Bir zamanlar başımın çok ağrıdığı dönemler olmuştu. İyileşme için atılan her adım harika bir sonuca ulaştırdı beni. Bu iyileşme yolu kendi içime yapacağım yolculuğun , ancak şu an bilebileceğim ilk taşlarından oldu. O zamanlarda ilk kitapları okumaya , alternatif tıpla tanışmaya başlamıştım. Ve Kulak Masajı ile hızlıca İyileşme sağlayabileceğimi öğrendiğim de pek inanasım gelmemişti. Taa ki yıllar sonra bunu kendi üzerimde deneyene kadar. Kulak masajı ile Hızlıca İyileşme Konusunu sizlere de kısaca aktarmak isterim :

“Kulak ceninin Ana rahmindeki durusunun şematik olarak aynısıdır. Ve  tüm Akupunktur noktaları kulak üzerinde bu esasa göre yer almıştır. Simdii… Başınız, boynunuz, beliniz, sırtınız, bacaklarınız,kalçanız, ayaklarınız, omzunuz ağrıdığında yapacağınız tek şey  kulaklarınıza masaj yapmak.

Kulağınızı bas ve işaret parmaklarınızın arasına alarak kulak kepçesinden başlayarak, dayanabildiğiniz kadar güçlü ve sıkarak masaj   yapın. İlk anda bazı noktalar acıyacaktır (bunlar bedendeki ağrıyan bölgelerin kulaktaki refleks noktalarıdır). Kısa bir sure sonra bu  ağrılar kaybolacaktır. 2 -3 dakika bu masajı yapmanız yeterli olur. İsterseniz uzatabilirsiniz de. Zaten masajın sonuna doğru bedeninize bir sıcaklığın yayıldığını  hissedeceksiniz. Bunun ardından  ağrılarınızın azaldığını ve kaybolduğunu da…

Hiç bir yan etkisi  olmayan bu uygulamayı her zaman her yerde kendinize ve ağrısı olan yakınlarınıza uygulayabilirsiniz. Yorulduğunuzda, uzun otobüs yada  araba yolculuklarında oturmaktan ağrılara maruz kaldığınızda, çok  üşüdüğünüz de ve bedeninizi dengeye kavuşturmak için mucize benzeri bu uygulamayı kullanabilirsiniz.”

Herkese Şifa Olsun 

Şifa Penceresi Blog adresinden alınmıştır.

Yazıyı Düzenleyen : Febru TOK

Facebook sayfamız için buraya tıklayabilirsiniz…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here