KOVA Burcu ve Yükselen Kovalar Şubat 2017 yorumu
Sevgili Kova burçları ve yükselen Kovalar, 11 Şubat tarihinde karşıt burcunuzda gerçekleşecek Ay tutulması ve 26 Şubat tarihinde ise Balık-Başak hattında gerçekleşecek Güneş tutulması BEN-BİZ konuları ile finansal kazanımlar konularınızda değişim ve dönüşümleri gösteriyor olacaklar. Şimdi Şubat ayının bize neler getireceğine bir göz atalım.
1 Şubat tarihinde, iletişim ve zihin gezegeni Merkür özgürlük ve ani değişimler konularında aldığı etkileşimler ile, bilinçaltı konularınız ve gizli kalmış, derinlere ittiğiniz korkularınız ile ilgili zihninizin çözümler bulmak için çalışacağı ve size şifalanma olasılıkları sunacağı bir süreç yaşamanıza olanak sağlayabilir. Yeni fikirlerinizin, farkındalıklarınızın çokça olacağı bu yeni süreçte, kendinize yeni eğitimler bulabilir, yeni edindiğiniz spiritüel bakış açısı size ruhsal anlamda net olamnıza destek verebilir. Kendinizi dinlemek ve sakin zaman geçirmek isteğiniz ile kısa bir seyahate çıkabilirsiniz. Çalışma ortamınızda da değişiklikler yaşayabilir, çalışma arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Gergin olabileceğiniz bu dönemde nefesinize odaklanmanızı öneririm, bu sayede anda kalarak daha sakince bu dönemi yaşayabilirsiniz.
Bu dönemin başlangıcının hemen ertesinde, 2 Şubat tarihinde başlayıp yine 5 gün sürecek yeni dönemde, hoşgörülü ve iyimser davranışlar içinde olabiliriz. Felsefe ve inançlar konularını çok fazla irdeleyeceğiniz, bilgilerinizi daha fazla neler öğrenebilirim isteği ile yenilemek isteyeceğiniz bu dönemde, bu konularda sahip olduğunuz bilgiler size yetmeyebilir. Abartma eğilimi içinde olabilirsiniz. Yukarıda ki göstergenin de aynı döneme denk gelmesi ile zihninizin çok fazla çalışıyor olması ve farklı fikirler üretiyor olmanız sizi yorabilir.
3 Şubat tarihinde, ilişkiler, para ve aşk konularını yöneten Venüs gezegeni, Koç burcuna geçiş yapacak ve 6 Haziran tarihine kadar burada kalacak. Yakın çevreniz ile olan ilişkileriniz, kardeşleriniz, yeni eğitimler, zihniniz konularının hareketli olacağı bir dönem yaşayacaksınız. Yaşadığınız çevreyi değiştirmek isteyebilirsiniz. İçinde bulunduğunuz ortamlarda sıcak ve neşeli tavırlarınız ile dikkat çekebilirsiniz. Hem kardeşleriniz ile olan ilişkilerinizde hm yakın çevreniz ile olan ilişkilerinizde korumacı ve sahiplenici olabilir, samimi ve eğlenceli olmanın sınırlarını genişletebilirsiniz. Çocuksu bir heyecan içinde etrafınıza sürekli “hadi hadi” diyeceğiniz bu süreçte aklınıza gelenleri pat diye ifade edebilirsiniz. Zihninizin ilişkiler konusunda çalıştığı ve bu konuda mücadeleci olabilirsiniz. Kısa seyahatlerinizin sayısı artabilir, yeni eğitimlere katılabilirsiniz.
6 Şubat tarihinde bize olumlu enerjiler ile destek veren Jüpiter, geri hareketine başlayacak ve 10 Haziran tarihine kadar bu hareketi devam edecek. Şubat başında hareketlenen inanç ve felsefe konularınız, bu dönem boyunca daha içsel çalışabilir ve teslimiyet, ilahi olana güvenme, ilahi sevgi konularında bol bol çalışma fırsatları getirebilir. Bu konular hakkında eğitimler ile tasavvuf konularında eğitimler hayatınızda daha fazla yer alabilir ya da şimdiye kadar edindiğiniz bilgiler ile eğitimler verebilirsiniz. Yurtdışı seyahatlerinizi kutsal mekanların olduğu bölgelere yapabilirsiniz.
