İş Sanat, baharı müjdeleyen etkinlikleriyle renkli ve dinamik bir Nisan ayı vadediyor. Klasik müziğin yıldız solistlerinden caz sahnelerinin ünlü isimlerine, ülkemizin sevilen sanatçılarının özgün projelerinden şiir dinletilerine uzanan dolu dolu bir programla müzik ve edebiyat tutkunlarını ağırlayacak İş Sanat, minik sanatseverlerin gönlünü ise çocuk oyunları ile kazanacak. 3 Nisan Pazartesi akşamı Amerikan caz klasiklerinin önde gelen temsilcilerinden Michael Feinstein ve dünyaca ünlü caz devleriyle aynı sahneyi paylaşan trombon sanatçımız Aycan Teztel ve İstanbul Superband’in Frank Sinatra’yı anacakları konserle başlayacak program, 5 Nisan Çarşamba akşamı Hayko Cepkin’in Akustik Söyleşisi ile devam edecek. 7 Nisan Cuma akşamı sahneyi kemanın yaşayan efsanelerinden Gidon Kremer’in müzik dünyasına armağanı Kremerata Baltica ve kemanın genç yıldızlarından Clara Jumi Kang devralacak. 9 Nisan Pazar günü sempatik oyuncu Gökçe Bahadır, Çocuklar İçin Müzikli Masallar etkinliği kapsamında miniklerle buluşacak. 10 Nisan Pazartesi akşamı şiir tutkunlarının gönlünde ayrıcalıklı bir yere sahip olan Cemal Süreya’nın dizeleri usta oyuncular Tilbe Saran, Metin Belgin ve Hakan Gerçek tarafından seslendirilecek. 19 Nisan Çarşamba akşamı Letonyalı akordeon sanatçısı Ksenija Sidorova, ülkemizin değerli şeflerinden Rengim Gökmen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde Bizet’nin Carmen Operası ve Piazzolla eserlerinden bir programla izleyici karşısına çıkacak. Minik sanatseverler bayram coşkusunu 23 Nisan Pazar günü Fantastik Hikâyeler Makinesi ile yaşayacak. 25 Nisan Salı akşamı ise tüm kuşakların sevgisini kazanmış usta sanatçı Selami Şahin, opera sanatçıları ve yaylı sazlar orkestrası eşliğinde daha önce tanık olmadığınız bir performansa imza atacak. İş Sanat’ın Millî Reasürans’ta düzenlediği Parlayan Yıldızlar serisinin bu ayki konukları ise 17 Nisan Pazartesi akşamı verecekleri konserle keman sanatçısı Selen Aydoğan ve çellist Umut Sağlam olacak.
Michael Feinstein ve İstanbul Superband efsane müzik adamı Frank Sinatra’yı anıyor
Amerikan caz klasiklerinin önde gelen yorumcularından Michael Feinstein ve İstanbul Superband, tamamını Frank Sinatra şarkılarına ayırdıkları bir repertuvarla İş Sanat sahnesinde bir araya gelecek. İki kez Emmy, beş kez Grammy ödüllerine aday gösterilen Michael Feinstein bugüne dek Carnegie Hall, Sidney Opera Binası, Hollywood Bowl, Beyaz Saray, Buckingham Sarayı gibi birçok prestijli mekânda konserler verdi. “Amerikan standartlarının büyükelçisi” olarak anılan Feinstein, bu lakabı sadece başarılı bir yorumcu olmasına değil; aynı zamanda hayatını Amerikan standartlarını gelecek nesillere aktarmaya adamasına borçlu. “Caz müzik milli takımı” olarak adlandırılan, İstanbul Superband ise müzikaliteyi ve eğlenceyi bir arada sunuyor. Kurucusu Aycan Teztel ile bugüne dek Dianne Reeves, John Scofield, Natalie Cole, Dee Dee Bridgewater, Kurt Elling gibi Grammy ödüllü dünya devlerine eşlik eden topluluk, bu kez 3 Nisan 2017, Pazartesi akşamı Michael Feinstein’a eşlik etmek için İş Sanat sahnesinde olacak.
Hayko Cepkin’den Akustik Söyleşi
Özgün yorumu, konsept albümleri, ilgi çekici imajı ve etkileyici sahne performansıyla Türk rock sahnesinin en sevilen isimlerinden biri haline gelen Hayko Cepkin, 5 Nisan 2017, Çarşamba akşamı akustik bir konserle İş Sanat sahnesine konuk oluyor. ‘Sakin Olmam Lazım’, ‘Tanışma Bitti’, ‘Sandık’ ve ‘Aşkın Izdırabını…’ isimli albümleriyle Türkiye’nin dört bir yanındaki müzikseverlere ulaşan ve birçok festivalin aranan ismi haline gelen Cepkin, son albümü ‘Beni Büyüten Şarkılar Vol.1’de, 70’lerin sevilen parçalarını kendine has tarzıyla yorumladı. Bu özel gecede, izleyicisine bambaşka bir performans sunmaya hazırlanan . Hayko Cepkin, kendi şarkılarının akustik düzenlemelerinin yanı sıra akustik cover’lara da yer verirken kendi müzik serüvenini anlatacak.
