BOĞA Burcu ve Yükselen Boğalar 2017 Yıllık Yorumu

Boğa burcu olarak güvende hissetme konularının sizin çok önem taşımasıyla birlikte, 2015 senesinde başlayan finansal konular hakkında çalışmalarınız 2017 senesinde de devam edecek. Ortak kazançlar ve bunların getirilerinin değerlendirilmesi, alacak-borç dengeleri, aileden gelen finansal konular hakkında yaptığınız çalışmalar sizi bu konuda önceleri sıkışık hissettirmiş olsa da zaman içinde sizi sağlamlaştırarak devam etmenize destek verecektir. Karşımıza çıkan ve her daim aslında bizim için var olan deneyimleri anlamak için bazen daha fazla zamana ihtiyaç duyabiliriz. Böyle gereken zamanlarda ise astrolojik sistem ve döngü o kadar güzel çalışır ki, hayatımız için önemli olan bu konu ile ilgili gezegen, geri hareket dediğimiz hareketler ile aynı noktaları bazen 4 kere tekrar tekrar hayatımıza sokabilir. Bu anlayış ile baktığımız zaman, siz sevgili Boğalara, güvenlik anlayışını daha derinden deneyimletmek ve buradaki korkularınızdan kurtarmak amacı ile Satürn, 6 Nisan – 25 Ağustos tarihleri arasında bu hareketler ile aynı noktalardan tekrar tekrar geçiyor. Bu dönem size yatırımlarınıza bakmak, yeni yatırımlar için beklemek, geçmişten gelen borç-alacak konularına odaklanmak, eğer var ise vergi ve sigorta borçlarını kapatmak, kredi hesaplarını incelemek için fırsatlar sunabilir. Finansal konuları sağlam temellere oturtmak için ilk yapılması gereken aksiyon, var olan borçları temizlemektir. Bolluk-bereket çalışmalarında da her zaman yapılan, söylenen ve tavsiye edilen hareket borçlarınızı kapatın ve ileriye doğru temiz bir başlangıç yapın şeklindedir. Tüm bu konulara önem verdiğiniz takdirde, maddi kaynaklarınızı güvenceye alarak hayatınızın bundan sonraki dönemi için daha rahat bir yaşam şeklini kendinize yaratabilirsiniz. Psikolojik astrolojide değişim ve dönüşüm alanlarının simgelendiği bu yaşam alanı, size spiritüel konular ile çalışma fırsatları sunarak, kendinizi geliştirme ve dönüştürme fırsatlarını da aynı şekilde hayatınıza getirecektir.

Bolluğun ve bereketin temsilcisi Jüpiter, 2017 senesinde Ekim ayına kadar günlük hayat rutininiz ve çalışma ortamınızı ilgilendiren alanda olacak ve Ekim sonrasında ise, evlilik, partner ve ortaklık alanınıza geçiş yapacak. 11 Ekim tarihine kadar olan dönemde, çalışma ortamınızda keyifli ve güzel vakitler geçirebilir, yeni bir pozisyona geçebilirsiniz, iş arayan Boğalar yeni bir işe başlayabilirler. İş arkadaşlarınız ile ilişkileriniz olumlu etkiler altında olacak, daha sosyal ve aktif zamanlar geçireceksiniz ve kendinizi adil ve dengeli bir tavır içinde bulacaksınız. İçinde bulunduğunuz ekip büyüyebilir ya da çalıştığınız ortamda ofisleriniz dekorasyon çalışmaları ile genişleyebilir ve daha hoş bir hale gelebilir. Özellikle iş konularında kendinizi geliştirmek için yeni eğitimlere başlayabilirsiniz. Sağlığınız hakkında olumlu gelişmeler olabileceği gibi beslenme düzeninize dikkat etmenizi tavsiye ederim. Kilo alma potansiyeliniz olabileceği için hayatınıza spor aktiviteleri katmanızı ve yoga, pilates, meditasyon gibi sizi dinlendirecek ve sakinleştirecek aktiviteleri hayatınıza almanızı öneririm. Eğer bir evcil hayvan almayı düşünüyorsanız, işte o zaman bu zaman J. Bu sene istediğiniz evcil hayvanız evinize alabilirsiniz. 11 Ekim 2017 ile 8 Kasım 2018 tarihleri arasında ortaklıklar, partner ve evlilik evinize ziyarette bulunacak Jüpiter, size bu ilişkilerinizde hoş ve keyifli vakitler getirecek. İlişkilerinizde kendinizi anlayarak, ne istediğinizi bilerek, özgürce ifade edeceğiniz bu dönemde, bekar Boğalar için evlilikler ufukta gözüküyor. İlişkilerinizde derinliğin ve duygusallığın ön planda olacağı, bağlılığınızın artacağı, kendinize olan güveniniz artarken yakın ilişkilerinizi sahipleneceğiniz bir yıllık bir dönem yaşayacaksınız. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, tutkularınızın esiri olmak yerine, ilişki kurma biçiminizde neleri şifalandırmanız gerektiğine odaklanarak, yepyeni bir BEN-BİZ dengesi kurmaya özen göstermeniz olacaktır.

