AYŞE ARZU YÜCEL

Nefes ile Zihinsel – Ruhsal Farkındalık Danışmanı
Yin Yoga Hocası

Potansiyel olarak herbirinizden hiçbir farkı olmayan sade bir insanım. Samimiyet,dürüstlük , sevgi-saygı ile sürekli gelişmek vazgeçilmez değerlerimdir. Yaşadıklarımı sorgulayışlarım,yeni yaklaşımlar arayışım,  yorumlarım- yordamlarımla yol alırken; hangi yaşta olursam olayım,daima kendimde ve yaşamımda köklü değişimler gerçekleştirebileceğime sarsılmaz şekilde inandım .En büyük gücü bu inançtan alarak; belki de birçoğunuza göre daha fazla risk alarak ve konfor alanımı defalarca elimin tersiyle iterek bilinmeze yol almaya cesaret ettim diyelim. Bugün  biliyorum ki  farkında olsak da olmasak da herbirimizde eksiksiz olarak bulunan içsel gücümüzü  keşfedebilir ve yaşamlarımıza yansıtabiliriz.

Okul dönemlerimden itibaren zihnimi meşgul eden, bu hayattaki rolümün ne olduğu, yaşamın amacı ile ilgili sorular ile ruhumda giderek yoğunlaşan anlam arayışları beni birçok eğitim ve atölye çalışmalarına yönlendirdi.

Yaşamımda  fazlasıyla sınandığım ve zorlu süreçlerle köşeye sıkıştığım, her anlamda yoğun sıkıntı-sorunlar yaşadığım bir dönemde Transformal  Nefes Terapisi ile tanıştım. Katıldığım her nefes seansında; doğumumdan bu yana nefesimde oluşan   kısıtlamalardan kurtulup açık ve sağlıklı diyafram nefesine kavuşmaya başladığımda, eş zamanlı olarak hayatımda hızla ortaya çıkan ve yaşamdaki yolumu netleştiren  açılımlar,umulmadık mucizevi şekilde önüme gelen fırsatlar,destekler beni Nefes çalışmalarında derinleşmeye yöneltti.

Seanslarımda :Nefes çalışmaları ve varlığımda birçok açılımlar yaratan diğer Hipnoz,NLP,Debate,Regresyon,Holistik Moleküler Şifa vb tekniklerden;bilinçaltı temizliği, potansiyellerin açığa çıkarılması ile fiziksel-ruhsal ve zihinsel yönlerden sağlıklı ve doyumlu bir yaşam için arayışta olan kişilerin ihtiyaçlarına göre yararlanıyorum.

1994’den bu yana  kişisel gelişim alanında çok sayıda teorik ve uygulamalı çalışmalarda bulunduğum kişisel gelişim serüvenimin yönlendirdiği kariyerimde;Yin yoga  dersleri bireysel – grup Nefes çalışmaları ile danışmanlıklar vererek ve seminerler ile bireye özel farkındalık çalışmaları planlayarak keyifle ilerliyorum.

ALDIĞIM BAZI EĞİTİMLER VE DENEYİMLERİM

*C.Ü. – Fen Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümü /Lisans eğitimi /Sağlık Sektöründe çalışma süreçleri

*Marmara Üniversitesi/ Pedagojik formasyon eğitimi

*M-GROUP ACADEMY/Halkla ilişkiler ve reklam eğitimi /çeşitli sektörlerde genel koordinatör ve halkla ilişkiler uzmanlığı süreçleri

*Philip Holt / NLP Modelleme,

*Kuraldışı Eğitim-Nil Gün ve Saim Koç / NLP, İletişim ve İlişkiler, Özsaygı, Kendinizle Yüzleşin, Gölgelerden Aydınlığa Atölyeleri kapsamında bilinçaltı çalışmaları ve farkındalık programları,

*Kiara Windrieder  (Aydınlanma fenomeni ‘nin yazarı)- İlahi Nur Enerjisi,

*Ayça Saygı- Usui Reiki Master,

*Tuğrul Büyükçopur- Dikşa Enerjisi ile Aydınlanma Çalışmaları,

*Jeff Oliver -Vipassana Farkındalık Programı,

*Brahma Kumaris Derneği-Ruhsal Farkındalık

* Sevgi Ersoy-Aragonit Taşı Enerji Çalışmaları

* Pleiades enerji çalışmalarından her birinin katkıları ile varlığımın ve evrenin gerçeklerini tanımlama yolundaki  farkındalıklarımı derinleştirdim

