KOVA Burcu ve Yükselen Kovalar 2017 Yorumu

Sevgili Kovalar ve yükselen Kova burçları, hayatımız içinde bize yeni deneyim alanları sunarak olgunlaşmamızı ve sağlam temeller inşa etmemizi sağlayan ve aynı zamanda burcunuzun yöneticisi olan büyük öğretici Satürn, 2015 senesinden bu yana sürdürdüğü arkadaşlıklar, gruplar, organizasyonlar, ortak projeler, hayat hakkındaki umutlarınızı gösteren alandaki yolculuğuna 2017 senesinin sonuna kadar devam edecek. Geniş ve farklı kültürlerden, farklı anlayış ve inanışlardan olan arkadaşlık ilişkilerinizi değerlendirdiğiniz ve değerlendireceğiniz bu süreçte, arkadaşlarınızın sayısını azaltabilir veya bazı arkadaşlarınız ile görüşme sıklığınızı düşürebilirsiniz. Hayatın size sundukları hakkında içinizde var olan umutlarınızı, beklentilerinizi yeniden düzenleyeceğiniz bu dönemde, daha sağlam adımlar ile ilerleyeceğiniz bir yol haritası oluşturabilirsiniz. Toplum geneline faydalı olacak ortak projeler hakkında çalışmalar yapabilir, içinde var olduğunuz projelerinizi daha geniş kitleler ile paylaşabilirsiniz. Zaman zaman tıkandığınızı hissetseniz bile azimle çalışmaya devam etmenizi öneririm. Ne kadar sağlam ve dayanıklı olduğunuzu gördükçe, tüm yollar size daha kolay açılmaya başlayacaktır. Oluşturacağınız yeni zeminde yapacağınız proje sunumları ile içinde bulunduğunuz organizasyonlarda sorumluluklarınız artabilir. 6 Nisan – 25 Ağustos tarihleri arasında arkadaşlık ilişkileriniz, umutlarınız, yeni projeleriniz hakkında kendi içinize daha çok bakacağınız ve içsel değerlendirmeler yapacağınız bir dönem yaşayabilirsiniz. Satürn’ün geri hareketi süresince, bu konularda gecikmeler yaşayabilirsiniz, bazı projeleriniz ertelenebilir.

Bolluk ve şansı hayatımıza getiren iyicil gezegen Jüpiter, 11 Ekim tarihine kadar sizin hayat felsefeniz, inanç sisteminiz, akademik kariyer, yüksek öğrenim, yabancılar ve yabancı kültürler ile hukuk alanınızda bulunacak. Hayata bakışınızın daha evrensel ve geniş boyutta büyüyeceği bu dönemde, hayatın akışına izin vererek kendinizi rahatlamış hissedeceğiniz bir dönem yaşayacaksınız. Kabul ve teslimiyetinizin dengede ve huzur içinde olacağı bu güzel süreçte yabancı kültürlere olan ilginiz de artacak ve size daha fazla seyahat etme isteği ve olanakları getirecek. İnanç siteminizin daha geniş kapsamlı olacağı bu dönemde, yaşayacağınız değişimleri anlamak ve daha ileriye taşımaya yönelik hayatınıza yeni eğitimler girebilir. Yüksek öğrenim ve akademik kariyer fırsatlarını değerlendireceğiniz, ikinci bir yüksek öğrenim konusuna başlayacağınız ya da yarım kalan üniversite eğitiminiz var ise tamamlama fırsatları bulacağınız güzel zamanlar yaşayabilirsiniz. Özellikle hukuk konularında, daha çözüm odaklı, daha adilane bir yaklaşım içinde olacağınız bu dönemde, enerjisini tam anlamı ile ortaya koyduğu bir alanda olan Jüpiter, bu konuda da size sürpriz çözümler getirecektir. Hukuk alanında çalışıyorsanız, işleriniz büyüyebilir ve adınız daha fazla duyulabilir. Yabancılar ile çalışıyorsanız ya da yabancı ortaklı bir şirkette çalışıyorsanız, yurtdışına yerleşebilirsiniz. 11 Ekim’den sonra kariyer alanınıza geçecek olan Jüpiter, bu yeni yerleşimi ile kariyer ve sosyal statü alanınızda destek vermeye başlayacak. Kariyeriniz hakkında daha kendinden emin ve sabırla çalışacağınız bu dönemde, işinize karşı daha fazla sahiplenme içinde olabilirsiniz. Başarılarınızın artacağı bu yeni dönemde, yönettiğiniz ekipler genişleyebilir. Çalışma arkadaşlarınız ile daha duygusal bağlantılar içinde olup, kendilerine destek verebilirsiniz. Yeni kariyer fırsatlarının karşınıza çıkma olasılığı var, eğer işinizi değiştirmek istiyorsanız, özgeçmişinizi hazırlayıp istediğiniz firmalara göndermeye başlayabilirsiniz.