Gidon Kremer 70. yaşını kemanın dahi çocuklarından Clara Jumi Kang ile tüm dünyada kutluyor…
Günümüzün en etkileyici ve özgün sanatçılarından Grammy ödüllü keman virtüözü Gidon Kremer’in bundan tam 20 yıl önce kendisine ve müzik dünyasına 50. yaş armağanı olarak kurduğu Kremerata Baltica, geleceğin yıldızlarını tanıttığı dünya turnesi kapsamında bir kez daha İstanbullu hayranları ile buluşacak. Aynı zamanda 70. yaşını kutlayan Letonyalı efsane sanatçı topluluğu ile birlikte, sıra dışı yeteneğiyle klasik müzik dünyasında yıldızı hızla yükselen keman sanatçısı Clara-Jumi Kang ile aynı sahneyi paylaşacak.
Almanya’da müzisyen bir ailede dünyaya gelen ve kemana henüz üç yaşındayken başlayan Clara Jumi Kang, dört yaşındayken Mannheim Musikhochschule’ye kaydolan en küçük öğrenci olarak Valery Gradov’dan eğitim aldı. 7 yaşındayken Juilliard School’a tam burslu olarak kabul edilen üstün yetenekli Kang, Leipzig Gewandhaus, Hamburg Senfoni, Kiel Filarmoni, Nice Filarmoni, Atlanta Senfoni, Seul Filarmoni, KBS Orchestra gibi seçkin topluluklarla konserler verdi. “Beethoven’ı tarif edemeyeceğim kadar çok seviyorum. Bu konçerto olmasaydı belki de kemanı bu kadar çok sevmezdim. Uykuya bile Beethoven dinleyerek dalıyorum.” diyen Kang, 9 yaşındayken Beethoven’ın Üçlü Konçertosu’nu seslendirdiği CD’sini yayınladı. Letonya, Litvanya ve Estonyalı birçok seçkin müzisyeni bir araya getiren ve 50’den fazla ülkede verdiği 1500’den fazla konserle uluslararası bir markaya dönüşen Kremerata Baltica’nın, kemanın dahi çocuklarından Clara Jumi Kang’a eşlik edeceği konser 7 Nisan 2017, Cuma akşamı İş Sanat’ta kulaklarınızın pasını silecek.
Gökçe Bahadır’dan Çocuklar İçin Müzikli Masallar
İş Sanat’ın bu sezon programına aldığı ve kısa sürede çok sevilen yeni çocuk etkinliği Çocuklar İçin Müzikli Masallar Nisan ayında da minik sanatseverleri bekliyor. Oyuncu ve yönetmen Yıldıray Şahinler’in yönettiği Çocuklar İçin Müzikli Masallar’ın bu ayki konuk anlatıcısı ise sempatik oyuncu Gökçe Bahadır olacak.
Minik izleyiciler, dünya masallarının izinde; neşeli melodiler ve şarkıların yanı sıra renkli ışıklar, ilginç maskeler ve sürpriz bölümlerle bilinmeyen diyarlara doğru bir yolculuğa çıkacak. Aytek Önal ve Selim Can Yalçın’ın neşeli canlandırmalarına Eren Aydoğan piyanosuyla eşlik edecek.
Çocuğunuz ve sizin için keyifli bir gün vadeden bu oyunu kaçırmak istemeyenler 9 Nisan 2017 Pazar günü saat 15.00’ı ajandalarına şimdiden not edebilirler.
İş Sanat’ta Cemal Süreya dizeleri yankılanacak
İş Sanat’ın ilgiyle takip edilen dinleti serisi Nisan ayında Cemal Süreya şiirleri ile devam ediyor. Gurbet Yavrum Garba Düşmektir başlığını taşıyan dinletide şiir tutkunlarının gönlünde ayrı bir yere sahip olan Cemal Süreya’nın en sevilen dizeleri izleyicilere sunulacak. İnsanın iç dünyasını ironik bir üslupla yansıtan, dil oyunları ve gerçeküstü öğelerle şiirde yeni bir tat yaratan Cemal Süreya’nın şiirlerini usta oyuncular Tilbe Saran, Metin Belgin ve Hakan Gerçek seslendirecek. Atilla Birkiye’nin hazırladığı, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyarladığı dinleti Serdar Yalçın’ın besteleri ve Deniz Likos ile Hüseyin Likos’un seslendireceği şarkılar ile renklenecek. 10 Nisan, Pazartesi akşamı saat 20.30’daki dinletiyi sakın kaçırmayın.
Dinleti ücretsizdir. Yerler numarasız ve salon kapasitesiyle sınırlıdır.
Akordeonun yıldız ismi Ksenija Sidarova CSO eşliğinde İş Sanat’ta
