BOĞA Burcu ve Yükselen Boğalar Nisan 2017 Yorumu

  15 Nisan’da burucunuzun yönetici gezegeni Venüs düzeliyor. İlişkiler, aşk, para, bolluk, şans konularında aksiyon zamanları başlayacak. 10 Nisan tarihinde iletişim gezegeni Merkür, kendinizi ifade etme ve ortaya koyma alanınızda geri hareketine başlayacak. 3 Mayıs tarihine kadar devam edecek bu gökyüzü hareketi boyunca, sadeleşmek, durmak, nefes almak ve hayatımızda artık fazlalık olan enerjileri çıkartmak için güzel fırsatlar olacaktır.

  0
  189

  Sevgili Boğa burçları ve yükselen Boğalar,  Mart ayının son günü burcunuza geçen iletişim gezegeni Merkür’ün 10 Nisan tarihinde 3 haftalık geri hareketine başlaması ve disiplini ve öğrenmeyi simgeleyen Satürn 27 Ağustos tarihine kadar sürecek geri hareketine bu ay içinde, 6 Nisan’da başlayacak olması ile birlikte hem yönetici gezegeniniz hem de ilişkiler, para ve şans gezegeni olan Venüs’ün 15 Nisan’da geri hareketini sonlandırması bize hareketli bir Nisan ayı yaşayacağımızı söylüyor. 

  Burcunuzu ziyaret eden iletişim gezegeni, somut, elle tutulur, istikrarlı ve hatta zaman zaman ısrarcı bir iletişim tarzı içinde olabileceksiniz. Burcunuzun tüm özelliklerinizi iletişiminize yansıtacağınız bu dönemde, inatçı havanız ilişkilerinize olumsuz etkiler verebilir. Önem verdiğiniz sanat konuları bu süreçte hayatınızda daha fazla yer alabilir, gitmeyi planladığınız sanatsal aktivitelere, eğitimlere başlayabilirsiniz. Kararlarınızı sağlam ve emin olarak verebilir, para ve finans konuları hakkında görüşlerinize başvurabilirler.

  2 Nisan tarihinde çocuk sahibi olmayı planlayan Boğa burçları, bu konu hakkında güzel haberler alabilir, çocuğu olan Boğa burçları ise çocuklarını ilgilendiren konularda, eğitim ve hobileri gibi kararlarını gözden geçirebilirler. Uzun zamandır hayalini kurduğunuz yazarlık kursuna başlayabilirsiniz. Hayatınıza yeni bir aktiviteyi alabilir ve bunun sizin için ne kadar önemli olduğunu keşfedebilirsiniz.

  6 Nisan tarihinde, önemli bir gökyüzü hareketi yaşayacağız. En son Mart-Ağustos 2016’da yaşadığımız Satürn geri hareketi, 2017 senesi içindeki geri hareketine başlayacak ve bu dönem 27 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Satürn, hayatımızı düzene sokar, öğretileri ile bizi disipline eder, teslimiyeti ve tevekkülü öğretir ve karmayı temsil eder. Satürn geri hareketi, Merkür geri hareketi gibi kısa zaman içinde hayatımıza etkileri olan bir gösterge değildir. 4 ay sürecek olan bu dönemde, yaşadığımız önemli olaylarda öğrenme sürecimizin altını tekrar tekrar çizerek önemli derslerimizi ve ödevlerimizi çıkarırız. Geri hareketin başlayacağı 6 Nisan’da gökyüzünde yer alan diğer önemli bir gösterge ile birlikte özellikle hayata bakış açınızı daha cesurca ifade ederken, kendinizi bu cesaret durumlarında nerede konumlandırıyorsunuz, sadece içinize mi dönüyorsunuz yoksa özgürce dışarıya yansıtıyor musunuz? Kendinizi durdurmayı mı seçeceksiniz yoksa geçmiş deneyimlerinize göre kendinize yeni bir hayat felsefesi belirleyerek bu yönde mi ilerleyeceksiniz? Bir önce ki geri hareket dönemi olan Mart-Ağustos 2016 dönemine bakarak hayatınızda neler değişti, siz nasıl değiştiniz, yoksa olaylar karşısında aynı şekilde devam mı ettiniz? Eğer değişimleri hayatınıza aldıysanız şimdi tekrar gözden geçirme ve sağlamlaştırma zamanları olarak değerlendirebilirsiniz. Eğer bu geçmiş dönemde, karşınıza çıkan ve sizi değiştirmeye yönelik deneyimler, olaylar karşında hareket etmediyseniz, şimdi ki etkinin gücü biraz daha itekleyerek hareket ettirmeye yönelik olabilecektir. Aynı hareketleri yaparak farklı sonuç elde etmeyi bekleyemeseniz, mutlaka hareketi değiştirmeniz gerekir. Ayrıca önemle belirtmek isterim ki siz ne kadar direnç gösterirseniz, karşıt güçte size karşı aynı oranda direnç uygulayacaktır. Eğer doğum haritanızda Satürn geri harekette ise bu dönem kendinizi anlamak ve olayları yoluna koymak açısından size daha fazla destek verebilir.

