KOÇ Burcu ve Yükselen Koçlar Şubat 2017 yorumu

Sevgili Koç burçları ve yükselen Koçlar, Şubat ayında yaşayacağımız tutulmalar ile hayatımızda önemli değişimlerin başlayacağı yeni bir aya başlıyoruz. 11 Şubat tarihinde Aslan-Kova hattında Ay tutulması ve 26 Şubat tarihinde ise Balık-Başak hattında Güneş tutulması yaşayacağız. Şimdi Şubat ayının bize neler getireceğine bir göz atalım.

1 Şubat tarihinde uzun zamandır deneyimlediğiniz özgür olma ve kendinizi özgürce ifade etme şekliniz ile kariyer alanınızda yeni fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Etkisi 5 gün sürecek bu süreçte, ani çıkışlar yapabilir, çalışma koşullarınız hakkında daha idealist uygulamalar hakkında fikirlerinizi geniş topluluklar ile paylaşabilirsiniz. Düşündüklerimizi ifade etmek eğer uygun şekilde yapılır ise güzeldir ve yeni projelerin oluşmasına destek verir. Ama eğer ifade ediş şeklimizi ayarlayamaz isek, çok güzel fikirler paylaşıyor olsak bile sonuçları tam tersi şeklinde olabilir.

Bu dönemin başlangıcının hemen ertesinde, 2 Şubat tarihinde başlayıp yine 5 gün sürecek yeni dönemde, iyimser davranışlar içinde olabiliriz. Bu dönemde tepkilerimizi, ifadelerimizi abartma ihtimalimiz olabilir. Birebir ilişkilerinizde, felsefik konuşmalar daha fazla olabilir. Zihninizi inançlarınız konusunda zorlayabilirsiniz. Kariyeriniz ile ilgili kendinize güveniniz artabilir, ancak gökyüzündeki diğer göstergeleri de hesaba katarak şunu söylemek isterim; risk alma, iş değiştirme konularında dürtüsel hareket etme isteğiniz olabilir, bu dönemin geçmesini beklemenizi öneririm.

3 Şubat tarihinde, ilişkiler, para ve aşk konularını yöneten Venüs gezegeni, burcunuza geçiş yapacak ve 6 Haziran tarihine kadar burada kalacak. Kendinizi ifade ettiğiniz alanda gerçekleşecek bu ziyaret ile ilişkilerinizde daha spontan hareket edebilir, daha istekli, canlı ve pozitif bir enerji içinde olabilir, para konularında yeni yatırımlar için harekete geçebilirsiniz. Dış görünüşünüzü değiştirmek isteyebilir, yeni saç modeli ya da rengi deneyebilirsiniz.

6 Şubat tarihinde bize olumlu enerjiler ile destek veren Jüpiter, geri hareketine başlayacak ve 10 Haziran tarihine kadar bu hareketi devam edecek. Birebir ilişkiler alanınızda gerçekleşecek bu hareket ile Ben-Biz konularında daha derin bir bakış açısına sahip olabilirsiniz.

7 Şubat tarihinde bir diğer önemli değişiklik gerçekleşiyor ve zihin ve iletişim konularını yöneten Merkür, 26 Şubat tarihine kadar kalacağı Kova burcuna geçiş yapıyor. Umutlarınız ve projeleriniz konularında idealist bir yaklaşım içinde olacağınız bu dönemde, bu tarz düşünen ve hareket eden yeni arkadaşlıklar ya da gruplar içinde yer alabilirsiniz. Daha rasyonel düşünebilir ve üretmeyi planladığınız projelerinizde toplum faydasını maksimum düzeyde tutabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile olan sohbetlerinizde, orijinal fikirler ve ilginç konuları konuşmaktan daha çok hoşlanıyor olabilirsiniz.

