Sevgili Kova burçları ve yükselen Kovalar, iletişim gezegeni Merkür’ün 10 Nisan’da ve otorite ile disiplini temsil eden Satürn’ün 6 Nisan’da geri hareketlerine başlayacağı aşk, ilişkiler ve para konularını temsil eden Venüs’ün ise 15 Nisan’da geri hareketini sonlandıracağı hareketli bir Nisan ayına başlıyoruz.

Boğa burcunda seyreden iletişim gezegeni, Merkür ev ve aile konuları ile temel yaşam konularında daha somut ve elle tutulur bir iletişim tarzı içinde olacağınızı, bu konular ile ilgili istikrarlı ve tutarlı bir düşünce modeline geçeceğinizi ifade ediyor. Boğa burcunun güven veren sabırlı ve istikrarlı tarafının zaman zaman inatçı bir havaya geçme potansiyeli içinde olması ebeveynleriniz ve aile üyeleriniz ile ilişkilerinizde olumsuz etkiler verebilir. Eviniz ile ilgili yapmak istediğiniz dekorasyon çalışmaları için bu dönemeden faydalanabilirsiniz. 2 Nisan tarihinde yeni bir mülk edinmek için kredi başvurusunda bulunabilir, yeni bir sözleşmeye imza atabilirsiniz.

6 Nisan tarihinde, hayatımızı düzene sokan, öğretileri ile bizi disipline eden, teslimiyeti ve tevekkülü öğreten yönetici gezegeniniz Satürn, 27 Ağustos tarihine kadar devam edecek geri hareketine başlayacak. Bir önceki geri hareket dönemi olan Mart-Ağustos 2016 döneminde hayatınızda yaşadığınız değişimler ile hayatı anlama ve yaşama şeklinizde yaptığınız değişiklikleri şimdi tekrar gözden geçirme ve sağlamlaştırma zamanları olarak değerlendirebilirsiniz. İçinde bulunduğunuz topluluklar, ortak proje çalışmaları, gençleri ilgilendiren konular hakkında çalışmalarınız ile ilgili edindiğiniz ve sizi değiştirmeye yönelik deneyimler, olaylar karşında hareket etmediyseniz, şimdiki etkinin gücü biraz daha itekleyerek hareket ettirmeye yönelik olabilecektir. Satürn geri hareketi, Merkür geri hareketi gibi kısa zaman içinde hayatımıza etkileri olan bir gösterge değildir. Uzun bir dönem olan bu süreçte, yaşadığımız önemli olaylarda öğrenme sürecimizin altını tekrar tekrar çizerek önemli derslerimizi ve ödevlerimizi çıkarırız. Umutlarınız ve beklentilerinizin daha sağlam temeller üzerine inşa etmek üzere yeni deneyimler yaşadığınız geçmiş 2 senelik dönem sonunda şu an geldiğiniz noktada kendinizi durdurmayı mı seçeceksiniz yoksa geçmiş deneyimlerinize göre kendinize yeni bir yaşam tarzı belirleyerek bu yönde mi ilerleyeceksiniz? Eğer bu geçmiş dönemde, karşınıza çıkan ve sizi değiştirmeye yönelik deneyimler, olaylar karşında hareket etmediyseniz, şimdiki etkinin gücü biraz daha itekleyerek hareket ettirmeye yönelik olabilecektir. Aynı hareketleri yaparak farklı sonuç elde etmeyi bekleyemeseniz, mutlaka hareketi değiştirmeniz gerekir. Ayrıca önemle belirtmek isterim ki siz ne kadar direnç gösterirseniz, karşıt güç de size karşı aynı oranda direnç uygulayacaktır. Eğer doğum haritanızda Satürn geri harekette ise bu dönem kendinizi anlamak ve olayları yoluna koymak açısından size daha fazla destek verebilir.