En çok merak edilen diğer konular olan aşk, ilişkiler ve para konularına bakarsak, 2017 içinde en şanslı olacağınız alan, bu konuların yönetici gezegeni Venüs’ün 7 Kasım – 30 Kasım tarihleri arasında şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter ile birlikte hareket edeceği kariyer alanınız olacak. Bu dönem size güzel ve şanslı iş fırsatları ve kariyer değişimleri getirebileceği gibi aynı zamanda yeni bir ev alma ve ev değiştirme, bekar olan Kovalar için evlilik fırsatları da getirebilir. Maddi kazançlar konusunda şanslı olacağınız tarihler ise 2017 senesinin hemen başında 3 Ocak – 3 Şubat tarihleri ile, ortak paralarınızda artışların olabileceği 19 Eylül – 14 Ekim tarihleri arasıdır. Aşk, romantizm, yakın ilişkiler ve evlilik konularında güzel zamanlar geçireceğiniz dönemler ise 5 Temmuz – 1 Ağustos ve 26 Ağustos – 19 Eylül tarihleri arasındadır. İlişkilerinizde aşk ve romantizmi yaşayacağınız bu dönemde, aşk isteyen Kovalar yeni bir aşka başlayabilir, uzun süreli ilişkisi olan Kovalar ise bu ilişkilerini evliliğe dönüştürebilirler.

2017 senesi içinde gerçekleşecek 2 Ay tutulması ve 2 Güneş tutulmasının olduğu alanlar, kadersel değişimlerin hangi yaşam alanlarınızda olacağı konusunda bize ipuçları veriyor. Birinci Güneş tutulması dışındaki 3 tutulma Aslan-Kova aksında gerçekleşeceği için, bu senenin Kovalar için önemli dönemeçleri yaşayacakları bir sene olacağını gösteriyor. 11 Şubat tarihinde gerçekleşecek Ay tutulması Aslan burcunda olacak ve evlilik, ortaklık, yakın ilişkiler alanınızda gerçekleşecek. İlişkilerde ne kadar rasyonel olduğunuza dair sorularınızın olacağı bu dönemde, kendinizi ilişkilerinizde daha özgür ve idealist bir tavır ile ifade etmek isteyebilirsiniz. Özgürlük anlayışınız, ilişkilerinize yeni bir boyut kazandırabilir. 25 Şubat’ta gerçekleşecek 2017 senesinin ilk Güneş tutulması, Balık burcunda olacak ve sizin değişim, maddi ve manevi kazançlar, kendi değerinizi ortaya koyma alanınızda gerçekleşecek. Yeni kararlar senesi olacak 2017’de, bu tutulma ile maddi anlamda kendinizi destekleniyor hissedebilir, yeni yatırım kararları alabilir, ailenize destek verebilirsiniz. Balık – Başak tutulma serisinin bu son tutulması ile iki senedir devam eden süreçte yeniden keşfettiğiniz yeteneklerinize göre kendinize yeni bir kazanç yolu belirleyebilir ve bu karar doğrultusunda hareket edebilirsiniz. Bu senenin ikinci tutulma zamanları ise 7 Ağustos tarihinde kendi burcunuzda gerçekleşecek olan Ay tutulması ile başlayacak ve bu dönemde kendinizi nasıl ortaya koyduğunuz ve ilişkilerde nasıl var olduğunuz hakkında önemli kararlar alabilirsiniz. Dış görünüşünüzü daha bakımlı ve özenli bir hale getirmek için ciddi aksiyonlar alabilirsiniz. Evliliğinizi daha keyifli hale getirmek için neler yapabileceğinize bakabilir, ikili ilişkilerde yaşadığınız ikilemler var ise bunları net bir şekilde konuşabilirsiniz. 21 Ağustos tarihinde gerçekleşecek Güneş tutulması ile bir önceki Ay tutulması tarihi olan 11 Şubat’ta yaşamaya başladığınız konuların daha aktif bir şekilde hayata geçtiği bir dönemi bize işaret ediyor. Bekar Kovalar ani evlilik kararı alabilir.

Sevgili Kovalar, yaklaşık iki sene sürecek olacak yeni bir tutulma serisi olan Kova – Aslan serisinin başladığı 2017 senesi sizin için yeni kararlar ile yepyeni bir yola geçerek devam ettiğiniz bir sene olacaktır.

Aylık niyetlerinizi yazabileceğiniz zamanlar olarak aşağıda Yeni Ay başlangıç dönemlerini bulabilirsiniz:

28.1. 2017  03:08              Kova

26.2. 2017  17:59              Balık

28.3. 2017  05:58              Koç

26.4. 2017  15:17              Boğa

25.5. 2017  22:46              İkizler

24.6. 2017  05:32              Yengeç

23.7. 2017  12:47              Aslan

21.8. 2017  21:31              Aslan

20.9. 2017  08:30              Başak

19.10. 2017  22:12            Terazi

18.11. 2017  13:42            Akrep

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here