin bir acı ile olayı sonlandırabiliriz. 23 Haziran tarihinde gerçekleşen Yeni Ay zamanı, hayatınızda başlayan olaylara bakarak şimdi neleri şifalandıracağınız konusunda size ip uçları verebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here