11 Şubat tarihinde bu ay içinde yaşayacağımız en önemli gökyüzü hareketlerinden ilki meydana gelecek ve Aslan burcunda Ay tutulması gerçekleşecek. Ay tutulmaları duygusal değişim ve dönüşümlerimizi yansıtır ve duygu dünyamız için yeni bir dönemi başlatırlar. Umutlarınız ve arkadaşlıklarınız ile hayattan keyif alma, hobiler, çocuklar alanlarında gerçekleşecek bu tutulma, Aslan-Kova enerjisi olan egomuzun söylediği ile ideallerimizin söyledikleri arasında kalma enerjisinin yarattığı etkileri deneyimleyebiliriz. Bu tutulma sırasında gökyüzünde yer alan ani değişimleri, özgürlükleri ve kararları simgeleyen önemli bir göstergenin de etkisi ile arkadaşlıklarınızı gözden geçirebilir, yeni bir aşk istiyorsanız yeni bir ilişkiye başlayabilir, ilginç bir hobiye başlayabilirsiniz.

12 Şubat ve sonrasında devam eden bir hafta boyunca, huzurlu hissedeceğiniz ve size nefes aldıracak bir dönem olacak. İlişkilerinizde mutlu ve keyifli hissedebilir, yeni bir ilişkiye başlayabilir, uzun süredir devam eden ilişkinizi daha ciddi boyutlara taşıma kararı alabilirsiniz. Şanslı ve keyifli olacağını bu dönemde, güzel bir seyahat planı karşınıza çıkabilir.

19 Şubat tarihinde Güneş Balık burcuna geçecek ve yeni ve duygusal bir 30 günlük dönem başlayacak. İçsel anlamda sakinleşeceğiniz bu dönemde, daha fazla spiritüel çalışmalar içinde olabilir, kendiniz ile daha fazla zaman geçirebilir, meditasyon, yoga tarzında sakinleştirici aktiviteleri tercih edebilirsiniz. İlahi sevgiyi daha fazla hissedeceğiniz bu dönem, duygusal anlamda kendinize olumlu telkinlerde bulunmanız sizi daha iyi hissettirecektir.

21 Şubat ve sonrasında devam eden 5 günlük dönemde, felsefe konularında yeni bir eğitime başlayabilir, geleceğiniz hakkında yeni planlar ve projeler belirleyebilirsiniz. İlham gücünüzün yüksek olacağı bu dönemde, yeni fırsatlar karşınıza çıkabilir. Arkadaşlarınız ile daha fazla sohbet edebilir ve pozitif düşünceleriniz ile çevrenize olumlu bir enerji verebilirsiniz.

26 Şubat tarihinde Balık burcunda Güneş tutulması gerçekleşecek. Bu ayın en önemli ikinci hareketi olan bu tutulma, hayatınızda yeni bir döneme geçişinizi simgeliyor olabilir. Güneş tutulmaları hepimiz için hayatımızda ray değiştirme gibi yepyeni bir döneme geçiş olabilir. Bu tutulma, Saros döngüleri içinde 19 Güney döngüsü olarak geçmektedir. Bu döngünü anlamı hayatımıza hoş sürprizlerin geleceğini, ani mutluluk ve şanslı bir kazanım yaşayacağımızı ve pozitif değişimlerin olacağı yönündedir. Tutulma sırasında gökyüzünde var olan diğer göstergeler ile birlikte karar alma ve uygulama konusunda çok ani hareket etme yönünde cesur olabilir ama aynı zamanda bu ani hareketler sırasında koşulları gözden geçirerek kararlarınıza tekrar bakabilirsiniz. Her türlü değişimi yaşarken, buna olumlu değişimlerde dahil olmak üzere, sakin kalmak ve değerlendirmelerimizi sakinlik ile yapmak, her durumu kabul etmek her zaman bizim için en uygun sonucu getirir.

Bu tarihte saat 17:59’da Balık burcunda Yeni Ay’ı da yaşıyor olacağız. Yeni Ay dileklerinizi iç dünyanızın zenginleşmesi, sakinlik ve deneyimlemek üzerine belirleyebilirsiniz.

En güzel ve keyifli değişimlerin olacağı huzurlu ve mutlu bir Şubat ayı yaşamanızı dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here