Sevgili İkizler ve yükselen İkizler,

Kasım sonunda gerçekleşen Yeni AY enerjisinin devamı ile başladığınız Aralık ayında, 2 senedir kendinizi yeniden yapılandırdığınız birebir ilişkiler konusu, Yeni Ay’ın bu alanda gerçekleşmesi ile hareketlenmiş olacak. 2017 senesinde de devam edecek olan bu süreç için, 10 Haziran ve sonrasında doğmuş olan İkizler burcunu daha fazla etkileyecek.2015 senesinden bu yana, ilişkilerde “BEN” deme konularının gündeme geldiği ve nasıl devam etmek istediğiniz hakkındaki sorularınızın cevaplarına odaklandığınız bu süreçte, yeni başlangıçlar, yeni kararlar için niyetlerinizi belirtmiş olabilirsiniz. Yakın çevrenizden fark edilen yeni ilişki kurma şekliniz, başlangıçta yadırgansa dahi bir süre sonra, sizin kendinizi rahatlamış hissetmeniz ile kabul görecek ve hatta etrafınız daha da rahatlayacak olabilir. Bizi her zaman destekleyen ve sağlamlaştıran öğretici gezegen Satürn, bu konulardaki görevini tamamlarken, edindiğimiz yeni tutumlarımız, davranışlarımıza yansımaya başlayacaktır.

Hayattan keyif alma konularında, hayatınıza yeni keyifli hobiler edinme konularında, Aralık başında güzel haberler alabilirsiniz. Yeni bir eğitimin size bambaşka kapılar açabileceği bu dönemde, karşınıza gelen eğitim konuları ve ilanlarına daha dikkatli bakmanızı öneririm.

3 Aralık’ta iletişim ve zihin gezegeni Merkür, Oğlak burcuna geçiş yapacak ve finansal konularınızı, özellikle ortak kazançlar konuları ile ilgili zihninizi harekete geçirecek. Bu ayın 20’sinde geri hareketine başlayacak olması, bu konuların daha da önemli hale geleceğinin işaretlerini veriyor olabilir. Maddi konular ile ilgili ne kadar düzenlisiniz ve harcamalarınızı kontrol ediyorsunuz? Ortağınız var ise, ne kadar zamanda bir birlikte hesaplara bakıyorsunuz? Muhasebeciniz ile yıl sonu toplantınızı organize ettiniz mi? Borç-alacak dengeniz ne durumda? Kredi başvurularınız var mı? Bu soruların cevapları için aksiyonlar almayı planlıyor iseniz, bunları 20 Aralıktan önce tamamlamanızı öneririm.

7 Aralık tarihinde şans, aşk ve para gezegeni Venüs, hayat felsefenizi temsil eden alana geçiş yapacak ve Ocak başına kadar burada kalacak. Hayatın güzel ve keyifli taraflarına odaklanacağınız bu dönemde, sürekli bir şükran ve özgürlük hissi ile hareket edebilirsiniz. Romantik bir seyahat planı ile sevgiliniz size sürpriz yapabilir. Yabancılar ile iş yapıyorsanız, güzel haberler alabilirsiniz. Kardeşleriniz size müjdeli haberler verebilir.  Akademik kariyer yapıyorsanız, sınavlarınızdan güzel sonuçlar gelebilir.

10 Aralık’ta gerçekleşecek önemli bir gökyüzü hareketi ile önemli kararlar alabilirsiniz. Yeni bir ortaklığa imza atabilir, var olan ortaklığınızın modelini değiştirebilirsiniz.

