Korktuğun için saldırdığını biliyorum artık, sadece geçici bir huzur bulman için sana eskisi gibi derin şefkat göstermiyorum. Kötü bir niyetim yok, kendimi, senin çaresizlikle savrulan öfkenin zehrinden koruyorum.

Kendini çok yalnız hissettiğin için benden çalmaya çalıştığını biliyorum artık, sadece eskisi gibi ekstra ilgi ve alaka göstermiyorum. Çalmak yerine doğruca istesen mesela, sevgimi her türlü sunmaya hazır olduğumdan.

Yetersiz hissettiğin için beni hiç onurlandırmadığını, aksine her fırsatta eleştirdiğini biliyorum artık, sadece eskisi gibi bunu üzerime alınıp kendimi yok yere hırpalamıyorum. Sana ve fikirlerine saygı duymadığım için değil, bu tutumundan bir fayda görmediğim için.

Söyleyeceklerimi duymak istemediğin için sesini yükselttiğini biliyorum artık, sadece bağırmıyorum. Önemsemediğimden değil, beni dinlemeye hazır olmadığını bildiğim için.

Kendini yeterince sevmediğin için seni terk edebileceğim sanrısını bana yüklediğini biliyorum artık, sadece aksi için seni ikna etmeye çabalamıyorum. Sevilesi olmadığından değil, senin inanmadığın bir sevgiye, benim seni inandırabilecek, senden üstün sıradışı bir yeteneğim olmadığını kabul ettiğim için.

Varoluş sorunu ile baş edecek şifa kaynağını henüz keşfetmediğinden beni maniple etmeye çalıştığını biliyorum artık, sadece anlamsız iktidar savaşlarını bıraktım uzun zaman önce, ondan oynamıyorum. Blöflerini fark edip de karşılığında mızıkçılık yaptığımdan değil, oyunu çocuklarla oynamanın saf hazzını yeniden hatırladığımdan biraz da.

Ve neden bunca örtündüğünü, hatta bazen dikkatleri üzerinden salabilmek için beni durduk yerde soymaya çalıştığını da biliyorum artık, sadece bundan hiç şikayet etmiyor, zaman ve sen arasındaki ilişkiye saygı duyuyorum. Yüreğindeki o olağanüstü hazineyi görmediğimden değil, bir gün öz sevgini tüm görkemi ile açığa çıkarttığında ve o gün, tüm dünya senin ışığınla daha da çok aydınlandığında, bu şöleni izleyip seninle gurur duymanın mutluluğunu yaşamayı çok istediğimden…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here