Heal Your Life Workshop® içsel olarak güçlü bir şekilde kendini görme, anlama, kabul etme ve kendini, başkalarını ve hayatı sevmeyi öğrenme deneyimidir. Dünyaca ünlü bu çalışma, dünyada Kişisel ve Spiritüel Gelişim’in öncüsü Louise L. Hay tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Heal Your Life Workshop ® fiziksel- duygusal- zihinsel ve ruhsal olmak üzere katılımcı ile dört boyutta çalışır. Kişi, hayatın kendisine getirdiği deneyimlerin kök nedenlerini, hayatında sürekli tekrar eden benzer deneyimlerin ve sabit kalıplarının kendi iç dünyasında nasıl anlamlandığını keşfeder. Bunun yanı sıra, kendi düşüncelerinin, duygularının ve derinde yatan inançlarının hayatını nasıl etkilediği ile ilgili büyük bir farkındalık yaşar. Ancak süreç farkındalık boyutunda kalmaz. Heal Your Life Workshop®, kişiye kendini ve hayatını nasıl iyileştireceğini, hayatının her alanında daha mutlu, huzurlu ve tatminkar hissedebileceği deneyimlere nasıl ulaşabileceğini uygulamalı olarak öğretir. “Daha iyi”ye doğru değişim süreci workshop sırasında ilk günden itibaren başlar, kişinin tutumu ve motivasyonu ile doğru orantılı olarak workshop sonrasında da devam eder.

Workshop’a kişisel gelişim bilgisi ve deneyimi anlamında her seviyeden kişi katılabilir. Her katılımcı tam anlamıyla bireysel bir deneyim yaşar. Bu doğrultuda bakıldığında, karmaşık insan yapısının hayatın karmaşık dinamikleri ile birleştiği noktada her katılımcı için her zaman kendi üzerinde çalışacağı farklı bir seviye bulunmaktadır. Katılım için kişinin zor bir dönemden geçiyor olması, ya da hayatının çok yolunda olması da belirleyici faktörler değildir. İnsan, doğası itibariyle her zaman gelişime ve mevcut durumuna göre hayatını daha güzel deneyimleme isteğine açıktır ve bunu başarabilir.

Heal Your Life® Workshop Metodoloji:

Heal Your Life® Workshop, katılımcıların bilincinde olan düşünceleri, duyguları, inançları ve hayata karşı yaklaşımlarını ve bunların kendilerini nasıl etkilediğini anlayabilmelerinin yanı sıra, katılımcıların iç dünyasında, derin boyutlarda farkında olmadığı kalıplarına da ulaşmalarını ve bunları anlamlandırabilmelerini sağlar. Kişinin daha derin boyutlarına ulaşabilmek amacıyla belirli meditasyonlar ve müzikler çalışma süresince araç olarak kullanılır. Genel olarak yöntem, ilgili konu başlığı ile ilgili –katılımcının tercih edeceği kadar- karşılıklı paylaşımlar; müzik ve meditasyon, katılımcının kendi iç dünyasında fark ettiklerini kendine özel olarak yazması, ikili ve grup olarak uygulamalar üzerine kuruludur.

Kişiler istediklerinde yere de oturabilecekleri, bazen de yatabilecekleri şekilde rahat giyinir ve eğitim klasik formalitelerden uzak bir ortamda, kişinin tamamen kendini güvende hissedebileceği şekilde verilir.

HYL İki Günlük Workshop

Dünyada en sık uygulanan ve etkisi en yüksek olan standart Heal Your Life® Workshop 2 günlük bir süreyi kapsar. Çalışma 2 gün boyunca saat 10.00- 18.00 arasındadır.

Louis Hay
Louis Hay

 

Louise L. Hay, dünyada beden-zihin bağlantısının konuşulmadığı 1970’li yıllardan itibaren “insanın kendisini ve hayatının her alanını iyileştirme” akımının öncüsü olmuş, kişisel ve spiritüel gelişim dünyasının en önemli ikonlarından birisidir. Günümüz kişisel gelişim kitaplarının dünyada bir milyon gibi bir satış rakamına ulaşması çok başarılı bir kriter olarak değerlendirilirken, kendisinin “You Can Heal Your Life” (Hayatınızı İyileştirebilirsiniz) kitabı elli milyon gibi bir satış adedine ulaşmıştır. Louise L. Hay bu kitap haricinde satış rekorları kıran birçok kitap yazmış ve 41 yıl boyunca 33 ülkede, 25 farklı dilde milyonlarca insanın hayatına değer katmıştır.

