İKİZLER Burcu ve Yükselen İkizler 2017 yıllık yorumu

Sevgili İkizler ve yükselen İkizler, hayatımızda gerekli düzenlemeleri yapan ve bizi disipline eden, bulunduğu yaşam alanı konularını yeniden yapılandıran ve temellerini sağlamlaştıran Satürn, 2015 senesinden bu yana sizin BEN-BİZ hattınızda ve karşınızda yeni deneyimler sunuyor. Birebir yakın ilişkilerinizde -evliliğiniz olabilir, ortaklığınız olabilir, sevgiliniz olabilir- kendinizi nasıl var ediyorsunuz sorularının cevaplarını bulacağınız ve tamamlayacağınız bir sene yaşayacaksınız.

Evli ikizler burçları, evliliklerini yeniden değerlendirerek, hangi sınırlar ve kalıplar içindeler, beklentileri neler, şimdiye kadar hangi konuları ciddi anlamda oturup konuşmak ve çözmek yerine geçiştirmişler ve bunlar şu anda kendilerini nasıl hissettiriyor konularında yeni deneyimler yaşayacaklar. Belki de hiç olmadıkları kadar dürüst olacak ve evliliklerinin daha sağlamlaştıran aksiyonlar ile devam edecekler.

Bekar İkizler, yeni ve sağlam bir evliliğe adım atabilirler.

İş kurmak isteyen İkizler ise yeni bir ortaklık içine girebilirler.

Danışmanlık hizmeti veren İkizler ise, bu işlerinin daha planlı ve organize bir şekilde geliştirme fırsatları bulabilirler.

Satürn’ün geri harekette olacağı 6 Nisan – 25 Ağustos tarihleri arasında, enerjiniz içe döneceği için, hayatınız ile ilgili alacağınız tüm kararlarınızda değerlendirmelerinizi iyi yapmanız ve hayatınızın en önemli alanları olan bu konularda, değerlendirmelerinizin sonuçlarına göre hareket etmeniz daha önemli olabilir. Bu dönemi içsel anlamda kendiniz ile geçirerek, bu dönem sonrasında aksiyonlarınızı almak daha uygun olacaktır. Satürn’ün, İkizler burcunu ziyaret ettiği Ağustos 2000 ve Haziran 2003 tarihleri arasında, hayatınızda yaşadığınız deneyimleriniz nelerdi ve hayatınızda nasıl bir yeni döneme başladığınız sorularının cevapları, bu dönemde size hangi kararları yeniden gözden geçirmeniz gerektiği konusunda ipuçları verebilir.

Şans, bolluk, bereket gibi pozitif konuların temsilcisi Jüpiter, yine güzel bir alanı simgeleyen hayattan keyif alma, aşk ve yaratım konuları alanınızı Ekim ayına kadar ziyaret edecek. Bu tarihe kadar olan dönemde, eğer bir aşk yaşıyorsanız romantik ve güzel zamanlar geçireceksiniz. Aşkınızı özgürce yaşadığınız ve kendi değerinizi ortaya koyduğunuz, ilişkinizde dengeyi sağladığınız zamanların müjdesini paylaşmak isterim. Aşk isteyen İkizler burcu, siz de hayalini kurduğunuz aşka kavuşabileceksiniz. Yaratıcılık enerjinizi de temsil eden bu alan, uzun zamandır istediğiniz sanat çalışmaları fırsatlarını karşınıza getirecek. Sahnede dans etmek mi istiyordunuz, bu sene bunu deneyimleyebileceksiniz. Hayatınıza mutlaka yaratıcı bir aktiviteyi almanızı öneririm, çok keyif alacaksınız. Sanatsal faaliyetler, resim, dans, müzik hatta bir İkizler burcu için çok önemli olabilecek yazma çalışmaları olabilir.

Çocuk sahibi olmak isteyen İkizler burçları, bu sene istediğiniz müjdeli haberi alabilirsiniz. Borsa gibi spekülatif işlerden para kazanmak için güzel fırsatlar yaşayabilirsiniz. Ancak burada cesaretinizi ortaya koyarken her türlü bilgiyi değerlendirmenizi öneririm. Ekim ayından sonra günlük hayat rutininiz, çalışma ortamınız ve sağlık evinize geçecek olan Jüpiter, size bu konularda daha dengeli ve adilane olma fırsatları getirecek. İş yükünüzün artma ihtimaline karşı kendinizi dürüst ve özgürce ifade ederek yapabileceğiniz kadarını üstlenme konularını cesaretle ifade edebileceksiniz. Çalışma arkadaşlarınızı sahiplenme içgüdünüzün artabilir, bunun farkında olun ve neye ne kadar izin verdiğinize mutlaka bakarak hareket edin. İş tekliflerinin gelebileceği bu dönemde, tüm bu değişim fırsatlarını kendinize saklamak isteyebilirsiniz. Kilo alma potansiyeliniz olabileceği bu zamanlarda, yeme-içme dengenize mutlaka dikkat edin. Yoga, pilates gibi sakinlik veren aktiviteleri hayatınıza alın.

