İKİZLER Burcu ve Yükselen İkizler Ocak 2017 Yorumu

Sevgili İkizler burçları ve yükselen İkizler, hepinize çok güzel, sevgi dolu, huzur ve barış dolu, sağlık dolu bir 2017 yılı diliyorum.

Yoğun enerjilerin olacağı bir Ocak ayı ile 2017 senesine başlıyoruz.

2017 senesine başladığınız ilk gün, hayat felsefesi, uzaklar ve yabancılar ile olan ilişkiler, yabancı kültürler, hukuk, akademik çalışmalar alanlarında kendinizi idealist hissedeceğiniz ve bireysel özgürlüğünüzü fark edeceğiniz duygular içinde olacaksınız.

Aşk, para ve ilişkiler konularını yöneten Venüs, 3 Ocak tarihinde kariyer alanınızı temsil edenBalık burcuna geçiş yapacak ve 3 Şubat tarihine kadar bu burçta kalacak. Venüs’ün ziyareti ile kariyerinizde güzel ve olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yeni iş teklifleri gelebilir. İş arkadaşlarınız, yöneticileriniz ile uyumlu ilişkiler geliştirebilirsiniz. Kariyerinizde daha duygularınıza göre hareket edeceğiniz bu dönemde, kendinizi kurban ya da fedakar hissetme tuzaklarına düşürmeyin, böyle duygulara kapıldığınızı fark ettiğiniz zaman odağınızı değiştirmenizi öneririm.

Ocak ayının hemen başında yaşayacağımız önemli bir gökyüzü hareketi, eğer bir ortaklığınız var ise bu ortaklıktan ya da ailenizden gelen kazançlarınız, finansal konularınız ve değişim, dönüşüm konularını temsil eden alanınızda gerçekleşecek. 8 Ocak günü netleşecek bu enerjiyi 4 Ocak’ta hissetmeye başlayabilirsiniz ve etkisini 13 Ocak tarihine kadar devam ettirebilir. Finansal konularınızı uzun zamandır daha sistematik ve planlı bir temele oturtmak için yaşadığınız deneyimleriniz doğrultusunda, bu yeni dönem içinde kimliğinizin bu konulardaki dönüşüm enerjisini hissedebilirsiniz. Para konusunda koyduğunuz hedefe ulaşma konusunda kendinizi zorlayabilirsiniz. Finansal konularınızı daha ciddi ve otoriter bir yaklaşım içinde olabilir, alacak-verecek hesaplarınızı düzenleyerek bu konularda dengeye gelebilirsiniz.Psikolojik astrolojide değişim ve dönüşüm konularını içeren alanda gerçekleşecek bu önemli hareket, size hayatınızı değiştirmek için ihtiyacınız olan gücü verebilir. Metafizik konularını da temsil eden bu alanda gerçekleşen bu derin enerji, size bu konularda daha fazla merak ve ilgi getirebilir, bu konular hakkında daha fazla bilgi edinme isteğiniz olabilir.

Retro hareketine 20 Aralık’ta Oğlak burcunda başlayan zihin gezegeni ve aynı zamanda yönetici gezegeniniz Merkür, normal hareketine Yay burcunda dönecek. Birebir yakın ilişkilerinizde içinize dönerek kendinizi özgür hissetme konularını ve kararlarınızı sorgulama fırsatı sunan Merkür, 12 Ocak tarihinde Oğlak burcuna geçecek ve 7 Şubat tarihine kadar bu burçta kalacak. Finansal konularınızda size destek vererek bu konularda daha somut düşünmenizi sağlayacak bu yeni yerleşim ile daha az konuşarak zihninizde daha fazla proje üreteceğiniz bu dönemde kararlarınızı netleştirerek hedeflerinize doğru yönelerek uygulamaya başlayacaksınız.

10 Ocak tarihinde ve sonrasında devam eden 5 gün boyunca özgür hissetme ve kendinizi ifade etme konularınız çok fazla gündeminizde olabilir. Kendinizi etrafınızdan gelen desteklere ya da finansal konulara çok bağlı hissederek özgürlüğünüzü kısıtladığınızın farkına varabilir ve bunun sizde yaratığı sıkışıklık duygusunu çözmek üzerine harekete geçebilirsiniz. Finansal yatırım kararları alabilir ve beklenmedik bir şekilde hayatınız ile ilgili önemli bitişler ya da başlangıçlar yapabilirsiniz. Arkadaş çevrenize yeni ve farklı düşünen insanları dahil edebilirsiniz. Eğer arkadaş çevrenizden ortak iş yaptığınız kişiler var ise bu ortaklıktan gelen kazançlarınız hakkında daha çok söz sahibi olmak isteyebilir, yeni yatırımlarınızı idealist projelere yönlendirebilirsiniz. Burada sizi şu konuda uyarmak isterim: Ocak ayı boyunca gökyüzü önemli hareketlere sahne olacağı için hayatınız ile ilgili önemli kararlarınızı Ocak sonuna bırakmanız ve bu dönem içinde daha sakin kalarak meydan gelen olaylarda objektif bir bakış açısı yakalamanız yerinde olacaktır. Önemli değişim gerektiren zamanlarda kendinizi sakin tutmak adına nefesinize odaklanmanız sizi olayın farkındalığına getireceği için bu yöntemle daha sağduyulu hareket edebilirsiniz. 12 Ocak tarihinde Yengeç-Oğlak hattında senenin ilk Dolunay’ı gerçekleşecek ve bu ilk dolunay zamanında gökyüzü gergin enerjilere sahip olacak. Aralık ayı sonunda gerçekleşmiş olan Yeni Ay zamanında hayatınızda başlayan konuların netleştiği bu dönemde finansal konularınız hakkında her detayın farkına vararak bu konuları netleştirmek ve düzenlemek adına yeni aksiyonlar alabilirsiniz. Kendi değerinizin farkında varacağınız bu dönemde, para kazanma şeklinizi yeni bir bakış ile fark ettiğiniz bu değerlilik durumunuza ve yeteneklerinize göre değiştirebilirsiniz. Arkadaş çevrenizin size vereceği aydınlatıcı eleştiriler başlarda size uygulanamaz görünse bile, sizi harekete geçirecek gerekli motivasyonu sağlayabilir. Yeni bir değişiklik kararının sizde yaratacağı gerginlik hissi daha sonra heyecan şekline dönüşecektir.

