OĞLAK Burcu ve Yükselen Oğlaklar Nisan 2017 Yorumu

  Yönetici gezegeniniz olan Satürn 27 Ağustos tarihine kadar devam edecek geri hareketine başlayacak. Satürn’ün astrolojik göstergesi hayatımızı düzene sokmak, öğretileri ile bizi disipline etmek, teslimiyeti ve tevekkülü öğretmektir.

  0
  176

  Sevgili Oğlaklar burçları ve yükselen Oğlaklar, iletişim gezegeni Merkür’ün ve otorite ve disiplin gezegeni Satürn’ün geri hareketlerine başlayacağı ve para ve ilişkiler gezgeni Venüs’ün düz hareketine geçeceği 3 tane göstergenin gerçekleşeceği hareketli bir Nisan ayına başlıyoruz.

  İletişim gezegeni Merkür 10 Nisan tarihinde 3 haftalık geri hareketine ve disiplini ve öğrenmeyi simgeleyen Satürn ise 27 Ağustos tarihine kadar sürecek geri hareketine6 Nisan’da başlayacak. İlişkiler, para ve şans gezegeni Venüs de 15 Nisan’da geri hareketini sonlandıracak. 

  31 Mart tarihinde Boğa burcuna geçen ve Nisan ayı boyunca bu burçtaki ziyaretini devam ettirecek olan iletişim gezegeni Merkür sizin romantizm, hayattan keyif aldığınız konular ve çocukları gösteren alanınızda daha somut ve elle tutulur bir iletişim tarzı içinde olacağınızı, bu konular ile ilgili istikrarlı ve tutarlı bir düşünce modeline geçeceğinizi ifade ediyor. Bu dönemde öğrenme şekliniz anlamak ve kavramak şeklinde olurken bu dönemde sanatsal aktiviteleri hayatınıza alabilir, edebiyat, sanat, güzellik konularında yeni bir çalışmaya başlayabilirsiniz. Çocuklarınız ile olan ilişkilerinizde güven verici, sabırlı ama aynı zamanda inatçı davranabilirsiniz. İletişiminizde ödün vermeyen ve tutucu bir tarz içinde olmanız romantik ilişkinizde olumsuzluklar yaşamanıza sebep olabilir.

  6 Nisan tarihinde, bu ayın önemli göstergelerinden birini yaşayacağız. Yönetici gezegeniniz olan Satürn 27 Ağustos tarihine kadar devam edecek geri hareketine başlayacak. Satürn’ün astrolojik göstergesi hayatımızı düzene sokmak, öğretileri ile bizi disipline etmek, teslimiyeti ve tevekkülü öğretmektir. Satürn geri hareketi, Merkür geri hareketi gibi kısa zaman içinde hayatımıza etkileri olan bir gösterge değildir. Bilinçaltınızı gösteren alanda Mart-Ağustos 2016 dönemindeki bir önceki geri hareketi boyunca size önemli deneyimler yaşatan Satürn, şimdi tekrar bu deneyimler sonucu yaşadığınız önemli değişimlerden sonra nasıl devam ettiğiniz ve bu değişimlerin sonucunda kendinizi nasıl konumlandırdığınız konusunda size yeni sorular soracak. Satürn geri hareketi, yaşadığımız önemli olaylarda öğrenme sürecimizin altını tekrar tekrar çizerek önemli derslerimizi ve ödevlerimizi çıkarmamıza destek verir ve bizi daha sağlamlaştırır. Eğer bu geçmiş dönemde, karşınıza çıkan ve sizi değiştirmeye yönelik deneyimler, olaylar karşında hareket etmediyseniz, şimdi ki etkinin gücü biraz daha itekleyerek hareket ettirmeye yönelik olabilecektir. Aynı hareketleri yaparak farklı sonuç elde etmeyi bekleyemeseniz, mutlaka hareketi değiştirmeniz gerekir. Ayrıca önemle belirtmek isterim ki siz ne kadar direnç gösterirseniz, karşıt güçte size karşı aynı oranda direnç uygulayacaktır. Bu sefer gerçekleşecek olan bu retro hareketi zamanında kendinizi ne kadar sağlamlaştırdığınız ve çıkardığınız sonuçları hayatınıza ne kadar aldığınıza bakma zamanları. Eğer doğum haritanızda Satürn geri harekette ise bu dönem kendinizi anlamak ve olayları yoluna koymak açısından size daha fazla destek verebilir.

