İKİZLER Burcu ve Yükselen İkizler Nisan 2017 Yorumu

  10 Nisan tarihinde yönetici gezegeniniz ve iletişim gezegeni Merkür, bilinçaltı ve iç dünyanızı temsil eden alanınızda geri hareketine başlayacak. 3 Mayıs tarihine kadar devam edecek bu gökyüzü hareketi boyunca, kendinize döneceğiniz, iç dünyanızı sakinleştireceğiniz ve hayatınızda artık fazlalık olan enerjileri çıkartmak için güzel fırsatlar olacaktır.

  0
  146

  Sevgili İkizler burçları ve yükselen İkizler, Nisan ayı sizler için biraz daha önemli olacak. Yönetici gezegeniniz Merkür bu ay geri hareketine başlayacak. Bu gökyüzü hareketine ek olarak disiplini temsil eden, öğretileri ile hayatımızda bizi olgunlaştıran ve karmanın simgesi Satürn 27 Ağustos tarihine kadar sürecek olana geri hareketine 6 Nisan’da başlıyor olması ve 15 Nisan’da aşk, ilişkiler ve apara konularını temsil eden Venüs’ün düzeliyor olması hareketli bir Nisan ayı yaşayacağımızı söylüyor.

  Mart ayının son günü Boğa burcuna geçen iletişim gezegeni Merkür, zihninizin, konuşmanızın, öğrenme isteklerinizin, yeni bilgiler için hangi konulara yöneleceğiniz hakkında rasyonel ve somut, bir tarzı içinde olacağınızı gösteriyor. Boğa burcunun istikrarlı, inatçı ve güvenilir etkisi iletişiminizde kendini gösteriyor olacak. Ancak iletişiminize yansıtacağınız inatçı havanız ilişkilerinize olumsuz etkiler verebilir. Bu dönemde öğrenme şekliniz anlamak ve kavramak şeklinde olurken sizin için elle tutulur, somut konular önem kazanacak. Sanat konuları bu süreçte hayatınızda daha fazla yer alabilir, gitmeyi planladığınız sanatsal aktivitelere, eğitimlere başlayabilirsiniz. Bilinçaltı konularınızı net bir şekilde anlamak üzerine çalışmalar yapabilirsiniz.

  2 Nisan tarihinde aile üyeleri ve ebeveynleriniz ile bilinçaltınızda bulunan konularınızı konuşarak ortaya koyabilir ve gitmek istediğiniz yön konusunda netleşebilirsiniz. 

  6 Nisan tarihinde, bir öncekini Mart-Ağustos 2016’da yaşadığımız Satürn geri hareketi, 2017 senesi içindeki geri hareketine başlayacak ve bu dönem 27 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Astrolojide Satürn otoriteyi, düzeni, disiplini, karmayı temsil eder, hayatımızı düzene sokar, öğretileri ile bizi disipline eder, teslimiyeti ve tevekkülü öğretir. Satürn geri hareketi, Merkür geri hareketi gibi kısa zaman içinde hayatımıza etkileri olan bir gösterge değildir. 4 ay sürecek olan bu dönemde, hayatımızda bizler için önemli deneyimler yaşarız ve bu deneyimler aslında öğrenme sürecimizin altını tekrar tekrar çizerek bize önemli dersler gösterir ve ödevlerimizi ortaya koyar. Geri hareketin başlayacağı 6 Nisan’da gökyüzünde yer alan diğer önemli bir gösterge ile birlikte siz sevgili İkizler ve yükselen İkizler için bir transformasyon döneminin başlangıcı, kendinizi yeniden var etme sürecinizde nasıl hareket etmeniz gerektiği ile ilgili önemli ipuçları karşınıza gelebilir. Bir önce ki geri hareket dönemi olan Mart-Ağustos 2016 döneminde yaşadıklarınıza tekrar bakarak hayatınızda neler değişti, siz nasıl değiştiniz, yoksa olaylar karşısında aynı şekilde devam mı ettiniz sorularının cevaplarına bakmanızı öneririm. Eğer değişimleri hayatınıza aldıysanız şimdi tekrar gözden geçirme ve sağlamlaştırma zamanları olarak değerlendirebilirsiniz. Ancak hareket etmediyseniz, şimdi ki etkinin gücü hareket ettirmeye yönelik olabilecektir. Aynı hareketleri yaparak farklı sonuç elde etmeyi bekleyemeseniz, mutlaka hareketi değiştirmeniz gerekir. Ayrıca önemle belirtmek isterim ki siz ne kadar direnç gösterirseniz, karşıt güçte size karşı aynı oranda direnç uygulayacaktır. Geleni kabul etmek ve devam etmek her zaman için nezaketle olayların içinden geçmenize destek verir. Eğer doğum haritanızda Satürn geri harekette ise bu dönem kendinizi anlamak ve olayları yoluna koymak açısından size daha fazla destek verebilir.

