OĞLAK Burcu ve Yükselen Oğlaklar Ocak 2017 Yorumu

Sevgili Oğlak burçları ve yükselen Oğlaklar, hepinize çok güzel, sevgi dolu, huzur ve barış dolu, sağlık dolu bir 2017 yılı diliyorum.

Yoğun enerjilerin olacağı bir Ocak ayı ile 2017 senesine başlıyoruz.

3 Ocak tarihinde, aşk, ilişkiler ve para konularını yöneten Venüs, Balık burcuna geçecek ve 3 Şubat tarihine kadar bu burçta kalacak. Yakın çevrenizi, kardeşlerinizi, zihninizi ve iletişim şeklinizi temsil eden alanda olacak bu ziyaret ile bu konuları içeren alanlarda duygusal ve yumuşak bir tavır içinde olacaksınız. Kardeşleriniz ile olan ilişkilerinizde sevecen ve şefkatli bir iletişim içinde olabilir ve daha çok birlikte zaman geçirebilirsiniz. Yakın çevrenizde değişiklik yapmak isteyebilir, evinizi değiştirebilirsiniz. Medya, iletişim, pazarlama konularında çalışıyorsanız yeni ve güzel projelerde yer alabilirsiniz. Duygusal dünyanızın yoğun olacağı bu dönemde alıngan olabilir ve gösterdiğiniz ilginin karşılığını almadığınızı düşünebilirsiniz. Evrensel ve ilahi sevgiyi hissedebilir ve bu yoğunluk içinde kaybolabilirsiniz.

Ocak ayının ilk haftasında başlayan yoğun bir gökyüzü hareketini kimliğiniz ve kendiniz olma alanında yaşayacaksınız. 8 Ocak tarihinde netleşen ve sonrasındaki 4 gün içinde enerjisi azalan önemli bu gökyüzü hareketi ile kendinizi çok güçlü ve karizmatik hissedecek ve bu tarz kişiler ile yakın ilişkiler, içinde olabilirsiniz. Başarılı olmanın sizin için çok büyük anlam kazanacağı bu dönem boyunca kendinizi bu konuda çok zorlayabilir ve kendinize karşı bu konuda biraz sert olabilirsiniz. Gücü elinizde hissedeceğiniz ve bunun güveni ile karşınızdaki kişiye baskı kurmaya çalışacağınız bir dönem olabilir. Birebir ilişkilerinizde ciddi ve otoriter bir tavır içine girebilirsiniz. Kendinizi değiştirme ve transforme etme konularında 2008 senesinden bu yana devam eden süreciniz içinde ne kadar ilerlediğinizi görebilirsiniz. Derin konularda çalışmalar yapabilir, psikoloji, psikanalist, metafizik tarzı çalışmalara ilgi duyabilirsiniz ve bu konular ile ilgili yeni eğitimlere katılabilirsiniz. Kariyerinizi değiştirmek hakkında yeni kararlar alabilirsiniz.

İletişim gezegeni Merkür 8 Ocak tarihinde normal hareketine başlayacak ve 20 Aralık tarihinde başlayan geri hareketi sona erecek. Merkür, burcunuzda başlayana geri hareketini, Yay burcunda sonlandıracak. Bilinçaltı konularınız hakkında çalıştığınız, kendinize sorular sorduğunuz bu dönemden sonra, kimliğinizi ifade etme tarzınızı gözden geçirmenize destek veren Merkür retro döneminde, ertelediğiniz yeni kararlarınızı hayatınıza almak için çalışmalarınızı başlatabilirsiniz. Eğer retro döneminde kararlar almış isek, onları tekrar gözden geçirmekte ve kaçırdığımız noktalar var ise onları düzeltmek iyi olacaktır. 12 Ocak tarihinde tekrar burcunuza geçiş yapacak olan Merkür 7 Şubat tarihine kadar burada kalacak. Zihninizin net ve somut konularda çalıştığı, kararlarınızı netleştirdiğiniz, aksiyon planlarınızı oluşturduğunuz bu dönemde mesafeli ve ne istediğini bilen bir tarz içinde olabilirsiniz.

10 Ocak tarihinde ve sonrasında devam eden 5 gün boyunca ev ve aile konularınız hakkında gergin bir dönem yaşayabilir, şimdiye kadar konuşulmamış konular açığa çıkabilir. Ani ve radikal kararlar alma potansiyelinizin olacağı bu dönemde, gökyüzündeki bu enerjinin geçmesini beklemenizi tavsiye ederim. Önemli kararlarınızı mutlaka bu dönem sonrasına ertelemenizi öneririm. Bu tarihten sonra, Ocak ayı sonuna kadar devam edecek önemli gökyüzü hareketleri olacağı için, tüm önemli kararlarınız için, Ocak ayı sonunu beklemeniz daha uygun olacaktır. Kariyerinizde olabilecek önemli bir değişiklik ev ve aile konularınız hakkında kararlar almanızı tetikleyebilir. Bir taraftan özgür ve idealist bir yaşam tarzı içinde olmak isterken diğer taraftan daha geleneklere bağlı bir tavrı devam ettirmek isteyebilirsiniz. Kariyerinizde hissettiğiniz radikalleşme süreci, ilişkilerinizi zorlayabilir. Farklı ve ilerici bir bakış açısı yakalayabileceğiniz bu dönemi iyi değerlendirirseniz, bu dönem bittikten sonra edindiğiniz bu bakış açısı ile toplum faydasına olan ve ilişkileri temel alan yeni projelerde çalışmaya başlayabilirsiniz.

