Spiritüel Filmler

Yönetmen Alex Proyas
Yazarlar Alex Proyas … (Hikaye)

Alex Proyas … (Ekran Uyarlaması)
Lem Dobbs … (Ekran Uyarlaması)
David S. Goyer … (Ekran Uyarlaması)

IMDB Puanı 7,7/10  (161,363)
 Oyuncular  Rufus Sewell Rufus Sewell …
John Murdoch
 William Hurt William Hurt …
Inspector Frank Bumstead
 Kiefer Sutherland Kiefer Sutherland …
Dr. Daniel P. Schreber
 Jennifer Connelly Jennifer Connelly …
Emma Murdoch
 Richard O'Brien Richard O’Brien …
Mr. Hand

 

 

Adı gibi karanlık bir film Dark City, hatta birazda kasvetli ama bir o kadar da umut dolu… Belkide çok güvendiğimiz geçmişimize dünyamızda, bilmediğimiz bir gerçekliğin kapısı…

Bu filmi ilk izlediğimde 2 gün kendime gelememiştim… Filmde anlatılan senaryonun gerçek olmadığını kim söyleyebilir? Ve eğer yaşadığımız buysa artık uyanma zamanımız gelmedi mi?

Filmin konusu şöyle;

John Murdock, bir sabah nasıl geldiğini bilmediği yabancı bir otel odasında uyanır ve vahşice işlenmiş cinayetlerin katili olarak arandığını fark eder. Hafızasını kaybetmiş olduğu için cinayetleri işleyip işlemediğini dahi hatırlayamamaktadır. Dedektif Burmstead tarafından aranan Murdock, gerçekte kim olduğunu öğrenmek ve karşılaştığı bu korkunç bilmeceyi çözmek için büyük bir mücadeleye başlar. Kısa sürede de çözüme ulaşır ve bir gün yeraltında yaşayan garip canlılarla karşılaşır. The Strangers olarak tanımlanan, zamanı durdurma ve dünyanın fiziksel yapısını değiştirme gücüne sahip olan bu yaratıklar, direkt olarak insan beynine hakim olabilmekte ve olayları istedikleri şekilde yönlendirebilmektedirler. Bu yaratıkların bir şekilde yok edilmesi gerekmektedir ve bunu yapabilecek tek kişi de Murdock’tur. Esrarengiz Dr. Schreber’in yardımıyla bir adım ileri giderek çocukluğundan ve karısı Emma ile ilgili anılarından bazılarını hatırlamaya başlayan Murdock, bu anılar sayesinde suçlandığı cinayetlerle ilgili kendisine yardımcı olacak birtakım ipuçları elde etmeyi başarır. (Filmin konusu wikipedia’dan alınmıştır.)

 

Filmi izlemek için tıklayınız…

Fragman

Dark City, Karanlık Şehir, Spiritüel Filmler, 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here