Aşk ve romantizm ile ilgili önemli tarihler, bu konuları yöneten Venüs’ün ve şans gezegeni Jüpiter ile aşk konularını temsil eden alanınızda birlikte hareket ettiği 14 Ekim ve 7 Kasım tarihleri. Bu dönemde çifte şans sizden yana olacak. 30 Kasım – 24 Aralık tarihlerinde ise evlilik evinizde bulunacak olan Venüs, evliliğiniz veya içinde bulunduğunuz ciddi ilişkiniz konularında güzel zamanlar getirecek.  Para ve kazançlar konularına bakmak gerekir ise, 2017 senesi içinde 1 Ağustos – 26 Ağustos tarihleri arasında, kazançlar evinizden size bolluk ve bereket getirecek, maddi anlamda artışlar yaşayabilirsiniz. 25 Aralık tarihinden itibaren, ortak kazançlar alanından size yine finansal konularda destekler gelebilir. Venüs’ün geri harekette olacağı 5 Mart – 16 Nisan tarihleri arasında, arkadaşlık ilişkilerinize bakabilir ve hayatınızda neleri tutku ile yaptığınızı sorgulayabilirsiniz. Bu süreçte, sosyal çevreniz ile olan iletişimize dikkat etmenizi öneririm. Özgürlüğünüzün kısıtlandığı hissi ile hareket edebilirsiniz ve bu da size istemediğiniz kararlar aldırabilir. Bu tarihleri not ederek, kendiniz ile kalacağınız zamanlar yaratın ve kendinizi sportif aktivitelere yönlendirin. İçinizden gelen özgür hissetme şeklinizi bu şekilde ortaya koyabilirsiniz.

2017 senesi içinde gerçekleşecek 2 Ay tutulması ve 2 Güneş tutulmasının olduğu alanlar, kadersel değişimlerin hangi yaşam alanlarınızda olacağı konusunda bize ipuçları veriyor. 11 Şubat tarihinde gerçekleşecek Ay tutulması, kardeşleriniz, yakın çevreniz, eğitimler, zihninizin nasıl çalıştığını gösteren alanlarda gerçekleşecek. Özellikle kardeşleriniz ve yakın çevre ilişkilerinizde, benim dediğim olmalı gibi bir ifade modeli içine girebilme ihtimaliniz olabilir. Bunu yapmak yerine Aslan burcunda gerçekleşen bu Ay tutulması, aslında bu ilişkilerinizde keyifli bir ilişki modeli içinde olmaya doğru çevirerek yaşama fırsatını da size getiriyor olabilir. Öğrenme modelinizin değişebileceğini göz önünde bulundurarak, kendinize koyduğunuz hedeflerinizde değişiklikler yapabilirsiniz. 25 Şubat’ta gerçekleşecek ilk Güneş tutulması, kariyer evinizde gerçekleşecek ve size kariyerinizde kadersel değişiklikler yapma fırsatları getirecek. Uzun zamandır içinizden gelen sese göre daha farklı bir iş yapmanız gerektiği konusunda duyduğunuz içgüdüsel değiştirme isteğiniz ile ilgili çözümler önünüze gelebilir. Bu senenin ikinci tutulma zamanları ise 7 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan Ay tutulması ile başlayacak. Bu tutulma ile hayata bakışınız, deneyimlemek istediğiniz alanlar, hayat felsefeniz ve inanç sisteminiz konularında daha idealist ve özgürce hareket edebileceksiniz. Uzun yolculuklar yapabilir ve burada edindiğiniz izlenimleriniz ile hayatınızı daha sadeleştireceğiniz bir yaşama şekline dönüştürebilirsiniz. 21 Ağustos tarihinde gerçekleşecek Güneş tutulması ile bir önceki Ay tutulması tarihi olan 11 Şubat’ta yaşamaya başladığınız yakın çevre ve kardeşler ile ilişkiler konularında gözle görülür aksiyonlar almaya başlayacak ve bu ilişkilerinizi daha dikkatli ve özenli hale getireceksiniz. Keyifli ve yaratıcı faaliyetleri hayatınıza alabileceğiniz bu dönemde, bu konular ile ilgili eğitimlere başlayabilirsiniz.

Kariyer alanında değişimlerin olabileceği, aşk ve evlilik konularının gündemde olacağı bir 2017 senesi sizi bekliyor.

Aylık niyetlerinizi yazabileceğiniz zamanlar olarak aşağıda Yeni Ay başlangıç dönemlerini bulabilirsiniz :

28.1. 2017  03:08       Kova

26.2. 2017  17:59       Balık

28.3. 2017  05:58       Koç

26.4. 2017  15:17       Boğa

25.5. 2017  22:46       İkizler

24.6. 2017  05:32       Yengeç

23.7. 2017  12:47       Aslan

21.8. 2017  21:31       Aslan

20.9. 2017  08:30       Başak

19.10. 2017  22:12     Terazi

18.11. 2017  13:42     Akrep

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here