BAŞAK Burcu ve Yükselen Başaklar Ocak 2017 Yorumu

Sevgili Başak burçları ve yükselen Başaklar, hepinize çok güzel, sevgi dolu, huzur ve barış dolu, sağlık dolu bir 2017 yılı diliyorum.

Yoğun enerjilerin olacağı bir Ocak ayını yaşamaya başlarken, ayın hemen başında 3 Ocak tarihinde güzel bir gökyüzü olayı yaşayacağız. Aşk, ilişkiler ve para konularını yöneten Venüs, 3 Şubat tarihine kadar kalacağı Balık burcuna geçiş yapacak ve sizin bire bir yakın ilişkiler, evlilik ve ortaklık konularınızı temsil eden alanda olacak. Evli Başak burçları bu dönemde daha duygusal ve romantik olacaklar ve eşlerinden güzel sürprizler gelebilir. Uzun süreli bir ilişki içindeyseniz, güzel bir gelişme yaşayabilir ve bu ilişkinizi evliliğe dönüştürme konusunda kararlar alabilirsiniz. Ortak bir işiniz var ise, ortağınız ile daha uyumlu olacağınız bir dönem yaşayabilirsiniz.

Ocak ayının ilk haftasında başlayan, 8 Ocak tarihinde netleşen ve sonrasındaki 4 gün içinde enerjisi azalan önemli bir gökyüzü hareketini, yaratıcılık, aşk, hobiler, hayattan keyif alma konularında yaşayacaksınız. Tutkulu bir aşk ilişkisine başlayabilir, hayatınıza karizmatik ve güçlü bir kişi girebilir. Hayattan beklentileriniz konusunda kendinizi çok güçlü ve bağlı hissedeceğiniz bu dönemde, yaratıcılığınız çok derinleşebilir. Çocuklarınız var ise çocuklarınız ile çok derin bağlar hissedeceğiniz bu dönemde, onları sürekli yanınızda tutmak için zorlayabilirsiniz. Hayatınıza psikolojik derinliği olan yeni çalışmalar katabilirsiniz. Yaptığınız hobileri çok daha ciddi değerlendireceğiniz bu dönemde, en iyisini yapmak konusunda kendinize baskı kurabilir, keyif kısmını kaçırabilirsiniz.

8 Ocak tarihinde, burcunuzun da yöneticisi olan iletişim gezegeni Merkür, normal seyrine başlayacak ve 20 Aralık tarihinde Oğlak burcunda başlayan geri hareketini, Yay burcunda sonlandıracak. Ev ve aile konuları ile yaratıcılığınız ve hayattan keyif alma konularında kararlar almış iseniz, retro döneminin bitmesi ile bu kararları yeniden gözden geçirebilir ve düzeltilmesi gereken konular var ise bunlara odaklanabilirsiniz. 12 Ocak tarihinde tekrar Oğlak burcuna geçiş yapacak olan Merkür 7 Şubat tarihine kadar bu burçta kalacak. Zihninizin daha somut konulara odaklandığı, mantığınızın ön planda olduğu bu dönem boyunca, daha az konuşan ama söylemek istediklerini net ifade eden bir iletişim tarzınız olabilir. Verdiğiniz sözler konusunda çok hassas ve titiz olacağınız bu dönem boyunca detaylara hakimiyetiniz en üst seviyede olacaktır. Zihniniz daha çok neden-sonuç ilişkisine dayalı şekilde çalışabilir. Yazma konusunda bir hobiniz var ise bu dönemde çok verimli çalışmalar yapabilirsiniz. Yaratıcı yazarlık kurslarına başlamak için çok uygun dönemler.

10 Ocak tarihinde ve sonrasında devam eden 5 gün boyunca özgür hissetme ve kendinizi ifade etme konularınız çok fazla gündeminizde olabilir. Eğer bir aşk ilişkisi içinde iseniz, bu ilişkinizi ani bir karar ile bitirme isteği duyabilirsiniz. Enerjilerin gergin olacağı bu dönemde, bitişler ve başlangıçlar için beklemek ve kendinize sakin kalmak konusunda telkinlerde bulunmak iyi olacaktır. Yaratıcı enerjinizin çok yüksek olacağı bu dönemde, hem kendinizi yenilemek hem de hayatınızı değiştirmek için içinizde çok yüksek bir istek duyabilirsiniz. Hayatınızın nasıl olduğuna dair her konunun görünür olacağı bu dönemde, ne yapmak istediğinize yönelik kararlarınızı hemen uygulamaya başlamak için çok yüksek bir heyecan duyabilirsiniz. Büyük aydınlanmanın ve farkındalığın olacağı bu dönemde, içinizdeki bu enerjiyi yönetmekte zorlanabilirsiniz. Otorite figürlerine karşı içinizdeki özgürlük hissini belirtme isteğiniz sizi onlar ile karşı karşıya getirebilir. İçinizden yükselen her itiraz duygusunda, kendinize nefes almayı hatırlatmanızı tavsiye ederim. Nefesinizi takip ettiğiniz zaman hemen bulunduğunuz ana geri döneceğiniz için, içinde bulunduğunuz durumu daha sakin değerlendirme şansınız olacaktır. Ayrıca bir diğer önemli bilgi ise bu dönemin geçici bir dönem olduğunu hatırlamanız olacaktır. Önemli kararlarınızı mutlaka bu dönem sonrasına ertelemenizi öneririm. Bu tarihten sonra, Ocak ayı sonuna kadar devam edecek önemli gökyüzü hareketleri olacağı için, tüm önemli kararlarınız için, Ocak ayı sonunu beklemeniz daha uygun olacaktır.