  9 Nisan tarihinde gerçekleşecek ve etkisi bir hafta kadar sürecek olan süreçte, hayat felsefeniz, hayata bakışınız, inançlarınız konularında kendinize önemli sorular sorabilir, kökten gelen ve sizi dönüştürecek olaylar ile farklı bir bakış açısının ilk deneyimlerini hayatınıza alabilirsiniz. Başta sizi oldukça zorlayacak olan bu değişim, kendi gücünüzü ortaya koyma ve karşınızdaki otorite ile başa çıkma konularında önemli olayları hayatınıza getirebilir. Uzun dönemde size sağlam ve kalıcı olacak dönüşüm için ilk adımlarınızı atarken içinize dönerek teslimiyet ve tevekkül ile beklemek ve olan her durumun sizin hayrınıza gerçekleştiği inancınızı sağlamlaştracaksınız. Bu dönemde size olumsuz gelen bir sonuç için aradan biraz zaman geçtikten sonra sizin için ne kadar olumlu olduğunu anlayabileceksiniz.

  10 Nisan tarihinde iletişim gezegeni Merkür, kendinizi ifade etme ve ortaya koyma alanınızda geri hareketine başlayacak. 3 Mayıs tarihine kadar devam edecek bu gökyüzü hareketi boyunca, sadeleşmek, durmak, nefes almak ve hayatımızda artık fazlalık olan enerjileri çıkartmak için güzel fırsatlar olacaktır. Merkür geri hareketi bize her zaman kısa nefes alma molaları verir ve bu dönemleri böyle değerlendirmenizi önemle tavsiye ederim. Hayatın hızlı temposu içinde kendinize eyvah yine ters gidecek her şey demek yerine ne güzel nefes alıp, sadeleşeceğim demeniz kulağa daha güzel gelmiyor mu ? İlişkilerinizde yanlış anlaşılmaların olabileceği bu dönemde söylediklerinize ve kelimelerinize önem vermenizi ve sakin bir iletişim modelini benimsemenizi tavsiye ederim. Yazdığınız mesajları göndermeden önce mutlaka okuyun ve göden geçirin. Eğer önemli bir toplantıya katılacaksınız, normalden daha erken çıkın ve toplantı sunumlarınızı yedekleyin. Sözleşmelerinizi daha dikkatli gözden geçirin ve 3 Mayıs sonrasında tekrar gözden geçirmek üzere bir madde ile sözleşmeleri imzalamanızı öneririm.

  11 Nisan tarihinde Terazi-Koç hattında Dolunay gerçekleşecek. Yeni Ay zamanında neleri niyet etmiştiniz, şimdi o niyetleri gözden geçirme ve yenileme zamanları.

  14 Nisan tarihinde içinizdeki özgür ruhu serbest bırakma ve tüm zincirleri kırma isteği ve dünyaya özgürlüğünüzü haykırma isteği ile dolabilirsiniz. 5 günlük bu süreçte, yeni fikirler, ilham, risk alma konularında hemen harekete geçme isteği içerisinde olabilirsiniz. Uzun zamandır sorduğunuz nasıl sorusunun cevabı bu dönemde karşınıza çıkabilir.

  15 Nisan’da burucunuzun yönetici gezegeni Venüs düzeliyor. İlişkiler, aşk, para, bolluk, şans konularında aksiyon zamanları başlayacak. Kendiniz ile uğraşmak yerine etrafınıza bakma ve fırsatları değerlendirme zamanları. Ertelediğiniz estetik değişimleri yapma zamanı. Saçınızı hayalin kurduğunuz şekilde kestirebilir ya da boyatabilirsiniz. Para ve şans daha rahat hayatımıza akabilir.

  19 Nisan tarihinde Güneş Boğa burcuna geçiyor ve sizin zamanınız başlıyor. Hayattan keyif alma konularının ön planda olduğu, daha fazla sanatsal aktivitenin hayatımızda yer aldığı, para ve yatırım konularında daha ayaklarımız yere basarak hareket ettiğimiz, doğanın keyfini çıkardığımız 30 günlük güzel bir dönem yaşayacağız.

  21 Nisan tarihinde, hayat ile mücadele gücümüzü gösteren Mars, İkizler burcuna geçecek ve 5 Haziran tarihine kadar burada kalacak. Para ve finans konularınız hareketlenecek, yeteneklerinizi keşfedebilirsiniz.

  26 Nisan saat 15:17’de Boğa burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Para ve finansal konularınız, kendi yeteneğinizi keşfetmeniz ve bu yeteneğiniz ile yeni girişimlerde bulunma konularında niyetlerinizi oluşturabilirsiniz.

  28 Nisan tarihinde aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, Koç burcuna geçiş yapacak ve 7 Haziran tarihine kadar içsel dünyanızın kapılarını size açacak. Daha spiritüel olma ve sakin çalışmalar ile içsel bir yolculuk yapma dönemi yaşayabilirsiniz.

   

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here