Aşk, ilişkiler ve para konularında 2017’nin size neler getireceğine bakarsak; 6 Haziran-5 Temmuz tarihleri arasında burcunuzu ziyaret edecek olan yönetici gezegeniniz Venüs, sizi parlatacak ve toplum içinde size ışıl ışıl bir görüntü verecek. Şansın sizden yana olacağı bu dönemde hayatınızda yeni ve güzel ilişkilerin başlangıçları olabilir. Kendinizi güvende hissedeceğiniz bu dönemde dış görünüş ile ilgili değişiklikler yapmak istiyorsanız, bu dönem tam zamanı. Bu dönemin bittiği 5 Temmuz ile 1 Ağustos tarihleri ile 30 Kasım – 24 Aralık tarihleri arasında finansal konularınızı gösteren alanlarda ziyarette bulunarak, sizin önce bireysel kazançlarınızda, daha sonra ortaklık ya da ailenizden gelen kazançlarınızda sürprizli ve güzel zamanlar getirecek. Risk alma konularında gaza basarken, önünüzdeki virajlı yolları hesaba katarak, iyi analizler yapmanızı öneririm.  7 Kasım – 30 Kasım tarihlerinde, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter ile birlikte evlilik ve ortaklıklar evinizde birlikte hareket edecek olan Venüs, size güzel bir evlilik teklifi ya da ortaklık teklifi getirebilir.

2017 senesi içinde gerçekleşecek 2 Ay tutulması ve 2 Güneş tutulmasının olduğu alanlar, kadersel değişimlerin hangi yaşam alanlarınızda olacağı konusunda bize ipuçları veriyor. 11 Şubat tarihinde gerçekleşecek Ay tutulması, sizin temel yaşam alanınızda olacak. Ev ve aile konuları hakkında söz sahibi olmak isteme ve aldığınız kararların uygulanması hakkında ısrarcı bir tutum içerisinde olmanıza sebebiyet verecek bu gökyüzü hareketi etrafınıza stresli zamanlar getirebilir. Dualitenin diğer tarafına geçerek, hayatın keyifli alanında kalmak ve değişimleri eğlenerek ve herkesin fikrini alarak uygulamak daha güzel ve hatta daha yaratıcı fikirlerin çıkmasına sebep olabilir. Evinizi değiştirmek, dekore ettirmek hatta yeni bir ev satın almak için aksiyonlarda bulunmaya niyetlenebilirsiniz. 25 Şubat’ta gerçekleşecek ilk Güneş tutulması, modern astrolojide iyi talih alanı olarak adlandırılan alanda gerçekleşecek ve size yepyeni umutların ve tutkuların kapılarını açacak. Geleceği dair planlarınızı sorguladığınız ve önemli değişiklikler yaptığınız bir süreci başlatabilirsiniz. Sosyal çevrenizde yenilikler getirebilecek olan bu tutulma ile uzun zamandır içinizde tuttuğunuz sosyal sorumluluk derneklerinde çalışma isteğinizi gerçekleştirmek konusunda karşınıza fırsatlar çıkarabilir.Bu senenin ikinci tutulma zamanları ise 7 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan Ay tutulması ile başlayacak. Kariyer ve sosyal statü alanınızda gerçekleşecek bu tutulma ile kendinizi toplum önünde daha özgürce ifade etme ve bireysel hakkınızı ortaya koyarak isteklerinizi ifade etme konularında içsel motivasyon ile hareket edebilirsiniz. Kariyerinizde sürpriz değişikliklere gidebilir, yaratıcılığınızı ve ilhamınızı yansıtabileceğiniz çok farklı bir alanda çalışmaya başlayabilirsiniz. 21 Ağustos tarihinde gerçekleşecek Güneş tutulması ile bir önceki Ay tutulması tarihi olan 11 Şubat’ta yaşamaya başladığınız ev ve aile konularındaki duygusal değişiklikleri, fiziksel hayatta uygulamaya başlama zamanları olarak düşünebiliriz.

Ev ve kariyer konularında önemli değişikliklerin olabileceği ve sizi daha güzele doğru taşıyacak bir sene yaşayacaksınız.

Aylık niyetlerinizi yazabileceğiniz zamanlar olarak aşağıda Yeni Ay başlangıç dönemlerini bulabilirsiniz :

28.1. 2017  03:08       Kova

26.2. 2017  17:59       Balık

28.3. 2017  05:58       Koç

26.4. 2017  15:17       Boğa

25.5. 2017  22:46       İkizler

24.6. 2017  05:32       Yengeç

23.7. 2017  12:47       Aslan

21.8. 2017  21:31       Aslan

20.9. 2017  08:30       Başak

19.10. 2017  22:12     Terazi

18.11. 2017  13:42     Akrep

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here