İş Sanat’ın ülkemizin önde gelen toplulukları ile klasik müzik dünyasının yetenekli yıldızlarını bir araya getirdiği özel projelerinden bir diğeri de 19 Nisan, Çarşamba akşamı gerçekleşecek. Letonyalı akordeon sanatçısı Ksenija Sidorova, ülkemizin değerli şeflerinden Rengim Gökmen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde Bizet’nin Carmen Operası ve Piazzolla eserlerinden bir programla izleyici karşısına çıkacak. Büyükannesinin teşvikiyle 8 yaşında akordeon çalmaya başlayan Ksenja Sidorova, memleketi Riga’da Marija Gasele’den dersler aldı. Klasik müziğe ve çağdaş eserlere olan merakı onu Londra’ya götürdü ve Kraliyet Müzik Akademisi’ndeki eğitimine başladı. 2009 yılında Londra’daki ünlü Wigmore Hall’daki çıkışını yapan sanatçı, 2012 yılında Bryn Terfel Vakfı’nda Uluslararası Ödül’e layık görülen ilk kişi oldu. Bu başarının ardından Sting’in 50. yaşı vesilesiyle düzenlenen konser kapsamında Royal Albert Hall çıkışını yaptı. Miloš Karadaglić, Juan Diego Flórez, Nicola Benedetti, Thomas Gould ve Joseph Calleja gibi ünlü isimlerle düzenli olarak konserler veren ve kayıtlar gerçekleştiren sanatçı, Between Worlds isimli trio projesi kapsamında Avi Avital ve Itamar Doari ile çalıyor. Ksenja Sidorova, Litvanya Ulusal Senfoni Orkestrası, Paavo Järvi yönetimindeki NHK Senfoni Orkestrası, Luzern Senfoni Orkestrası gibi seçkin topluluklarla konserlerine devam ediyor.
Minikler 23 Nisan coşkusunu Fantastik Hikâyeler Makinesi ile yaşayacak
İş Sanat’ın kısa sürede çok sevilen çocuk oyunu Fantastik Hikâyeler Makinesi minikler için Nisan ayında bir kez daha sahnede. Can Yılmaz’ın yazdığı Serdar Biliş’in yönettiği oyunun eğlenceli müziklerini Çiğdem Erken, koreografisini Tuğçe Tuna hazırladı. Çocukları uçağın mucidi Wright Kardeşler’den Hezârfen Ahmet Çelebi’ye, sinemanın mucidi Lumiere kardeşlerden taş devrine uzanan geniş bir zaman diliminde benzersiz bir yolculuğa çıkaracak oyunun meraklı kahramanı Ömer’e yetenekli genç oyuncu Ata Berk Mutlu hayat veriyor.
Ömer, büyükbabasının hediyesi ile zamanda yolculuğa çıkıyor ve tarihteki birtakım buluşlara hem tanıklık hem de müdahale ediyor. Renkli kostümlerini Tomris Kuzu’nun, ışık ve sahne tasarımını Cem Yılmazer’in yaptığı oyunda sevilen oyuncular Tuba Ünsal, İbrahim Selim, Sercan Badur, Yeliz Kuvancı ve Hayal Köseoğlu canlandırmalarıyla kahkaha dolu anlar yaşatıyor. Bu fantastik makineden neler çıkacağını merak ediyorsanız 23 Nisan 2017, Pazar günü saat 15.00’daki oyunu kaçırmayın!
Selami Şahin ile yarım asırlık bir senfoni
Yorumculuğunun yanı sıra söz yazarı ve besteci kimliği ile Türkçe müziğin tüm dönemlerine ve akımlarına damga vurmuş isimlerden biri olan Selami Şahin, çok özel bir projeyle İş Sanat sahnesine konuk oluyor. En sevilen şarkılarını şef Serdar Yalçın’ın yepyeni düzenlemeleriyle opera sanatçıları Hüseyin Likos (tenor), Deniz Likos (mezzo-soprano), Gökhan Ürben (bas), Hande Soner Ürben (soprano), Zafer Erdaş (bas-bariton) ve Sevim Zerenoğlu (soprano) ile birlikte seslendirecek sanatçıya gecede İstanbul Opera Orkestrası’nın 12 kişilik Yaylı Sazlar Virtüözleri ve piyanoda Eren Aydoğan eşlik edecek. 1968 yılında yayınladığı ilk plağının ardından “Sabır Taşı” 45’liği ile müzik dünyasında tanınan Selami Şahin, “Sen Mevsimler Gibisin”, “Özledim”, “Seninle Başım Dertte”, “Ya Seninle Ya Sensiz” gibi ezbere bilinen şarkılarıyla ve ses rengiyle gönüllerde taht kurdu. 50 yılı aşan müzik kariyerinde onlarca plak ve albümün yanı sıra 300’ün üzerinde besteye imza atan sanatçının şarkıları Türkiye’nin en önemli yorumcuları tarafından seslendirildi. Şarkılarıyla tüm kuşakların hayranlığını kazanan Selami Şahin’in 25 Nisan 2017, Salı akşamı gerçekleşecek ve daha önce tanık olmadığınız bu çok özel performansını sakın kaçırmayın!
Çello ve kemanın Parlayan Yıldızları
İş Sanat’ın Millî Reasürans’ta düzenlediği Parlayan Yıldızlar konser serisinin Nisan ayındaki konukları genç ve yetenekli sanatçılar Selen Aydoğan (keman) ve Umut Sağlam (çello) olacak. Aydoğan ve Sağlam’ın özel hazırladıkları repertuvar ile dinleyicilerine enstrüman hakimiyetlerini sergileyecekleri konser 17 Nisan 2017, Pazartesi akşamı saat 20.30’da gerçekleşecek.