13 Ocak tarihinde ve sonrasındaki iki gün boyunca, kariyeriniz hakkında yeni ilhamlar gelebilir. Eğer bir proje üzerinde çalışıyorsanız, bu konuda daha büyük boyutta düşüneceğiniz bu dönemde aklınıza gelen yeni fikirleri not etmenizi öneririm. Evrensel sevgi kavramını deneyimleyeceğiniz bu iki gün boyunca enerjiniz dağılabilir, odaklanma konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Daha çok meditasyon yapmak bu dönem için yapılacak en faydalı egzersiz olacaktır. Ebeveynlerinize karşı şefkat ve sevgi duygularınız artabilir. Bu coşkunluk içinde kendinizi çok fedakar hissedebilir ve bu duygu da sizde negatife doğru yönelen kurban psikolojisine girmenize neden olabilir.

16-17-18 Ocak tarihlerinde, kariyer hayatınız ve sosyal statünüz içinde kendinizi şimdiye kadar olmanız gerektiği gibi var edemediğiniz konusunda içsel eleştirilerde bulunabilirsiniz. Bu konular hakkında sizi geri tutan davranışlarınızın ya da deneyimlerinizin neler olduğunu bilmek, bu konuda etrafınızda destek ya da yol göstericiye ihtiyaç duyan kişilere destek vermenize olanak sağlayabilir.

19 Ocak tarihinde ve sonrasında devam eden 5 gün boyunca, eğer bir ortaklık içindeyseniz ortaklığınızı ya da birebir yakın ilişkilerinizi, evliliğinizi, danışmanlık yapıyorsanız danışmanlık işlerinizi yeniden gözden geçirerek, içsel motivasyonunuzun size vereceği destek ile 2 senedir değerlendirdiğiniz yeniden yapılandırma konularında harekete geçebilirsiniz. Nasıl bir ilişki içinde olmak istiyorsunuz sorularının cevaplarını netleştirerek bunu karşı tarafa iletebilirsiniz. Eleştirilerinizi kendinize yönelterek kendinizi durdurmak yerine artık daha geniş ve dışarıdan bakma fırsatını bulabilirsiniz. Bu konuda önemli uyarım, toplum kurallarının, kalıplarının sizde yarattığı içsel baskının farkında olarak bu yeniden değerlendirme sürecini kendinizi dinleyerek yapmanız yönünde olacaktır.

23 Ocak tarihinde ilham ve esinlenme duygularınız yükseleceğinden bu tarihlerde zihninizde beliren yeni fikirlerinizi yazmak için uygun zaman olabilir. Değişim, dönüşüm sürecinde yaşadıklarınızı rahat ifade edeceğiniz bu dönemde, yanınızda bir kağıt ve kalem ile gezmenizi ve aklınıza gelenleri yazmanızı öneririm.

26 Ocak tarihinde ve sonrasındaki 5 gün boyunca, 2015 senesinden bu yana birebir ilişkilerinizde yaşadığınız yeni deneyimler ile kendinizi BEN-BİZ hattında var etme sürecinizde, karşılıklı sevgi ve ilgi alışverişinde dengenin ne tarafa olduğunu görebilirsiniz. Özellikle toplumun ya da ebeveynlerinizin verdiği öğretilerin sizde yarattığı etkileri görebilirsiniz. Bu yeni farkındalık, iki senedir devam eden sürecinizde, ilişkilerinizi yenileme ve yeni temeller üzerine inşa etme konusunda netleşmenize destek verebilir ve bu dönemi ilişkilerinizin testten geçeceği bir dönem gibi düşünebilirsiniz.

28 Ocak tarihinde 2 önemli değişiklik olacak. Hayat motivasyonumuzu ve mücadele gücümüzü gösteren Mars, yöneticisi olduğu Koç burcuna geçecek ve sizin arkadaşlıklar, ortak projeler, umutlarınız ve tutkularınız alanınızı 10 Mart tarihine kadar ziyaret edecek. Yüksek bir motivasyon içinde olacağınız bu dönemde, bir çok yeni projelere başlayabilirsiniz. Arkadaşlıklarınızda hareketli bir dönem yaşayabilir, içinde bulunduğunuz gruplarda çeşitli organizasyonlar düzenleyebilirsiniz. Umutlarınızın ve tutkularınızın artacağı bu dönemde, içinizdeki enerji etrafınıza da iyimser ve pozitif etkiler sağlayacaktır.

Bu tarihte aynı zamanda Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Hayat felsefeniz, inanç sisteminiz, uzaklar, yabancı kültürler, hukuk, akademik çalışmalar, eğitimler, medya iletişim ve pazarlama konularında hayatınıza almak istediğiniz konular hakkında yaratıcı ve somut niyetlerde bulunabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here