BOĞA Burcu ve Yükselen Boğalar Ocak 2017 Yorumu

Sevgili Boğa burçları ve yükselen Boğalar, hepinize çok güzel, sevgi dolu, huzur ve barış dolu, sağlık dolu bir 2017 yılı diliyorum.

Yoğun enerjilerin olacağı bir Ocak ayı ile 2017 senesine başlıyoruz.

2017 senesinin ilk gününe, kariyer alanınızda daha idealist olacağınız bir enerji içinde başlıyorsunuz. Sosyal çevrenizin kalabalıklaşacağını, iş ortamınızdaki ilişkilerinizde ise biraz daha mesafeli olacağınızı söyleyebiliriz.

3 Ocak tarihinde, yönetici gezegeniniz olan ve aşk, ilişkiler ve para konularını temsil eden Venüs, 3 Şubat tarihine kadar kalacağı Balık burcuna geçiş yapacak. Arkadaşlıklar, umutlarınız, toplum için ortak projelerinizi temsil eden ve iyi talih evi olarak adlandırılan alanınızda yer alacak. Arkadaş ilişkilerinizde daha sevgiden hareket edeceğiniz, hayatınızdaki herkesi kucaklayacağınız ve destek vereceğiniz bu dönemde, kadınlara yönelik ortak projelerde yer alabilirsiniz. Pozitif duygular içinde olacağınız bu dönemde şanslı ve güzel deneyimler yaşayabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz bir dernek, organizasyon var ise görev ve sorumluklarınız değişebilir.

Ocak ayının hemen başında yaşayacağımız önemli bir gökyüzü hareketi, sizin hayat felsefesi, uzaklar ve yabancılar ile olan ilişkiler, yabancı kültürler, hukuk, akademik çalışmaları temsil eden alanınızda gerçekleşecek. 8 Ocak günü netleşecek bu enerjiyi 4 Ocak’ta hissetmeye başlayabilirsiniz ve etkisini 13 Ocak tarihine kadar devam ettirebilir. İnançlarınız ve hayat felsefeniz konusunda güçlü ve derin dönüşümler ve değişimleri deneyimler yolu ile yaşayabilir, içinizde yükselen bu tutkulu duyguları anlamak için yeni eğitimlere katılabilirsiniz. Hayata karşı daha otoriter ve ciddi bir tavır içinde olmak isteyebilir, daha fazla sorumluluklar alabilirsiniz.Yabancılar ile iş yapıyorsanız, projeleriniz değişebilir, daha farklı ve daha fazla sorumluluk gerektiren bir şekle dönüşebilir. Bunun sizde yaratacağı stres ve sıkışıklık hissine dikkat etmenizi öneririm. Proje değişimlerinde, mutlaka kendi yapabilme ve çalışma kapasitenizi göz önünde bulundurun, yoğun çalışma şartları size fazla yorucu gelebilir. Hukuk konularınız var ise, bu dönemde olabilecek tüm spekülatif konuşmalara dikkat edin. Bu dönemin size getireceği gücü karşınızdakilere hissettireceğiniz bu zaman diliminde gücünüzün yanlış anlaşılmamasına özen göstermeniz gerekebilir. Sizin ne kadar sağlam olduğunuzu ve içinizdeki “sonuca gitme” inancını sadece sizin bilmeniz yeterli olacaktır, ego savaşlarına girerseniz istemediğiniz şekilde davranmanız gerekebilir. Bu dönem geçtikten sonra, bu konular sizde rahatsızlık yaratabilir. Akademik çalışma yapmayı düşünüyorsanız ya da akademik çalışmalar içinde iseniz, istediğiniz sonuçları elde etme şansınız olacaktır. Metafizik konularına ilginiz artabilir, bu konular ile ilgili eğitimlere başlayabilirsiniz.

