KOVA Burcu ve Yükselen Kovalar Ocak 2017 Yorumu

Sevgili Kova burçları ve yükselen Kovalar, hepinize çok güzel, sevgi dolu, huzur ve barış dolu, sağlık dolu bir 2017 yılı diliyorum.

Yoğun enerjilerin olacağı bir Ocak ayı ile 2017 senesine başlıyoruz.

3 Ocak tarihinde, aşk, ilişkiler ve para konularını yöneten Venüs, maddi ve manevi kazançlarınız alanınızı yöneten Balık burcuna geçecek ve 3 Şubat tarihine kadar bu burçta kalacak. Finansal konularınıza daha sakin ve yumuşak bir dönem getirecek olan bu ziyaret aynı zamanda gelirlerinizin artması yönünde destek verebilir. Kendi değerinizi anlama ve görme konusunda farkındalık yaşayacağınız bu dönem, yeteneklerinizi keşfedebilir ve bu yeteneklerinizin size yeni bir kazanç oluşturması yönünde aksiyonlar alabilirsiniz. Yatırım yapmayı düşünüyorsanız, değerlendirmelerinizi çok iyi yapmanızı öneririm.

Ocak ayının ilk haftasında başlayan, 8 Ocak tarihinde netleşen ve sonrasındaki 4 gün içinde enerjisi azalan önemli bir gökyüzü hareketini bilinçaltı ve gizli kalmış konularınız alanında yaşayacaksınız. Derin bir değişim içinde olduğunuzu hissedebilir, içinizden gelen tutku, cesaret, güç duyguları ile hayatınız ile ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Okült konulara karşı yoğun bir ilgi duyabilir ve bu konular hakkında yapılan eğitimlere katılabilir, incelemeler yapabilirsiniz. İçinizdeki başarma hırsının, gücü elinde tutma hırsının ne kadar güçlendiğini görerek bu konuda kendinize yeni hedefler koyabilirsiniz. Gizli korkularınız var ise bunları çözmek için karşınıza çıkan her fırsatı değerlendirmek isteyebilir ve bunların üzerine gidebilir ve çözene kadar bu konular üzerinde çalışabilirsiniz.

8 Ocak tarihinde, iletişim gezegeni Merkür, normal seyrine başlayacak ve 20 Aralık tarihinde başlayan geri hareketi sona erecek. Merkür Oğlak burcunda başlayana geri hareketini, Yay burcunda sonlandıracak. Bilinçaltı konularında başlayan bu hareket, arkadaşlık ve hayata dair beslediğiniz umutlar alanınızda devam etmiş ve buradan normal seyrine dönmüş olacak. Arkadaşlık ilişkilerinizde yaşadığınız iletişim sorunları için şimdi bunları düzeltme zamanları olarak görebilirsiniz. Merkür retro döneminde ertelediğimiz yeni kararlarımızı hayatımıza almak için çalışmalarımızı başlatabiliriz. Eğer retro döneminde kararlar almış isek, onları tekrar gözden geçirmekte ve kaçırdığımız noktalar var ise onları düzeltmek iyi olacaktır. 12 Ocak tarihinde tekrar Oğlak burcuna geçiş yapacak olan Merkür ve 7 Şubat tarihine kadar bu burçta kalacak. Merkür Oğlak burcunda iken, bilinçaltı konularınıza daha mantık ve rasyonel bir bakış ile yaklaşacaksınız. Zihniniz daha çok neden-sonuç ilişkisine dayalı şekilde çalışabilir.

10 Ocak tarihinde ve sonrasında devam eden 5 gün boyunca özgür hissetme ve kendinizi ifade etme konularınız çok fazla gündeminizde olabilir. Başkalarından farklı olmak ve bu farklılığı da özgürce ifade etmek için yoğun bir istek duyacağınız bu dönemde bu yönde yapacağınız hareketler ile dikkatleri çekebilirsiniz. Bilinçaltınızda yer alan konulardan özellikle geçmiş deneyimlerinizden özgürleşmek için çalışmalar yapabilirsiniz. Size verilen öğretileri ve kalıpları artık istemediğinizi fark edip kendi düşünce ve varoluş tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Gergin olabileceğiniz bu dönem, ani kararlar alabilirsiniz. Hem bu dönemin gerginliği hem Ocak ayı boyunca yaşanacak gökyüzü hareketlerinin yoğunluğu sebebi ile ani kararlar almaktan kaçınmanızı öneririm.

