BAŞAK Burcu ve Yükselen Başaklar 2017 Yorumu

Sevgili Başak burçları ve yükselen Başaklar, bu yıl, geçen 2 yıldan beri deneyimlediğiniz genel anlamı ile temel yaşam alanınızı simgeleyen konular yine gündemde olacak. Yaşadığınız eviniz, aileniz ve ebeveynleriniz ile olan ilişkileriniz hakkında uzunca bir süredir karşınıza çıkan konuları çözümlemek, sonuca bağlamak, sınırlarınızı belirlemek en çok hayatınıza alacağınız hareketler alacak. Bu dönemde ebeveynleriniz ile ilgili daha fazla sorumluluklar alabilirsiniz. Burada sizi rahatlatacak bakış açısı, onların işlerini yapmak ve takip etmekten çok onlara destek vermek olabilir. Aynı şekilde, eviniz içindeki sorumluklarınız artacağı ve üzerinize fazla geleceği bu süreçte, kendinizi netleştirerek ve neleri yapmak istemediğinize karar verip, ev halkına açıklamak iyi gelecektir. Kendiniz için yarattığınız ve oluşturduğunuz özel alanınızı netleştirmek ve buradaki konularınızı çözüme kavuşturmak isteyebilirsiniz. Bu süreçte yakın çevrenizden uzaklaştığınıza dair geri bildirimler alabilirsiniz. Eğer belirlemek istediğiniz sınırlar böyle olacak ise, siz devam ettiğiniz sürece, onlar da bu yeni duruma alışacaklardır ve siz daha rahatlamış hissedebilirsiniz. Bu dönemde, daha önceleri olmadığı kadar, aile kökleriniz hakkında daha fazla konular önünüze gelebilir ve bazı davranışlarınız ile ilgili bağlantıları bulabilirsiniz. Eğer bu davranış modelleri çözümlemek istediğiniz konular ise, bunları değiştirmek ve yenilemek için uygun zamanlar gelmiş demektir.

Evinizin içinde çeşitli tadilat çalışmaları yapabilirsiniz. Yeni bir ev almak, yeni bir yatırıma yönelmek isteyebilirsiniz. Bu kararlarınızı 6 Nisan – 25 Ağustos tarihleri sonrasına bırakmak daha uygun olabilir. Bu tarihler arasında, ebeveynleriniz ile daha çok ilgilenmeniz gerekebilir.

Şans, bolluk, bereket gibi pozitif konuların temsilcisi Jüpiter, 11 Ekim tarihine kadar maddi ve manevi kazançlar alanınızda olacak ve size kazançlarınız konusunda artışlar getirecek. Yeteneklerinizin farkına varacağınız bu dönemde, para konusunda şanslı bir dönem yaşayacaksınız. Kendinizi güvende hissederek değerinizi ve kaynaklarınızı ortaya koyacağınız bu süreçte, hayatınızı dengeli ve kararlı olarak devam ettireceksiniz. Para kazanmaya yaklaşımınız ve para kazanma şeklinizi dengeleyeceğiniz bu dönemde para harcama konusundaki yaklaşımınızı gözden geçirerek, hak ediyorum ve harcıyorum modelinde rahatlamış bir iç ses ile devam edebileceksiniz.

Değerleriniz konusunda pozitif yaklaşımınız ile seçimlerinizin çok daha güzel konularda olacağı bu süreçte, yeni yatırımlar için karşınıza fırsatlar çıkacaktır. 11 Ekim sonrasında, yakın çevreniz, yaşadığınız çevre, kardeşler, iletişim ve zihin alanınızda olacak. Yeni eğitimlere başlayabilir ve sık sık kısa mesafeli yerlere yolculuklar yapabilirsiniz. Bir önceki yerleşim ile gelen yeteneklerinizin farkına varma konusu, burada yazma şeklinde ortaya çıkabilir. Kardeşleriniz, kuzenleriniz ile ilişkilerinizde daha tutkulu ve sahiplenici bir yaklaşım içinde olabilir ve daha sık görüşerek güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Hayatınızı anlama şeklinizin derinleşeceği bu dönemde, iç sesinizi daha fazla duyarak daha duygularınızı duyar ve dinler bir yaklaşım içinde olacaksınız. Yeni bir yabancı dil öğrenmek isteyebileceğiniz bu dönemde spiritüel ve okült konular ile ilgili kitap okuma sayınızda ciddi bir artış olabilir. Eğer ticaret ve medya ile ilgili işlerde çalışıyorsanız, iş hacminiz bu dönemde artış gösterebileceği gibi aynı zamanda yeni projeler ve fikirler üretmeye başlayabilirsiniz.