Louise L. Hay, hayatında çocukluk döneminden itibaren geçirdiği ağır deneyimlerden kendisini büyütmeyi başarmış, sonrasında da insanlara bunun yöntemlerini öğretmiş, büyük bir hayat öğretmenidir. Dünyada en çok bilinen hikayesi ise orta yaş döneminde yakalandığı ileri derece kanser hastalığını hiçbir kimyasal kullanmadan içsel gücüyle kendisinin tamamen iyileştirmiş olmasıdır. Gerek kendi süreçleri sırasında, gerekse başkaları ile yaptığı yoğun çalışmalarda insanın doğasını zihinsel, duygusal, ruhsal ve fiziksel olarak dört boyutlu şekilde bütünsel olarak ele almış, tüm bu yapıyı Evren’in yasaları ile birleştirerek derin, kalıcı ve bütünsel yöntemler geliştirmiştir. Yetiştirdiği öğrenciler de kişisel gelişim alanında onun yöntemlerini temel alarak birçok kitap yazmış, başkalarını eğitmiş ve dünyada kişisel gelişim alanında sayılı isimler arasına girmişlerdir. Kendisi 91 yaşına geldiği günümüzde kitaplarını yazmaya devam etmekte ve dünyada büyük kişisel gelişim organizasyonlarında konuşmalar yapmaktadır. Kurduğu Hay House yayınevinden dünyanın en ünlü kişisel gelişimcileri kitaplarını yayımlamaktadır. Louise L. Hay, tüm öğretilerini ve felsefesini insanlara dünyanın her yerinde öğrenme ve deneyimleme şansını veren Heal Your Life® Workshop’ı tasarlamıştır. Kendisiyle yıllarca beraber çalışmış ünlü konuşmacı ve yazarlar Patricia Crane, Ph.D ve Rick Nichols bu workshop’ı insanlara deneyimletecek Workshop Liderleri yetiştirmeye başlamışlardır. Heal Your Life® eğitimlerini dünyada veren tüm eğitmenler, özel bir eğitimden geçerek tüm dünyada geçerli lisansı almak durumundadırlar.

Eğitmen-Koç/ Yazar Aylin Algun

Heal Your Life Türkiye’ Lisanslı Eğitmenlik ve Koçluk Eğitmeni/
Aylin Algun
Aylin Algun

İş hayatına medya sektöründe başladı. Sırasıyla Star TV, CNN Türk ve FOX TV’de ayrıca Amerika’da 2 lokal gazetede toplam 15 yıl satış, pazarlama ve projeler alanlarında çalıştı ve yöneticilik yaptı.Kariyer odaklı bir hayat sürerken, Kişisel Gelişim konularının hayatında bir tutkuya dönüşmesiyle medya sektörünü bıraktı.

Kişisel Gelişim ve Koçluğun dünyadaki önemli isimlerinden Dale Carnegie Eğitim şirketinin 2006’da Türkiye’de kuruluşu ve yapılanmasında yer aldı. Bu çatı altında iş dünyasındaki profesyonellerin performanslarını arttırmak üzere Türkiye’nin önde gelen kurumlarına eğitimler verdi ve danışmanlık yaptı.

Ayrıca Yaşam Koçu ve NLP Master Trainer olarak, belirli bir dönem kişilerle bireysel olarak çalıştı.

Hayatındaki en büyük değişim, tıp tarafından 2 yıl boyunca çare bulunamayan bir hastalıktan, insanların enerji bedenleri ile çalışan, zihinsel ve duygusal odaklı yeni çağ teknikler sayesinde sadece 2 haftada iyileşmesi ile gerçekleşti.

O noktadan sonra, Türkiye’den ve dünyadan birçok önde gelen eğitmen ve danışmanla, hayatın her alanına yönelik olarak, kendi yaşam kalitesini arttırma yöntemleri üzerinde çalıştı ve eğitimler aldı.

Dünyada kişisel ve spiritel gelişimin belki de en önemli isimlerinden, Türkiye’de ise kendi ileri derece kanserini hiç bir ilaç kullanmadan iyileştirmesi hikayesi ile kısmen bilinen Louise Hay’in Heal Your Life®- Hayatınızı İyileştirin öğretileri ile tanıştı. Amerika’da sertifikasyonlardan geçerek öğretinin lisanslı bir eğitmeni, ayrıca bireysel koçu oldu. Katılıma açık eğitimler, kurumlara yönelik eğitimler ve bireysel seanslarla öğretiyi yaymaya başladı.

2014 başında, Türkiye’deki tek Heal Your Life® Eğitici Eğitmeni olarak, öğretinin uluslararası eğitici yetiştirme ve sertifikasyon yapma hakkına sahip dünyadaki 16 yetkilisinden birisi oldu. 2015 yılında bu öğretinin lisanslı koçlarını, ayrıca kurumsal eğitmenlerini de yetiştirmek üzere yetkilendirildi.

Nisan 2017’da İnkılap yayıneevi aracılığı ile, romantik ilişkiler odağı üzerinden kişisel ve spiritüel gelişim öğretilerini kapsayan “Aynada Seni Gördüm” adlı ilk kitabı yayınlandı. Nisan 2017’de ise ikinci kitabı yine aynı yayınevi aracılığı ile raflarda olacak.

Billur TV’de yayınlanan kişisel ve spiritüel alandaki farklı yöntemlerle ilgili kişileri bilgilendiren, bu alandan farklı uzmanları ağırladığı “Aylin Algun’la Hayatını İyileştir” adlı bir programı var.

Ömer (12) ve Emre (10) isimlerinde, sevgiyi öğrenmesine büyük katkı sağlayan iki oğlu var.

 

Yer:           Bostancı Green Park Otel
Tarih:       29 – 30 Nisan Cumartesi – Pazar 10:00 – 18:00
Eğitmen:  Aylin Algun
Bilgi:        Febru Tok   –  0 (532) 728 20 66

 

Dolunay Facebook Sayfası için tıklayınız..

Facebook Event için tıklayınız..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here