*Transformal Nefes Vakfı kurucusu ve Transformal Nefes Eğitmeni; Dr. Judith Kravitz yönetiminde – 3 ayrı aşamada gerçekleşen, “Transformal  Nefes Terapistliği Eğitimi”

*Alan Horne / Pranik Şifa Eğitimi,

*Oğuz Saygın Danışmanlık-Yaşam Koçluğu, NLP Practitioner,

* Ege üni./Aile ve Öğrenci Koçluğu ,

*Alea Ferhan Gürbüz  ve Ufuk Önen / Saf Dokunuş Enerji Çalışmaları,

*Ufuk Önen / DEBATE tekniği,

*Ufuk Önen / Uluslararası geçerliliğe sahip “SOCIETY OF NLP” Richard Bandler Onaylı-NLP Practitioner prog.

*Ufuk Önen / National  Guild of Hypnotists / U.S.A Onaylı – Hipnoterapi  Programları ,

*Psikolog – Psikiyatristler Derneği / Temel Psikoloji Eğitimleri ,

*Berivan Aslan Sungur- Cihangir Yoga / Yoga Alliance onaylı RYS 200  Yin Yoga Eğitmenlik Eğitimi.

*Yaşar Canözden / “Levh-i Mahfuz” Eğitimi

*Sevda Bakankuş / “Dört Element” ve “Holistik Moleküler ve Atomaltı  Teknikleri”Eğitimi

*Erim Ergün /ATON Dengeleme ve şifa enerjisi 1. seviye

TEILEN
Önceki İçerikVolkan Ulusan’la Elveda Stres – İyi Liderlik
Sonraki İçerikSiz Hala Atalarınızın Amigdalasını mı Kullanıyorsunuz?
Yaşadıklarımı sorgulayışlarım,yeni yaklaşımlar arayışım,  yorumlarım- yordamlarımla yol alırken; hangi yaşta olursam olayım,daima kendimde ve yaşamımda köklü değişimler gerçekleştirebileceğime sarsılmaz şekilde inandım .En büyük gücü bu inançtan alarak; belki de birçoğunuza göre daha fazla risk alarak ve konfor alanımı defalarca elimin tersiyle iterek bilinmeze yol almaya cesaret ettiğim için çok mutluyum. Bugün  biliyorum ki  farkında olsak da olmasak da herbirimizde eksiksiz olarak bulunan içsel gücümüzü  keşfedebilir ve yaşamlarımıza yansıtabiliriz. Okul dönemlerimden itibaren zihnimi meşgul eden, bu hayattaki rolümün ne olduğu, yaşamın amacı ile ilgili sorular ile ruhumda giderek yoğunlaşan anlam arayışları beni birçok eğitim ve atölye çalışmalarına yönlendirdi. Yaşamımda  fazlasıyla sınandığım ve zorlu süreçlerle köşeye sıkıştığım, her anlamda yoğun sıkıntı-sorunlar yaşadığım bir dönemde Transformal  Nefes Terapisi ile tanıştım. Katıldığım her nefes seansında; doğumumdan bu yana nefesimde oluşan   kısıtlamalardan kurtulup açık ve sağlıklı diyafram nefesine kavuşmaya başladığımda, eş zamanlı olarak hayatımda hızla ortaya çıkan ve yaşamdaki yolumu netleştiren  açılımlar,umulmadık mucizevi şekilde önüme gelen fırsatlar,destekler beni Nefes çalışmalarında derinleşmeye yöneltti. Seanslarımda :Nefes çalışmaları ve varlığımda birçok açılımlar yaratan diğer Hipnoz,NLP,Debate,Regresyon,Holistik Moleküler Şifa vb tekniklerden;bilinçaltı temizliği, potansiyellerin açığa çıkarılması ile fiziksel-ruhsal ve zihinsel yönlerden sağlıklı ve doyumlu bir yaşam için arayışta olan kişilerin ihtiyaçlarına göre yararlanıyorum. 1994’den bu yana  kişisel gelişim alanında çok sayıda teorik ve uygulamalı çalışmalarda bulunduğum kişisel gelişim serüvenimin yönlendirdiği kariyerimde;Yin yoga  dersleri bireysel - grup Nefes çalışmaları ile danışmanlıklar vererek ve seminerler ile bireye özel farkındalık çalışmaları planlayarak keyifle ilerliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here