12 Ocak tarihinde Yengeç-Oğlak hattında senenin ilk Dolunay’ı gerçekleşecek. Senenin ilk dolunayı zamanında, gökyüzü gergin enerjilere sahip olacak. Aralık ayı sonunda gerçekleşmiş olan Yeni Ay zamanında hayatınızda başlayan konuların netleştiği bu dönem, hayat felsefenizin daha özgür olmak üzerine karşınıza deneyimler çıkartırken, bu konuda eğitimlere katılma ve yakın çevreniz ile olan ilişkilerinizi daha huzura kavuşturmak adına hareket ederken, diğer yandan bilinçaltınızın duygusal anlamda derinleşmesi, günlük işlerinize odaklanmanız ve başarılı olmak adına kendinizi daha fazla sıkıştırıyor olmanıza neden olabilir. Hayat felsefenizin daha teslimiyet ve kabulde olma yönünde çalıştığı bu dönemde, içinizdeki uzlaşmacı tavır, yakın çevreniz ve kardeşleriniz ile ilgili ilişkilerinizde olabilecek gerginliklere daha sakin bakmanıza destek verecektir. Aynı zamanda korkularınız ile yüzleşmek ve bu konuların görünür olması, size bunların çözümü ve iyileştirilmesi için fırsatlar sunacaktır.

13 Ocak tarihinde ve sonrasındaki iki gün boyunca finansal konularınız ile ilgili güzel bir iyimserlik içinde olabilirsiniz. Kazançlarınız hakkında olumlu haberler alabilirsiniz. Yeni yatırımlar için teklifler gelir ise bunları daha sonra değerlendirmenizi öneririm. Kendinize karşı büyük bir sevgi ve şefkat içinde olacağınız bu dönem, mutlaka yeteneklerinizin neler olduğuna bakın, ne kadar değerli olduğunuza dair kendiniz ile ilgili olumlamalar söyleyin.

16-17-18 Ocak tarihlerinde, kazanç konularınız tekrar gündeme gelebilir ve finansal durumunuzu değerlendirerek daha iyi neler yapabilirim konularına odaklanabilirsiniz. Kendinizi yargılamaktan kaçınmanızı önereceğim bu dönem, başkalarının yatırımlarını yönetmek ve yönlendirmek hakkında iyi öngörülere sahip olduğunuzu fark edebilirsiniz.

19 Ocak tarihinde ve sonrasında devam eden 5 gün boyunca kazançlarınız konusunda harekete geçmek ve bu konuları yeniden düzenlemek için harekete geçebilirsiniz. Arkadaşlarınız ile ortak bir yatırım düşünebilirsiniz. Uzun zamandır düşündüğünüz ve ertelediğiniz kazanç konularınızı artık harekete geçirme zamanı gelmiş olabilir. Hem biraz endişe hem biraz hareket kısıtlılığı hissedebilir ama buna rağmen aksiyonlarınıza başladığınız takdirde tüm kapıların açıldığını deneyimleyebilirsiniz.

23 Ocak tarihinde yükselecek ilham ve esinlenme duygularınız ile çalışma hayatınızda özellikle medyada görünebilecek güzel bir projeye start verebilirsiniz.

26 Ocak tarihinde ve sonrasındaki 5 gün boyunca yaratıcılık yönünüzü, finansal konularda nasıl değerlendirebileceğinize dair aksiyonları hayatınıza sokabilirsiniz. 19 Ocak tarihinde ilk tohumlarını attığınız hobilerinizden para kazanma konularınız, bu dönemde daha ciddi bir ortaklık haline dönüşerek, size yeni bir kazanç kapısı açabilir.

28 Ocak tarihinde 2 önemli değişiklik olacak. Hayat motivasyonumuzu ve mücadele gücümüzü gösteren Mars, Koç burcuna geçecek ve yeni bir eğitime başlayabilir, yaşadığınız çevreyi değiştirebilir, kardeşleriniz ile hareketli aktiviteler yapabilirsiniz. Medya iletişim konularında yeni atılımlar içinde olabilirsiniz. Akademik kariyer yapıyorsanız ya da yapmayı düşünüyorsanız, bu dönemde yepyeni cesur adımlar atabilirsiniz. Hayata karşı daha yüksek bir motivasyon içinde olacağınız bu dönem, kendinize olan güveninizi artacak ve bu duygu ile yeni projeleri hayatınıza alabileceksiniz.

Bu tarihte aynı zamanda Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Yakın ilişkileriniz, Ben-Biz hattınızda olacak bu Yeni Ay döneminde, yeni bir ortaklığa başlamak için, danışmanlık yapıyorsanız, daha fazla danışanınız olması için, ilişkilerinizde özgür ve idealist yaklaşımınızı ortaya koymak için dileklerde bulunabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here