8 Ocak tarihinde, iletişim gezegeni Merkür, normal seyrine başlayacak ve 20 Aralık tarihinde başlamış olan geri hareketi sona erecek. Merkür Oğlak burcunda başlayan geri hareketini, Yay burcunda sonlandıracak. Merkür retro döneminde finansal konular ile ilgili ertelediğiniz yeni kararlarınızı hayatınıza almak için çalışmalarınızı başlatabilirsiniz. Eğer retro döneminde yeni yatırım kararları aldıysanız, onları tekrar gözden geçirmek ve kaçırdığınız noktalar var ise onları düzeltmek iyi olacaktır. 12 Ocak tarihinde tekrar Oğlak burcuna geçiş yapacak olan Merkür 7 Şubat tarihine kadar bu burçta kalacak. Zihninizin hayata bakış konusunda daha somut noktalara odaklandığı, mantığınızın ön planda olduğu bu dönem boyunca, daha az konuşan ama söylemek istediklerini net ifade eden bir iletişim tarzınız olabilir. Medya, iletişim konularında projelerinizin sonuçlarını alabileceğiniz bu dönemde, daha fazla insana ulaşabilirsiniz.Yeni eğitim kararlarınızı aksiyona dönüştürebilirsiniz.

10 Ocak tarihinde ve sonrasında devam eden 5 gün boyunca özgür hissetme ve kendinizi ifade etme konularınız çok fazla gündeminizde olabilir. Bilinçaltınızdan gelen hayatınıza daha farklı bakmak ya da yaşamak isteğinizi aksiyona dönüştürmek ve bunu yaşam felsefeniz haline getirmek isteyebilirsiniz. Ani kararlar ile hayatınızı değiştirme isteğiniz olabilir. Şimdiye kadar yaşadığınız hayatı bırakıp, başka bir şehre ya da ülkeye taşınmak isteyebilirsiniz. İçsel olarak hissettiğiniz hafifleme ve kendinizi farklı ortaya koyma isteğiniz size yeni eğitim kapıları açabilir. Hayat felsefenizi özgürlüğünüzü ifade etme şekline dönüştürmek isteyeceğiniz bu dönemde radikal kararlar alabilirsiniz. Gergin ve sıkışmış hissedeceğiniz bu dönemin kısa süreceğini kendinize hatırlatmanız, bu süreçten daha sakin çıkmanıza destek verecektir. Kararlarınızı, yoğun enerjilerin olacağı Ocak ayından sonraya bırakmanız daha sağlıklı kararlar almanıza destek verecektir.

12 Ocak tarihinde Yengeç-Oğlak hattında senenin ilk Dolunay’ı gerçekleşecek ve bu ilk dolunay zamanında gökyüzü gergin enerjiler sahip olacak. Aralık ayı sonunda gerçekleşmiş olan Yeni Ay zamanında hayatınızda başlayan konuların netleştiği bu dönemde, hayat felsefeniz, uzak yerler, yabancılar ile ilişkileriniz, yakın çevreniz, kardeşleriniz ile olan ilişkileriniz, yaşadığınız ortam, bilinçaltınızda olan korkularınız, saklı duygularınız, günlük rutininiz ve iş ortamınız ile ilgili konularınız hareketlenecek. Bu zaman diliminde hepsinin birbirlerini etkileyerek hayatınıza yeni dinamikleri sokacağı bir dönemin başlangıcını yaşayabilirsiniz. Hayatınız içinde önemli alanları temsil eden bu konuların aynı anda hareket geçmesi ve deneyimler sunması sizi biraz sıkışık hissettirse dahi sonrasında gelecek olan yenilikler ile bambaşka bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz.

13 Ocak tarihinde ve sonrasındaki iki gün boyunca, arkadaşlık ilişkilerinizde kendinizi çok fedakar hissedebilir ya da arkadaşlarınıza karşı şefkat hissiniz artabilir. Umutlarınızın daha sakin ve huzur dolu bir hale dönüşeceği bu dönemde toplum yararına olan kadınlara yönelik projelerde çalışmaya başlayabilirsiniz.