Ve gelelim diğer bir güzel ve önemli konuya: Aşk, ilişkiler ve para. 2017 senesinde bu konular ile ilgili şanslı olacağınız dönemlere baktığımız zaman, ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik konularında senenin hemen başında 3 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasını değerlendirebilirsiniz. Yeni bir ilişkiye başlayabilir, evliliğinizde güzel zamanlar geçirebilirsiniz. 20 Eylül – 14 Ekim tarihleri arasında, ışığınızın parlayacağı, kendinize olan güveninizin artacağı bir dönem yaşayacaksınız. Bu dönemde, sene başında olduğu gibi, ilişkilerinizde hoş ve güzel zamanlar yaşayabilirsiniz. Hemen sonrasında 14 Ekim – 7 Kasım tarihleri arasında kazançlar eviniz hareketlenecek ve maddi ve manevi anlamda bolluk ve bereketi yaşayacaksınız. Kendinizi güvende hissedeceğiniz bu süreçte, yeteneklerinizin farkına varabilir ve bu süre bitiminde buna göre yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Bu seneyi, 24 Aralık sonrasından yaşayacağınız güzel bir aşk ile kapatabilirsiniz. Bu şanslı tarihlerinizi not etmenizi öneririm.

2017 senesi içinde gerçekleşecek 2 Ay tutulması ve 2 Güneş tutulmasının olduğu alanlar, kadersel değişimlerin hangi yaşam alanlarınızda olacağı konusunda bize ipuçları veriyor. 11 Şubat tarihinde gerçekleşecek Ay tutulması Aslan burcunda olacak ve sizin bilinçaltınızı temsil eden alanda gerçekleşecek. Aynı zamanda içe dönme ve inziva alanınızı da gösteren bu alandaki tutulma ile birlikte kendinizi bir inziva dönemine alabilir ve bilinçaltınızda gizlediğiniz ve şifa bulmak istediğiniz konular hakkında çalışmalara başlayabilirsiniz. Spiritüel çalışmalar yapmak size iyi gelecektir. Tamamlanmış hissetme ve sınırların ötesine geçme konularında da yeni çalışmalar başlayabilir, bu konuların anlamlarını sorgulayabilirsiniz., 25 Şubat’ta karşıt burcunuz olan Balık burcunda gerçekleşecek 2017 senesinin  ilk Güneş tutulmasıile birlikte yaklaşık 2 senedir yaşamakta olduğunuz Başak-Balık tutulma döngülerini tamamlamış olacaksınız. Yakın ilişkiler, ortaklıklar ve evliliğiniz hakkında son iki senedir gerçekleşen tutulmalar ile yaşadığınız değişikliklerin sonuncusu olacak ve son kez bu konularda size ne yapmak istediğiniz ile ilgili konuları önünüze getirecek. Birleşmelerin ya da ayrılmaların olacağı bu enerjide hayatınıza yeni bir yön vererek devam edeceksiniz. Bu senenin ikinci tutulma zamanları ise 7 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan Ay tutulması ile başlayacak. Gündelik çalışma rutininiz ve çalışma ortamınız, sağlık konularında gerçekleşecek bu tutulma ile yeni iş arayışlarına başlayabilir, iş ortamınızda radikal değişikliklere gidebilirsiniz. Sağlık konularına daha fazla önem vererek, gerekli kontrollere başlayabilirsiniz. Çalışma ilkelerinizi gözden geçireceğiniz bu dönemde çalışma arkadaşlarınız ile olan ilişkilerinizi bu yeni düşünce yapınıza göre şekillendirebilirsiniz. 21 Ağustos tarihinde gerçekleşecek Güneş tutulması ile bir önce ki Ay tutulması tarihi olan 11 Şubat’ta yaşamaya başladığınız bilinçaltı temizlikleri konusunda daha aktif bir şekilde hareket etmeye başlayabilirsiniz. Derinlere gizlediğiniz konular artık görünür olmaya başlayabilir ve size bu konuları çözümlemek için çalışma fırsatları getirebilir.

Aylık niyetlerinizi yazabileceğiniz zamanlar olarak aşağıda Yeni Ay başlangıç dönemlerini bulabilirsiniz :

28.1. 2017  03:08       Kova

26.2. 2017  17:59       Balık

28.3. 2017  05:58       Koç

26.4. 2017  15:17       Boğa

25.5. 2017  22:46       İkizler

24.6. 2017  05:32       Yengeç

23.7. 2017  12:47       Aslan

21.8. 2017  21:31       Aslan

20.9. 2017  08:30       Başak

19.10. 2017  22:12     Terazi

18.11. 2017  13:42     Akrep

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here