3 Nisan 2017 Pazartesi, 20.30 Michael Feinstein Trio & İstanbul Superband
Michael Feinstein Frank Sinatra’yı Anıyor

5 Nisan 2017 Çarşamba, 20.30 Hayko Cepkin Akustik Söyleşi

7 Nisan 2017 Cuma, 20.30 Kremerata Baltica
Gidon Kremer şef/keman
Clara Jumi Kang keman

9 Nisan 2017 Pazar, 15.00 Gökçe Bahadır ile Çocuklar İçin Müzikli Masallar

10 Nisan 2017 Pazartesi, 20.30 Cemal Süreya Şiir Dinletisi
Gurbet Yavrum Garba Düşmektir

17 Nisan 2017 Pazartesi, 20.30 Millî Reasürans’ta Parlayan Yıldızlar
Selen Aydoğan keman
Umut Sağlam çello

19 Nisan 2017 Çarşamba, 20.30 Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası
Ksenija Sidorova akordeon

23 Nisan 2017 Pazar, 15.00 Fantastik Hikâyeler Makinesi

25 Nisan 2017 Salı, 20.30 Selami Şahin ile Yarım Asırlık Senfoni
İstanbul Opera Orkestrası Yaylı Sazlar Virtüözleri
Serdar Yalçın şef
Eren Aydoğan piyano

Satış noktaları
İş Sanat Ana Gişe – 0212 316 10 83 / Biletix – 0216 556 98 00

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here