16-17-18 Ocak tarihlerinde, 13 Ocak döneminde başladığınız projeleriniz konusunda yüksek bir içsel motivasyon hissedebilirsiniz. Arkadaşlar arasında ya da gruplar içinde iken hissettiğiniz hareketsiz kalma korkunuzu bilmek, etrafınızda böyle hisseden kişilere destek vermenizi sağlayabilir.

19 Ocak tarihinde ve sonrasında devam eden 5 gün boyunca, arkadaşlarınızdan gelecek destek ile ortak kazançlarınız ve finansal konularınızı yeniden düzenleme konularında çalışabilirsiniz. Eğer ortak iş yaptığınız kişiler arkadaş ortamınızdan ise, bu dönemde ilişkilerinizi yenilemek, yeniden yapılandırmak için harekete geçirebilir, iş yapmanın arkadaşlıktan farklı olduğunu hem kendinize hem karşınızdaki arkadaşınıza hatırlatabilirsiniz. Yeni bir proje için ihtiyacınız olan finansal destek için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. 2015 senesinden bu yana çeşitli öğretici deneyimler yaşadığınız finansal konularınız için gerekli olan harekete geçebilir ve ne istediğinizi daha yüksek sesle ifade edebilirsiniz. Sesinizi hem kendinizin hem etrafınızdaki herkesin duyma zamanı geldi.

23 Ocak tarihinde ilham ve esinlenme duygularınız yükselerek, size umutlarınızın hayatınıza nasıl dokunduğu ve dokunacağı konusunda ve hayata bakış açınızın bu doğrultuda olacağı yönünde yeni fikirler getirebilir.

26 Ocak tarihinde ve sonrasındaki 5 gün boyunca, 16 Ocak tarihinde başlayan finansal konularda hayatın size getirebileceklerini daha yüksek sesle ifade etme ve isteme hareketleriniz şimdi daha somut şekilde gelir olarak karşınıza çıkabilir. Olumsuz tarafa odaklanmak yerine bu hareketin getirebileceği olumlu sonuçlara bakmanız ve arkadaşlarınızdan, çevrenizden gelen destekleri %100’ünüz ile kabul etmeye başlamanız, hayatın size sunacağı akışı değiştirebilir. Kazançlarınız konusunda hissettiğiniz sıkışıklık hissiniz artık ferahlamaya doğru geçebilir. Bolluk ve bereket anlayışının, cüzdanımıza giren paranın sayısal değeri ile ilgili olmadığını kabul ettiğimiz anda her şeyin değiştiğini deneyimleyebiliriz. Günümüzde, bu kadar çok kazanç sistemlerine ait uyaran ve kendi egemenliği altına sokmaya çalışan medya baskısı varken, bunun zor olduğunu tahmin ediyorum. Ama kendimize sürekli hatırlatmalar yaparak, bu inanç sistemimizi değiştirme olanağımız her zaman mevcut.

28 Ocak tarihinde 2 önemli değişiklik olacak. Hayat motivasyonumuzu ve mücadele gücümüzü gösteren Mars, Koç burcuna geçecek ve sizin bilinçaltınız ve içsel dünyanız alanında bulunacak. Kendinize cesur sorular sorarak, gizli kalan korkularınız ile yüzleşme ve onları çözme cesareti bulacağınız bu dönemde, aynı zamanda bilinçaltı odalarınızı da korkusuzca ziyaret edebileceksiniz. Bu dönemde size bu konuların çözümünde destek verecek eğitimlere katılmanızı öneririm. Bu eğitimlerin daha aktivite içeren eğitimler olması, bedeninizi çalıştırması, cesaretle adım atma konularında size destek verecektir.

Bu tarihte aynı zamanda Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Kariyer alanınızda gerçekleşecek bu Yeni Ay ile, kariyer ve sosyal statü konuları hakkında tüm niyetlerinizi yazabilirsiniz. Daha geniş gruplar ile çalışmalara yönelik dilekleriniz, ev ve aile konularınızı daha sıcak ve samimi ilişkiler ile devam etme konuları bu niyetlerinize örnekler olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here