19 Aralık tarihinde, hayat ile mücadele gücümüzü gösteren Mars gezegeni, içsel anlamda bizi en derinlere taşıyabilen Balık burcuna geçiş yapacak ve Ocak sonuna kadar bu burçta kalacak. Kariyeriniz ve sosyal çevreniz ile ilgili konularda ihtiyacınız olan içsel motivasyonu size getirebilecek olan bu dönemde, astrolojide her zaman var olan dualite sistemi içerisinde, bu motivasyonu kendinizi eleştirme yönünde de kullanabilirsiniz. Bu konuda nasıl davrandığınıza dikkat etmenizi ve eleştirel bir tavır içinde olduğunuzu fark ettiğiniz an, davranış modelinizi değiştirerek, enerjinizi pozitife yönlendirmenizi tavsiye ederim. Evrensel akış içinde hareket etmeye izin verin. Kendinizi yargılamak yerine, size gelen işaretlere odaklanarak fiziksel dünyada yapmanız gerekenlere bakmak önemli. Aksi takdirde, kendinize acıyarak, kurban psikolojisi içerisinde tamamıyla hareketsiz kalabilirsiniz. Hayatın içinde her zaman bize gelen işaretlere bakmak ve hareket etmek gerekir. Her zaman mutlaka açılacak bir kapı vardır ve karşımızda birden fazla kapılar mevcuttur. Zihnimizi alışkanlıklarımızdan ve kalıplarımızdan kurtardığımız zaman tüm olasılıkları görebiliriz. Hadi bu sefer size en çılgınca gelecek harekete bakın, belki de bu seferki kapınız, şimdiye kadar hiç denemediğiniz bu hareket ile açılacak ve bambaşka güzelliklere doğru ilerleyeceksiniz.

2016 senesini Merkür’ün geri hareketi ile tamamlayacağız. Burcunuzun da yöneticisi olan ve zihin ve iletişim gezegeni Merkür, geri hareketine 20 Aralık tarihinde başlayacak ve 9 Ocak tarihinde düzelecek. Finansal konularınız ile ilişkiler konularında size sadeleşme zamanları getirecek olan bu hareket dönemi boyunca, yeni kararlarınızı alırken, her bir aşamayı dikkatlice gözden geçirmenizi öneririm. Bu tarihte yapacağınız yeni bir başlangıç, 9 Ocak sonrasında tekrar karşınıza gelebilir. Yeni hareketler yerine, eskiden kalan yarım işlerinize odaklanmak ve bitirmek daha faydalı olacaktır. Eski arkadaşlarınızın, ilişkilerinizin karşınıza çıkabileceği bu dönemde, eğer böyle bir karşılaşma olur ise, tamamlanmamış ne kaldığına bakmanızı öneririm.

Merkür Retro zamanlarını ben hep bir sadeleşme dönemi olarak yorumlarım. Hayatın koşturması içerisinde, nefes almayı unutuyoruz ve Merkür zamanları aslında bize biraz dur ve bak diyor. Neleri sadeleştirmen gerekiyor, uzun zamandır hayatında enerjisini taşıdığın neler var, neleri bırakmalısın gibi soruların cevaplarını biz veremediğimiz zamanlar, gökyüzü bize biraz destek veriyor, çokça duyduğumuz iletişim araç gereçlerinde aksamalar oluyor. Sakin kalın ve nefes alın. Sonrasında gelecek yeniliklere hazırlanın.

Senenin son haftası yurtdışı seyahatleriniz olabilir. Yeni yılı kutlama planlarınızı yabancı bir ülkede hem tatil hem kutlama şeklinde yapabilirsiniz.

Yeni Ay enerjisi ile başladığımız bu ayı yine bir Yeni Ay ile kapatıyoruz. Oğlak burcunda gerçekleşecek bu Yeni Ay için niyetleriniz, kariyer, sabırlı olma, başlanılan işi bitirme ve sonuca ulaşma, planlama, kontrollü olma, para ve mali konularda bilgilenme, kural koymanız gereken durumlar var ise bunları belirleme konularında olabilir.

Yeni bir seneye girerken, Merkür’ün anlama ve öğrenme kapasitesinin Venüs’ün sevgisinin ve romantizminin, Mars’ın tutkusunun, Jüpiter’in bolluğu ve bereketinin ve Satürn’ün sağlamlığının her daim hayatınızda olması dileği ile…. Sevgiyle

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here