7 Şubat tarihinde bir diğer önemli değişiklik gerçekleşiyor ve zihin ve iletişim konularını yöneten Merkür, 26 Şubat tarihine kadar kalacağı burcunuza geçiş yapıyor. Kendinizi daha rasyonel ve akılcı bir şekilde ortaya koyacağınız bu dönemde özellikle ideal ilişkiler nasıl olmalıdır konularını fazlaca irdeleyebilirsiniz. Rasyonel düşünmek yapılacaklar listesi çıkarmaktan ziyade, olaylara dışarıdan bakabilmek ve tarafsız olarak hem kendinizi hem karşı tarafı değerlendirmek şeklinde olabilir. İlginç fikirlerinizin bolca olacağı ve iletişim modeliniz herkes ile her konuda konuşmak şeklinde olabilir, sosyal medyayı daha fazla kullanabilirsiniz. Kendi ilişki modellerinizi gözden geçirerek, kendinizi olması gerekenler listesi hazırlarken bulabilirsiniz.
11 Şubat tarihinde bu ay içinde yaşayacağımız en önemli gökyüzü hareketlerinden ilki meydana gelecek ve karşıt burcunuzda Ay tutulması gerçekleşecek. Ay tutulmaları duygusal değişim ve dönüşümlerimizi yansıtır ve duygu dünyamız için yeni bir dönemi başlatırlar. Kalbinizin sesi ile aklınızın söyledikleri arasında kalacağınız bu gökyüzü hareketi, size özellikle Ben-Biz konularında hangi tarafa yöneldiğinizi ya da ne tarafı ihmal ettiğinizi gösterebilir. Yaratıcı ve hayattan keyif alan tarafınızın aktive olacağı bu süreçte, bu güçlü yanınıza odaklanmak ve aklınızın size bu yönde vereceği desteği kullanmak bu hareketi en olumlu şekilde yaşamanıza olanak sağlayabilir.
12 Şubat ve sonrasında devam eden bir hafta boyunca, huzurlu hissedeceğiniz ve size nefes aldıracak bir dönem olacak. Coşkunuz ve enerjiniz ile etrafınızı ısıtacağınız bu dönem, yakın çevre ilişkilerinizde keyifli zamanlar geçirebilir, bolca kardeş, kuzen, komşu toplantıları içinde olabilirsiniz.
19 Şubat tarihinde Güneş Balık burcuna geçecek ve yeni ve duygusal bir 30 günlük dönem başlayacak. Finansal konularınız daha fala gündeminizde olabilir. Yeteneklerinizi ve kendi değerinizi duygusal bir yaklaşım içinde sorgulayabilirsiniz. Balık burcunun kendini fedakar hissetme ve ileri aşamasında kurban rolüne girme riskinin olabileceğini önemle hatırlatmak isterim. Bu tarafı büyütmek yerine içsel olarak kendinize bağlanarak değerlerinizi belirlemenizi, meddi ve manevi kazançlarınızı, özellikle manevi olanları, öneririm.
21 Şubat ve sonrasında devam eden 5 günlük dönemde, bol bol, orijinal fikirler üretebilirsiniz.
26 Şubat tarihinde Balık burcunda Güneş tutulması gerçekleşecek. Kazançlarınız için önemli değişimlerin son dönemeci olan bu tutulma aynı zamanda yeni bir dönemin başlangıcı da olacaktır. Bu tutulma, Saros döngüleri içinde 19 Güney döngüsü olarak geçmektedir. Bu döngünü anlamı hayatımıza hoş sürprizlerin geleceğini, ani mutluluk ve şanslı bir kazanım yaşayacağımızı ve pozitif değişimlerin olacağı yönündedir. Tutulma sırasında gökyüzünde var olan diğer göstergeler ile birlikte karar alma ve uygulama konusunda çok ani hareket etme yönünde cesur olabilir ama aynı zamanda bu ani hareketler sırasında koşulları gözden geçirerek kararlarınıza tekrar bakabilirsiniz. Her türlü değişimi yaşarken, buna olumlu değişimlerde dahil olmak üzere, sakin kalmak ve değerlendirmelerimizi sakinlik ile yapmak, her durumu kabul etmek her zaman bizim için en uygun sonucu getirir.
Bu tarihte saat 17:59’da Balık burcunda Yeni Ay’ı da yaşıyor olacağız. Yeni kazanç fırsatları hakkında dileklerinizi yazabilirsiniz. Neyi yapmayı gerçekten seviyorsunuz ve bu size profesyonel bir kariyer getirebilir mi? Kendinize bağlanın ve “yapmak gerek” tarzında düşünmek yerine “ruhsal anlamda ne yaparsam kendimi tamamlanmış hissederim”, buna bakmanızı tavsiye ederim.
En güzel ve keyifli değişimlerin olacağı huzurlu ve mutlu bir Şubat ayı yaşamanızı dilerim.

1 YORUM

  1. 23 01 1958 doğumluyum istanbul 5 15 doğumluyum sadece aşk hayatımla ilgili önemli bir zamanı yada günü bana yazabilirmisiniz başka bir şey istemiyorum…teşekkürler..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here