BAŞAK Burcu ve Yükselen Başaklar Nisan 2017 Yorumu

  10 Nisan tarihinde iletişim gezegeni Merkür, inançlarınız ve yaşam felsefeniz konuları ile, yabancı ortaklıklar, hukuksal süreçler, yüksek öğrenim konularını temsil eden alanınızda geri hareketine başlayacak. 3 Mayıs tarihine kadar devam edecek bu gökyüzü hareketi boyunca, bu konuları ilgilendiren olaylarda sonuçlar istediğinizden biraz daha gecikebilir.

  0
  190

  Sevgili Başak burçları ve yükselen Başaklar, 2015 tarihinden bu yana Yay burcunu ziyaret eden Satürn’ün 6 Nisan tarihinde, iletişimi ve zihnimizi temsil eden Merkür de 10 Nisan tarihinde geri hareketine başlıyor olması Nisan ayını önemli kılıyor. Ayrıca 15 Nisan’da aşk, ilişkiler ve para konularını temsil eden Venüs’ün düzeliyor olması hareketli bir Nisan ayı yaşayacağımızı söylüyor.

  31 Mart tarihinde Boğa burcuna geçen ve yaşam felsefenizi, inançlarınızı temsil eden alanda bu ziyaretini sürdürecek Merkür, bu alandaki iletişim ve zihin konularınızın Boğa etkisi altında olacağını, konuşmanızın, öğrenme isteklerinizin, yeni bilgiler için hangi konulara yöneleceğiniz hakkında rasyonel ve somut davranacağınızı gösteriyor. Akademik kariyer içinde olan ya da yüksek öğrenime devam eden Başak burçları için eğitim konuları daha elle tutulur konular üzerine geçebilir.  Hukuksal süreçlerinizde güven veren sabırlı ve istikrarlı olabilir ve zaman zaman inatçı bir havaya geçebilirsiniz. İnatçı bir tarza kayabilecek iletişim tarzınız, bu alandaki ilişkilerinize olumsuz etkiler yapabilir.

  2015 senesinden bu yana Yay burcunda ziyarette bulunan Satürn, bir önceki Mart-Ağustos 2016 tarihlerinde gerçekleşen geri hareketine 6 Nisan tarihinde başlayacak ve bu dönem 27 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Temel yaşam alanınızda gerçekleşecek bu hareket süresince ebeveynleriniz ve aile üyeleriniz ile olan ilişkilerinizi yeniden yapılandırma ve sağlamlaştırma üzerine deneyimler yaşayabilirsiniz. Bu alanda 2.5 senedir sağlamlaştırmak üzerine yaşadığınız deneyimlerden edindiğiniz bilgileri tekrar gözden geçirme ve bu önemli değişimleri ve dönüşümleri hayatınıza ne kadar aldığınıza bakma fırsatı karşınıza gelecek. Özellikle ebeveynleriniz ile olan ilişkilerde kendinizi ne kadar var ettiğinize dair önemli konular karşınıza gelebilir. Hayatımıza getirdiği deneyimler ile esas amacı bizi sağlamlaştırmak olan Satürn, astrolojide büyük öğretmen, disiplin ve otorite temsilcisi olarak anılır. Geri hareket dönemi 4 ay süren bu önemli gezegen, bu süreçte hayatımıza bizler için önemli deneyimler getirerek öğrenme sürecimizin altını tekrar tekrar çizer ve bize önemli dersler gösterir, ödevlerimizi ortaya koyar. Bir önce ki geri hareket dönemi olan Mart-Ağustos 2016 döneminde edindiğiniz yeni deneyimler ile nasıl ilerlediğinizi değerlendirebilirsiniz. Ancak hareket etmediyseniz, şimdi ki etkinin gücü sizi hareket ettirmeye yönelik olacaktır. Aynı hareketleri yaparak farklı sonuç elde etmeyi bekleyemeseniz, mutlaka hareketi değiştirmeniz gerekir. Ayrıca önemle belirtmek isterim ki siz ne kadar direnç gösterirseniz, karşıt güçte size karşı aynı oranda direnç uygulayacaktır. Geleni kabul etmek ve devam etmek her zaman için nezaketle olayların içinden geçmenize destek verir. Eğer doğum haritanızda Satürn geri harekette ise bu dönem kendinizi anlamak ve olayları yoluna koymak açısından size daha fazla destek verebilir.