12 Ocak tarihinde karşıt burcunuzda senenin ilk Dolunay’ı gerçekleşecek. Bu ilk dolunayı zamanında, gökyüzü gergin enerjiler sahip olacak. Aralık ayı sonunda gerçekleşmiş olan Yeni Ay zamanında hayatınızda başlayan konuların netleştiği bu dönem, hem kariyer-ev alanında, hem Ben-Biz, yakın ilişkiler alanında sakin kalmanızı ve hayatınızda bu alanlara dair çözmek istediğiniz konularınıza ilişkin değerlendirmelerinizi detaylı bir şekilde düşünerek hareket etmenizi öneririm. Yakın ilişkilerinizde çok duygusal hissedeceğiniz bu dönemde kendinizi net bir şekilde ortaya koyarak hareket etmeniz ve mantığınızın size söylediklerini hayatınıza almanız sizi biraz strese sokabilir. Kariyerinizin size getirdiği şanslı fırsatları değerlendirmek isterken özgürlüğünüzü ve idealizminizi ortaya koyduğunuz temel yaşam alanınızdaki deneyimler, bu fırsatları değerlendirmeniz konusunda size engel teşkil edebilir. temel yaşam alanınızda Kendinize daha şefkatli davranmanızı önereceğim bu dönemde, bakın bakalım hayatınızda en sevdiğiniz kişi, kendini böyle hissederse siz o kişiye neler söylersiniz ve nasıl davranırsınız. Şimdi aynı sevgi ve şefkati kendinize gösterin, konularınızı daha sakin değerlendirebilirsiniz. Her zaman söylediğim gibi, gökyüzü en sıkışık anlarda dahi mutlaka nefes alacak alanları da beraberinde getirir. Bu hareketin hemen ardından gerçekleşecek Merkür’ün Oğlak burcuna geçişi, size daha rasyonel düşünme ve sorunlarınıza daha akılcı yaklaşmanızı sağlayacak.

13 Ocak tarihinde ve sonrasındaki iki gün boyunca kardeşleriniz, yakın çevreniz konularında yoğun bir duygusallık içinde olabilirsiniz. Medya iletişim konularında ilham esintilerinin çokça olacağı bu dönemde, yeni ve parlak projeler ortaya koyabilirsiniz. Daha fazla meditatif çalışmalar yapabilirsiniz, spiritüel ve ilahi bilgiler içeren eğitimlere ya da sanatsal faaliyetlere katılabilir ya da bu konuları içeren seyahatlere çıkabilirsiniz.

16-17-18 Ocak tarihlerinde ise yukarıda belirttiğim konular alanınızda daha fazla içsel motivasyon bulabilirsiniz. Duygusal anlamda hissettiğiniz ‘yaralı ve şifaya ihtiyacınız olan ‘ tarafınız sizi dış dünyaya karşı gergin hissettirebilir.

19 Ocak tarihinde ve sonrasında devam eden 5 gün boyunca, medya ve iletişim konularında çalışıyorsanız düşüncelerinizi ortaya koyma konusunda daha çekingen olabilirsiniz. Sizi geri çeken duygunun ne olduğunu keşfettiğiniz zaman ise konfor alanınızın dışına çıkmak için yeni aksiyonlar alarak daha canlı ve güçlü devam etme şansınız olacaktır. Bilinçaltınızdan yer alan korkularınızın sizi tuttuğu bu dönem aynı zamanda tüm bunları çözüme kavuşturmak için yakın çevrenizden destek alabilir ve bundan sonrası için daha kendine güvene ve cesur adımlar ile ilerleyebilirsiniz.

23 Ocak tarihinde ilham ve esinlenme duygularınız yükselebilir. Yazmak istediğiniz bir konunuz, ortaya koymak istediğiniz bir çalışmanız var ise, yeni fikirlerin zamanı.

26 Ocak tarihinde ve sonrasındaki 5 gün boyunca, ilişkiler konusunda kendinizi ifade edemediğinizi hissedebilir, yakın çevreniz ve kardeşleriniz ile olan ilişkilerinize biraz mesafe koymak isteyebilirsiniz. 2015 tarihinden bu yana bilinçaltı konularınızı ortaya koyarak hepsini şifalandırmak üzere çalıştığınız için, bu dönemde ilişkilerinizi dondurmak yerine bu konudaki deneyimlerinizin size söylemek istediklerine odaklanarak, yepyeni ve daha sağlam temelli yeni ilişki modellerine geçebilirsiniz.

28 Ocak tarihinde 2 önemli değişiklik olacak. Hayat motivasyonumuzu ve mücadele gücümüzü gösteren Mars, yöneticisi olduğu Koç burcuna geçecek ve 10 Mart tarihine kadar bu burçta kalacak. Ev ve aile konularınızda yeni atılımlarda bulunabilir, evinizi değiştirebilir, kariyerinizde değişiklik yapmak istiyorsanız, bu dönemde bunu yapabilecek aksiyonları alabilirsiniz. Kendinizi cesur ve harekete hazır hissedebilir ve her türlü konuyu çözmek için aksiyonlar almaya başlayabilirsiniz. Hayat enerjinizin çok yüksek olacağı bu dönemde, sizin enerjiniz etrafınızı da etkileyecektir.

Bu tarihte aynı zamanda Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Finansal konularınızda gerçekleşecek bu Yeni Ay’da bu konular hakkında niyetlerinizi yazabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here