  9 Nisan tarihinde gerçekleşecek ve etkisi bir hafta kadar sürecek olan süreçte, ebeveynleriniz ve      ev-aile konularında radikal değişimler yaşayabilirsiniz. Değişimi yapmak ve yaşamak genelde zorlayıcı etkiler ile yaşanır, ama yaşanan her değişim bizi biraz daha büyütür. Bu dönemde yaşayacağınız bu değişim aslında daha çok dönüşüm niteliğinde olacak ve kendi gücünüzü ortaya koma ve ebeveynlerinizin otoritesi ile başa çıkma konularında önemli deneyimleri hayatınıza getirecektir. Uzun dönemde size sağlam ve kalıcı etkiler getirecek olan bu bir haftalık dönem sonunda sabırla beklediğiniz takdirde yeni ve sağlam bir düzen içinde olacağınızı bilerek ilerlemenizi öneririm. Belki de uzun zamandır dile getirmek istediğiniz ayrı eve çıkma isteğinizi dile getirecek ve aksiyona geçerek kendi evinizi kuracaksınız. Olan her durumun sizin hayrınıza gerçekleştiği inancınızı korumanızı ve evrenin size getirdiği değişimleri teslimiyet ve tevekkül içinde geçirmenizi tavsiye ederim. Bu dönemde size olumsuz gelen bir sonuç için aradan biraz zaman geçtikten sonra sizin için ne kadar olumlu olduğunu anlayabileceksiniz.

  10 Nisan tarihinde iletişim gezegeni Merkür, romantizm, aşk, keyifli aktiviteler, çocuklar konularını gösteren alanda geri hareketine başlayacak.  3 Mayıs tarihinde kariyer ev ve aile alanınızda sona erecek bu hareket süresince önce romantik ilişkiniz içindeki iletişiminiz daha sonra aileniz ile ilgili konulardaki iletişimiz ve zihninizin çalışma şekli sakinleşme ve sadeleşme üzerine olabilir. Çocuğunuz var ise çocuklarınıza anlatacağınız konularda daha fazla anlaşılma beklentisi içinde olabilir, söylediğinizi düşündüğünüz önemli konuları söylemediğinizi fark edebilirsiniz. Yaşadığımız hızlı hayatlar içerisinde mola alma zamanları olarak değerlendirebileceğiniz bu dönemde kullandığınız kelimeler her zamankinden daha fazla önem kazanacaktır. Eski romantik ilişkileriniz karşınıza çıkabilir.

  11 Nisan tarihinde Terazi-Koç hattında Dolunay gerçekleşecek. Sosyal alan ve aile ve ev ilişkilerinizde her konunun ve ayrıntının görünür olduğu, kararların tekrar gözden geçirileceği bir dönem olabilir. Yeni Ay zamanında neleri niyet etmiştiniz, şimdi o niyetleri gözden geçirme ve yenileme zamanları.

  14 Nisan tarihinde içinizdeki özgür ruhu serbest bırakma ve tüm zincirleri kırma isteği ve dünyaya özgürlüğünüzü haykırma isteği ile dolabilirsiniz. Temel yaşam alanınızda radikal değişiklikler yapma isteği duyabilirsiniz. Bu dönemin geçmesini bekledikten sonra bu kararınızı gözden geçirmeniz sağlıklı bir sonuç daha verimli olacaktır.5 günlük bu süreçte, yeni fikirler, ilham, risk alma konularında hemen harekete geçme isteği içerisinde olabilirsiniz.

  15 Nisan ve önemli bir gösterge düzeliyor. Aşk ve ilişkiler artık daha rahat nefes alabilir. Ertelediğiniz estetik değişimleri yapma zamanı. Saçınızı hayalin kurduğunuz şekilde kestirebilir ya da boyatabilirsiniz. Para ve şans daha rahat hayatımıza akabilir.

  19 Nisan tarihinde bir aylık yeni bir dönem başlıyor: Boğa burcu zamanı. Hayattan keyif alma konularının ön planda olduğu, daha fazla sanatsal aktivitenin hayatımızda yer aldığı, para ve yatırım konularında daha ayaklarımız yere basarak hareket ettiğimiz, doğanın keyfini çıkardığımız 30 günlük güzel bir dönem yaşayacağız.

  21 Nisan tarihinde, hayat ile mücadele gücümüzü gösteren Mars, İkizler burcuna geçecek ve 5 Haziran tarihine kadar burada kalacak. Çalışma ortamınızda hareketli bir dönem sizi bekliyor. Günlük takip ettiğiniz rutin işlerinizde artış olabilir.

  26 Nisan saat 15:17’de Boğa burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Hayat ile ilgili pozitif ve güzelliklerin olduğu yaşam alanınızda gerçekleşecek bu Yeni Ay enerjisi yeni aşk isteyen Oğlaklar için en uygun niyet etme zamanları.

  28 Nisan tarihinde aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, Koç burcuna geçiş yapacak ve 7 Haziran tarihine kadar temel yaşam alanınızda size güzel şanslar getirecek. Yeni bir eve geçmek istiyorsanız ya da evinizde dekorasyon işleri için güzel zamanlar.

   

   

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here