Sevgili Boğa burçları ve yükselen Boğalar,

Kariyer hayatınız ile ilgili şanslı ve güzel bir dönem yaşayacağınız Aralık ayı, 2016 senesinde bu konuda size müjdeli haberler getirecek.

Kasım sonu gerçekleşen Yeni Ay enerjisi ile başladığınız senenin son ayında, iki seneden bu yana sağlamlaştırmak üzere çalıştığınız finansal konularınız için yeni kararlar ve başlangıçlar fırsatları karşınıza çıkabilir. Aralık ayında yeniden değerlendirmelerinizi yaparak, para konularında artık size hizmet etmeyen kazanma şekillerini tamamen hayatınızdan çıkmasına izin vererek ve yeni gelenleri kabul ederek ve onaylayarak 2017 senesine taptaze başlangıçlar yapabilirsiniz. Psikolojik astrolojide değişim ve dönüşüm alanı olarak adlandırılan bu yaşam alanında, şimdiye kadar yaptığınız derin çalışmalar ile yarattığınız yepyeni ve ne istediğini bilen sağlamlaşmış “BEN” ile harekete geçebilirsiniz.

Aralık ayının hemen başında, kariyeriniz ile ilgili bir atılımda bulunabilirsiniz. Bu önemli fırsatı mutlaka değerlendirmenizi öneririm, sonrasın günlük işlerinizde artış olsa dahi size getirileri güzel olacak.

3 Aralık’ta iletişim ve zihin gezegeni Merkür, Oğlak burcuna geçiş yapacak ve sizin hayat felsefeniz, inançlarınız, yabancı kültürlere olan ilginizi temsil eden alanda yer alacak. Akademik kariyer yapma konularının karşınıza gelebileceği bu dönemde, ilginizi çeken bir konu olur ise, bu alana yönelebilirsiniz. İletişim, medya, reklam, pazarlama konularında çalışıyor iseniz, zihniniz yeni fikirler üretirken aynı zamanda bunları planlı bir şekilde hayata geçirebileceksiniz. Merkür bu ay geri harekette bulunacağı için yeni projelerinizi 9 Ocak sonrası başlatmanız daha uygun olabilir. Yurtdışı seyahatlerinizin çoğalabileceği bu ay, kardeşleriniz ile keyifli buluşmalar yaşayabilirsiniz.

Burcunuzun yönetici gezegeni olan ve astrolojide şans, aşk, para ve ilişkiler konusunu yöneten Venüs 7 Aralık – 3 Ocak tarihleri arasında kariyer evinizde olacak ve size bu konuda güzel zamanlar getirecek. Yılın son ayını yaşıyor olmamız sebebi ile yılsonu değerlendirmelerinin yapıldığı bu ay bu konularda şans sizden yana olacak. Kendinizi ifade ederken yüksek bir motivasyon ile hareket edeceksiniz. Yeni bir pozisyon, maaş artışı, prim miktarlarının sizin düşündüğünüzden fazla olması, bu ay karşınıza çıkacak hoş sürprizlerden olabilir. Keyfini çıkarmanızı öneririm.

Finansal konularınız ile ilgili 10 Aralık ve takip eden 3 günlük süre içinde önemli bir karar alarak, yeni ve sağlam bir adım atabilirsiniz.

19 Aralık tarihinde, hayat ile mücadele gücümüzü gösteren Mars gezegeni, Zodyak’ın son burcu olan ve içsel anlamda bizi en derinlere taşıyabilen Balık burcuna geçiş yapacak. Umutlarınızı ve tutkularınız gösteren alanda gerçekleşecek bu hareket, içinizde size “yapabilirsin” diyen sesin, eleştiri oklarına dönmesine sebep olabilir. Burada size en önemli önerim şu olacaktır: kendinizi yargıladığınızı fark ettiğiniz an, etrafınıza bakmalısınız. Hayatın içinde her daim bize gelen muhteşem işaretler var. Bu işaretlere odaklanarak, fiziksel alanda hareket etmek çok önemli. Hayatın içinde akarken, her zaman bize gelen işaretlere bakmak ve hareket etmek gerekir. Fiziksel dünyada yapmanız gerekenlere bakmadığımız zaman, içimizdeki yargılayan tarafa güç verirsek, kendinize acıyan ve kurban psikolojisi ile hareketsiz kalan birine dönüşebiliriz. Zihnimizi alışkanlıklarımızdan ve kalıplarımızdan kurtardığımız zaman tüm olasılıkları görebiliriz. Hadi bu sefer size en çılgınca gelecek harekete bakın, belki de bu seferki kapınız, şimdiye kadar hiç denemediğiniz bu hareket ile açılacak ve bambaşka güzelliklere doğru ilerleyeceksiniz.

Merkür senenin son geri hareketini 20 Aralık’ta yapacak ve 9 Ocak tarihinde düzelecek. Merkür Retro zamanlarını ben hep bir sadeleşme dönemi olarak yorumlarım. Hayat felsefeniz alanında gerçekleşecek bu hareket ile zihniniz biraz nefes almak istediğini size söylemek istiyor olabilir. Yabancıları, yabancı kültürleri, medya ve iletişimi de simgeleyen bu alanda neleri sadeleştirmen gerekiyor, uzun zamandır hayatında enerjisini taşıdığın neler var, neleri bırakmalısın gibi soruların cevaplarını biz veremediğimiz zamanlar, gökyüzü bize biraz destek veriyor, çokça duyduğumuz iletişim araç gereçlerinde aksamalar oluyor. Yeni ve taze enerjilerin gelmesi için eskilerin gitmesi gerekir.Hayatın koşturması içerisinde, nefes almayı unutuyoruz ve Merkür zamanları aslında bize biraz dur ve bak diyor. Bu dönemde yeni bir şeye başlarken, analizlerinizi iyi yapın, içinde bulunduğunuz durumu gözden geçirin, geçmişten kalan yarım işlerinizi tamamlayın, eski tanıdıklar karşınıza çıkar ise o kişi ile yarım kalmış bir konunuz var mı diye bir bakın. Sakin kalın ve nefes alın. Sonrasında gelecek yeniliklere hazırlanın.

2016 senesinin son haftasında kariyer ve sosyal çevrenizi temsil eden alanda senenin en şanslı zamanlarından birini yaşıyor olacaksınız.

Yeni Ay enerjisi ile başladığımız bu ayı yine bir Yeni Ay ile kapatıyoruz. Oğlak burcunda gerçekleşecek bu Yeni Ay için niyetleriniz, kariyer, sabırlı olma, başlanılan işi bitirme ve sonuca ulaşma, planlama, kontrollü olma, para ve mali konularda bilgilenme, kural koymanız gereken durumlar var ise bunları belirleme konularında olabilir.

Yeni bir seneye girerken, Merkür’ün anlama ve öğrenme kapasitesinin Venüs’ün sevgisinin ve romantizminin, Mars’ın tutkusunun, Jüpiter’in bolluğu ve bereketinin ve Satürn’ün sağlamlığının her daim hayatınızda olması dileği ile…. Sevgiyle

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here