  9 Nisan tarihinde gerçekleşecek ve etkisi bir hafta kadar sürecek olan süreçte, ortak kazanç konularınız hakkında radikal değişimler yapabilirsiniz. Kazanç şeklinizi değiştirebilir, ortak kazançlarınızı ayırabilirsiniz. Kredi başvurularınız, sigorta ve vergi ödemeleriniz konusunda zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Maddi ve manevi kazançlar konuları sizin için hayatınızda ne kadar önemli ve bu konulara bakışınız nasıl? Bu dönemi zorlayıcı şekilde yaşasanız bile bir süre sonra size ne kadar güzel açılımlar getirdiğini görerek kendinizi tebrik edebilirsiniz. Değişimleri ve dönüşümleri hayatımıza alırken biz ne kadar kabulde olur isek, bu süreçler bizim için o kadar akıcı ve keyifli gerçekleşir. Eğer biz aynı yerde kalmak için direnirsek gelen etki bizi o konfor alanının dışına atmak için daha zorlayıcı olacaktır. Olanı neden diye sorgulamak yerine kabul ederek devam edebilirsek, işte o zaman hayatın akışını ve tevekkülü yakalayabiliriz.

  10 Nisan tarihinde iletişim gezegeni Merkür, inançlarınız ve yaşam felsefeniz konuları ile, yabancı ortaklıklar, hukuksal süreçler, yüksek öğrenim konularını temsil eden alanınızda geri hareketine başlayacak. 3 Mayıs tarihine kadar devam edecek bu gökyüzü hareketi boyunca, bu konuları ilgilendiren olaylarda sonuçlar istediğinizden biraz daha gecikebilir. Merkür geri hareketi dönemi eyvah şimdi her şey ters gidecek dönemi değil aksine bize nefes aldıran ve sadeleştiren mola verme dönemleridir. Yaşadığımız hızlı hayatlar içinde kendi enerji alanı içinde tuttuğumuz ve artık bize hizmet etmeyen konuların ve kişilerin hayatımızdan çıkma zamanlarını kaçırırız ve o ağırlıklar ile ilerlemeye devam ederiz. Yeni enerjilerin gelebilmesi için, hayatımızda onları kabul edecek boş alanların olması gerekir, aksi takdirde boş alan bulamayan yeni enerjiler, bize ulaşamadan geri dönerler. İşte fırsat dönemlerini kaçırdığımız zamanlar, ceplerimizin dolu olduğu ve yeniyi alacak alanımızın olmadığı zamanlardır. Bu kısa mola dönemlerinde Evren bize destek verir ve hayatımızı sadeleştirirken bize yeni alanlar açtırır. Cep telefonunuzda rehberiniz yok olursa, bu size Merkür’ün azizliği değil, rehberinizde artık sizin hiç konuşmadığınız kişileri çıkartma zamanının çoktan gelip geçtiği içindir. Eğer önemli bir toplantıya katılacaksınız, normalden daha erken çıkın ve toplantı sunumlarınızı yedekleyin. Sözleşmelerinizi daha dikkatli gözden geçirin ve 3 Mayıs sonrasında tekrar gözden geçirmek üzere bir madde ile sözleşmeleri imzalamanızı öneririm.

  11 Nisan tarihinde Terazi-Koç hattında Dolunay gerçekleşecek. Yeni Ay zamanında neleri niyet etmiştiniz, şimdi o niyetleri gözden geçirme ve yenileme zamanları.

  14 Nisan tarihi ve sonrasındaki 5 günlük süreçte finansal konularınızda daha özgür hareket etme isteği içinde olabilirsiniz. Risk almak ve cesaret gerektiren konular karşınıza geldiğince hemen aksiyona geçme isteğiniz olabilir.  Kazançlarınız için yeni fikirler, ilham gelebilir. Uzun zamandır sorduğunuz nasıl sorusunun cevabı bu dönemde karşınıza çıkabilir.

  15 Nisan’da romantizm artık hayatımıza geri dönüyor, aşk, ilişkiler, para konularını temsil eden Venüs düzeliyor. Bire bir ilişkilerinizde romantik zamanlar başlayabilir. Bir ilişki içinde değilseniz, uzun süreli yen bir ilişkiye başlama zamanları gelmiş olabilir.

  19 Nisan tarihinde Güneş Boğa burcuna geçiyor ve sizin zamanınız başlıyor. Hayattan keyif alma konularının ön planda olduğu, daha fazla sanatsal aktivitenin hayatımızda yer aldığı, para ve yatırım konularında daha ayaklarımız yere basarak hareket ettiğimiz, doğanın keyfini çıkardığımız 30 günlük güzel bir dönem yaşayacağız.

  21 Nisan tarihinde, hayat ile mücadele gücümüzü gösteren Mars, İkizler burcuna geçecek ve 5 Haziran tarihine kadar burada kalacak. Kariyerinizi ilgilendiren konularda cesur kararlar alabileceğiniz bu dönem, ani başlangıçlar ve bitişler olabilir.

  26 Nisan saat 15:17’de Boğa burcunda Yeni Ay gerçekleşecek.

  28 Nisan tarihinde aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, Koç burcuna geçiş yapacak ve 7 Haziran tarihine kadar para ve finansal alanınızda yer alacak.

   

   

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here