12 Ocak tarihinde Yengeç-Oğlak hattında senenin ilk Dolunay’ı gerçekleşecek. Senenin ilk dolunayı zamanında, gökyüzü gergin enerjiler sahip olacak. Aralık ayı sonunda gerçekleşmiş olan Yeni Ay zamanında hayatınızda başlayan konuların netleştiği bu dönem, hayatınızda radikal değişiklikler yapmak isteyebilir, finansal konularınız, özellikle kendi değerinizi ve yeteneğinizi ortaya koyarak para kazanma konusu önem kazanacak. İçinizdeki umudun dışarıya yansıyacağı bu dönem, her ne kadar gergin açılar içerse dahi size hayatınızda yapmak istedikleriniz için ihtiyacınız olan değişim enerjisini ve cesaretini getirecek. Bir anlamda bu dönem, konfor alanınızdan çıkma ve tırtıldan kelebeğe dönüşerek güzelliğinizi ortaya koyma zamanları olabilir.

13 Ocak tarihinde ve sonrasındaki iki gün boyunca, yakın ilişkilerinizde güzel ve hoş vakitler geçirebilirsiniz. Duygusal anlamda biraz karışabileceğiniz bu kısa dönemde, zihninizi meşgul etmek yerine, keyif alma konularına yönelirseniz, çok hoş sürprizler yaşayabilirsiniz.

16-17-18 Ocak tarihlerinde yakın ilişkiler ve ortaklıklar evinizde yaşayacağınız bir gökyüzü hareketi, ilişkilerinizde yaşadığınız bir kalıbınızı fark etmenize ve bunu çözmek için neler yapmanız gerektiği konusu ile ilgili size deneyimler getirebilir. İlişkilerinizde ne kadar fedakarlık yapıyorsunuz, kendi istekleriniz nerede, hep karşı tarafın dedikleri mi oluyor, sonrasında kendinizi nasıl hissediyorsunuz ve kendinize nasıl yükleniyorsunuz, kendinizi ne kadar eleştiriyorsunuz, bir ilişkiniz bittiği zaman sürekli kendinizi mi suçluyorsunuz ve en önemlisi tüm bu sorular hep tekrar mı ediyor? İşte bakmanız gereken en önemli konu bu, eğer bir tekrar var ise ve bunu fark ettiyseniz, artık çözüm zamanı gelmiş demektir.

19 Ocak tarihinde ve sonrasında devam eden 5 gün boyunca, ev ve aile ilişkileriniz ile yakın ilişkilerinizde motivasyonunuzu nasıl kullandığınız ve mücadele gücünüzü nasıl ortaya koyduğunuza ilişkin deneyimler karşınıza gelebilir. Yakın ilişkilerinizde hissettiğiniz içsel motivasyonunuzu hangi yönde değerlendiriyorsunuz, kendinize yapabilirsin mı diyorsunuz yoksa kendinizi eleştirip, her şeyi yarıda mı kesiyorsunuz? Hayattan keyif almak sizin için çevrenizde yakın hissettiğiniz kişiler ile birlikte yaptığınız aktiviteler sayesinde mi olabiliyor? Bu sorularınızın cevaplarına göre hareket edeceğiniz bu dönemde, yaratıcı enerjinizi kullanmakta ısrarcı olarak yapacağınız atılımlar ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

23 Ocak tarihinde ilham ve esinlenme duygularınız yükselebilir. Yumuşak ve sakin bir iletişim tarzı içinde olacaksınız.

26 Ocak tarihinde ve sonrasındaki 5 gün boyunca, ilişkilerde nasıl davrandığınızı, ilişki kalıplarınızı, hayatın size nasıl davrandığını ve hatta hayat ile olan ilişkinizi gözden geçirme ve yeni kararlar alma zamanları olabilir. Yukarıda bahsettiğim gibi bu ay kendinize bol bol sevgi ve şefkat gösterme zamanları yaratın. Kafanızda olan negatif kalıplarınızı fark edin ve bunları değiştirmek için hareket geçin. Yeni bir seneye bunları değiştirerek başladığınız zaman, hayatın size getireceği güzel sürprizlere de hazırlanmış olabilirsiniz.

28 Ocak tarihinde 2 önemli değişiklik olacak. Hayat motivasyonumuzu ve mücadele gücümüzü gösteren Mars, yöneticisi olduğu Koç burcuna geçecek ve yüksek motivasyon, hareket etmek enerjisi, cesaret ve yeniye başlama konularında atak olacağınız bu dönem görünür olmanıza ve gücünüzü elinize almanıza destek verecek. Finansal konularınızın çözümü, yeni yatırımlar konularında hareketli olacağınız bu dönem, projelerinize hız verebilirsiniz. Hayat enerjinizin çok yüksek olacağı bu dönemde, sizin enerjiniz etrafınızı da etkileyecektir.

Bu tarihte aynı zamanda Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Çalışma ortamınız, bedeninize özen gösterme, sağlıklı beslenme konularında yeni niyetlerde bulunabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here