9 Nisan tarihinde gerçekleşecek ve etkisi bir hafta kadar sürecek olan süreçte, yakın çevrenizde ve yaşam alanınızda önemli değişimler yaşayabilirsiniz. Yaşadığınız çevreyi radikal bir karar ile aniden değiştirebilirsiniz. Kardeşleriniz ile olan ilişkinizde yeni kararlar alabilirsiniz. Sizi değiştiren ve dönüştüren bu yeni kararlar, kendi gücünüzü ortaya koma ve karşınıza otorite olarak yerleştirdiğiniz figür ile başa çıkma konularında önemli deneyimleri hayatınıza getirebilir. Uzun dönemde size sağlam ve kalıcı değişimler getirecek olan bu bir haftalık dönem içinde gücünüzü ortaya koymak için enerjinizi dışarıya yansıtmak yerine, içinize dönerek teslimiyet ve tevekkül ile beklemek ve olan her durumun sizin hayrınıza gerçekleştiği inancınızı sağlamlaştırmak üzerine olmasını tavsiye ederim. Bu dönemde size olumsuz gelen bir sonuç için aradan biraz zaman geçtikten sonra sizin için ne kadar olumlu olduğunu anlayabileceksiniz.

10 Nisan tarihinde iletişim gezegeni Merkür, ev-aile ve temel yaşam alanınızda geri hareketine başlayacak. 3 Mayıs tarihine kadar devam edecek bu gökyüzü hareketi boyunca, sadeleşmek, durmak, nefes almak ve hayatımızda artık fazlalık olan enerjileri çıkartmak için güzel fırsatlar olacaktır. Ebeveynleriniz ile olan iletişiminiz bu dönemde yanlış anlaşılmaların olduğu şekilde gelişebilir. Kendinizi anlatmak için 3 Mayıs sonrasını beklemeniz daha uygun olacaktır. Yeni enerjilerin gelebilmesi için, hayatımızda onları kabul edecek boş alanların olması gerekir, aksi takdirde boş alan bulamayan yeni enerjiler, bize ulaşamadan geri dönerler. İşte fırsat dönemlerini kaçırdığımız zamanlar, ceplerimizin dolu olduğu ve yeniyi alacak alanımızın olmadığı zamanlardır. Bu kısa mola dönemlerinde Evren bize destek verir ve hayatımızı sadeleştirirken bize yeni alanlar açtırır. Cep telefonunuzda rehberiniz yok olursa, bu size Merkür’ün azizliği değil, rehberinizde artık sizin hiç konuşmadığınız kişileri çıkartma zamanının çoktan gelip geçtiği içindir.

11 Nisan tarihinde Terazi-Koç hattında Dolunay gerçekleşecek. Yeni Ay zamanında neleri niyet etmiştiniz, şimdi o niyetleri gözden geçirme ve yenileme zamanları.

14 Nisan tarihinde içinizdeki yaşadığınız çevre konularında içinizdeki özgür ruhu serbest bırakma ve tüm zincirleri kırma isteği ve dünyaya özgürlüğünüzü haykırma isteği ile dolabilirsiniz. 5 günlük bu süreçte, yeni fikirler, ilham, risk alma konularında hemen harekete geçme isteği içerisinde olabilirsiniz. Yeni eğitimlere başlayabilir, egzotik yerlere seyahat edebilirsiniz.

15 Nisan ve önemli bir gösterge düzeliyor. Aşk ve ilişkiler artık daha rahat nefes alabilir. Sizin için özellikle para ve kazançlar konularınız olumlu etkiler altında olacak ve para konusunda şans daha rahat hayatınızda yer alacak.

19 Nisan tarihinde bir aylık yeni bir dönem başlıyor : Boğa burcu zamanı. Hayattan keyif alma konularının ön planda olduğu, daha fazla sanatsal aktivitenin hayatımızda yer aldığı, para ve yatırım konularında daha ayaklarımız yere basarak hareket ettiğimiz, doğanın keyfini çıkardığımız 30 günlük güzel bir dönem yaşayacağız.

21 Nisan tarihinde, hayat ile mücadele gücümüzü gösteren Mars, İkizler burcuna geçecek ve 5 Haziran tarihine kadar burada kalacak. Zihnimizin çok hareketli olacağı, sürekli fikirler üreten, öğrenmeye açık, hayatımızda eğitimlerin bol olacağı bu dönemde, yapacağımız ticari anlaşmalarda analizlerimizi iyi yapıyor olmamız önemli.

26 Nisan saat 15:17’de Boğa burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Yeni bir iş, yeni bir ev ile ilgili niyetlerinizi yazmak için güzel zamanlar. Evlenmek isteyen Kova burçları bu dönemde bu konuda ki niyetlerini de yazabilirler.

28 Nisan tarihinde aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, burcunuza geçiş yapacak ve 7 Haziran tarihine kadar size güzel seyahatler, yakın çevre ilişkilerinizde olumlu ve huzur dolu etkiler, yeni eğitimler getirebilir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here