  9 Nisan tarihinde gerçekleşecek ve etkisi bir hafta kadar sürecek olan süreçte, hayata dair içinizde var olan umutlarınızın, beklentilerinizin tekrar gözden geçirilmesi belki de o an için size olumsuz gelecek ama daha sonra olumlu etkilerini gösterecek olaylar yaşayabilirsiniz. Başta sizi zorlayacak olan bu değişim, size ne kadar güçlü olduğunuzu hatırlatacak ve siz bu gücü hissettikçe kendinizi yeniden var edecek enerjiyi bulabileceksiniz. Uzun dönemde size sağlam ve kalıcı olacak dönüşüm için ilk adımlarınızı atarken içinize dönerek teslimiyet ve tevekkül ile beklemek ve olan her durumun sizin hayrınıza gerçekleştiği inancınızı sağlamlaştıracaksınız.

  10 Nisan tarihinde yönetici gezegeniniz ve iletişim gezegeni Merkür, bilinçaltı ve iç dünyanızı temsil eden alanınızda geri hareketine başlayacak. 3 Mayıs tarihine kadar devam edecek bu gökyüzü hareketi boyunca, kendinize döneceğiniz, iç dünyanızı sakinleştireceğiniz ve hayatınızda artık fazlalık olan enerjileri çıkartmak için güzel fırsatlar olacaktır. Merkür geri hareketi bize her zaman kısa nefes alma molaları verir ve bu dönemleri böyle değerlendirmenizi önemle tavsiye ederim. Hayatın koşturması içinde bazen ne yaptığımızı unutuyoruz ve sadece bir sonraki adıma odaklanıyoruz. Aslında dursak ve nefes alsak belki de sonradan ah keşke diyeceğimiz kararlar almayacağız, cebimizde taşıdığımız ağırlıkları atabileceğiz ve taze enerjileri alarak devam edebileceğiz. Merkür Retroları böyle dönemleri karşımıza getirerek hadi şimdi sakinleşin diyor bize. Cep telefonunuzda rehberiniz yok olursa, bu size Merkür’ün azizliği değil, rehberinizde artık sizin hiç konuşmadığınız kişileri çıkartma zamanının çoktan gelip geçtiği içindir. İlişkilerinizde yanlış anlaşılmaların olabileceği bu dönemde söylediklerinize ve kelimelerinize önem vermenizi ve sakin bir iletişim modelini benimsemenizi tavsiye ederim. Yazdığınız mesajları göndermeden önce mutlaka okuyun ve göden geçirin. Eğer önemli bir toplantıya katılacaksınız, normalden daha erken çıkın ve toplantı sunumlarınızı yedekleyin. Sözleşmelerinizi daha dikkatli gözden geçirin ve 3 Mayıs sonrasında tekrar gözden geçirmek üzere bir madde ile sözleşmeleri imzalamanızı öneririm.

  11 Nisan tarihinde Terazi-Koç hattında Dolunay gerçekleşecek. Yeni Ay zamanında neleri niyet etmiştiniz, şimdi o niyetleri gözden geçirme ve yenileme zamanları.

  14 Nisan tarihi ve sonrasındaki 5 günlük süreçte içinizin coştuğu ve zincirlerinizi kırarak özgürlüğünüzü haykırma isteği ile dolabilirsiniz. Yeni fikirler, ilham, risk alma konularında hemen harekete geçme isteği içerisinde olabilirsiniz. Uzun zamandır sorduğunuz nasıl sorusunun cevabı bu dönemde karşınıza çıkabilir.

  15 Nisan’da romantizm artık hayatımıza geri dönüyor, aşk, ilişkiler, para konularını temsil eden Venüs düzeliyor. Kariyerinizde hissedeceğiniz olumlu hava daha sonra içinde bulunduğunuz gruplar ve sosyal çalışmalarda da kendini gösterecek. Ertelediğiniz estetik değişimleri yapma zamanı. Saçınızı hayalin kurduğunuz şekilde kestirebilir ya da boyatabilirsiniz. Para ve şans daha rahat hayatımıza akabilir.

  19 Nisan tarihinde Güneş Boğa burcuna geçiyor ve sizin zamanınız başlıyor. Hayattan keyif alma konularının ön planda olduğu, daha fazla sanatsal aktivitenin hayatımızda yer aldığı, para ve yatırım konularında daha ayaklarımız yere basarak hareket ettiğimiz, doğanın keyfini çıkardığımız 30 günlük güzel bir dönem yaşayacağız.

  21 Nisan tarihinde, hayat ile mücadele gücümüzü gösteren Mars, burcunuza geçecek ve 5 Haziran tarihine kadar burada kalacak. Zihninizin çok hızlandığı, öğrenme süreçlerinizin kısaldığı, kendinizi hızlı bir tempo içinde bulabileceğiniz bir dönem sizi bekliyor.

  26 Nisan saat 15:17’de Boğa burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Spiritüel alanınızda gerçekleşecek bu Yeni Ay ile hayatınıza almak istediğiniz tüm bu tarz çalışmalar için niyet edebilirsiniz. Ayrıca ilham ve sanat gücünüzü ortaya koymak için de niyetlerinizi yazabilirsiniz.

  28 Nisan tarihinde aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, Koç burcuna geçiş yapacak ve 7 Haziran tarihine kadar umutlarınız ve iyi talih alanınızda yer alacak. Projeleriniz ve sosyal sorumluluk çalışmalarınızda size güzel fırsatlar getirecek. Çocuk sahibi olmak isteyen İkizler burçlarına sürprizli haberler gelebilir. Aşk ve romantizm konularında da güzel olaylar yaşayabilirsiniz.

   

   

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here