İstanbul Modern Kütüphane, Türk sanat tarihi ve sanatçıları, müze, galeri ve özel sanat koleksiyonları, kuramsal yayınlar, sanat akımları, fotoğraf sanatı ve müzecilik bilimiyle ilgili başvuru merkezi olmayı sürdürüyor.
İstanbul Modern’in kütüphanesinde 11 bin 500 kitap ve 24 yerli-yabancı dergiye ulaşmak mümkün. İstanbul Modern Kütüphane, Centre Pompidou, Moma, Kunsthaus Zurich’in aralarında yer aldığı yurtdışından 74, yurtiçinden ise 17 sanat kurumuyla güncel kitap değişimi gerçekleştiriyor.
Çocuklar için Kütüphane Dedektifleri
İstanbul Modern, Kütüphaneler Haftası’na özel düzenlediği “Kütüphane Dedektifleri” adlı bir atölye ile çocukları araştırma yapmaya yönlendiriyor. 9-12 yaş çocuklar İstanbul Modern Kütüphane’de dedektifçilik oynuyor.
Kütüphaneler haftasında gerçekleştirilen program kapsamındaki etkinlik, kütüphanelerin yaşamımızdaki önemi konusunda çocuklarda bilinç oluşturmayı, araştırma yapmak için kullanılan araç ve yöntemleri eğlenceli biçimde öğretmeyi hedefliyor.
Program 28 Mart -31 Mart 2017 tarihleri arasında, pazartesi hariç hafta içi her gün okul grupları için 10.00 ve 13.00 saatlerinde düzenleniyor. Ücretsiz olarak gerçekleştirilen programa katılmak için rezervasyon yaptırmak gerekiyor.
Rezervasyon ve detaylı bilgi; 0212 334 73 41

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here