ASLAN Burcu ve Yükselen Aslanlar Şubat 2017 yorumu
Sevgili Aslan burçları ve yükselen Aslanlar, 11 Şubat tarihinde Aslan-Kova hattında gerçekleşecek Ay tutulması ve 26 Şubat tarihinde ise Balık-Başak hattında gerçekleşecek Güneş tutulması BEN-BİZ konuları ile finansal kazanımlar konularınızda değişim ve dönüşümleri gösteriyor olacaklar. Şimdi Şubat ayının bize neler getireceğine bir göz atalım.
1 Şubat tarihinde, iletişim ve zihin gezegeni Merkür özgürlük ve ani değişimler konularında aldığı etkileşimler ile, çalışma ortamınızda idealist düşüncelerinizi özgürce ifade etmenize destek verirken aynı zamanda yeni farkındalıklar ile birlikte işinizi değiştirmek ile ilgili size cesaret getirebilir. Ani karar verme dürtünüzün yüksek olacağı bu dönemde, karar alıp uygulamak yerine zihninizdeki yeni fikirleri proje haline getirerek uygulamaya geçmek daha faydalı olabilir.
Bu dönemin başlangıcının hemen ertesinde, 2 Şubat tarihinde başlayıp yine 5 gün sürecek yeni dönemde, iyimser davranışlar içinde olabiliriz. Yeni fikirlerinizin, farkındalıklarınızın çokça olacağı bu yeni süreçte, kendinize yeni eğitimler bulabilir, yeni edindiğiniz spiritüel bakış açısı size ruhsal anlamda teslimiyeti deneyimlemenize destek verebilir.
3 Şubat tarihinde, ilişkiler, para ve aşk konularını yöneten Venüs gezegeni, Koç burcuna geçiş yapacak ve 6 Haziran tarihine kadar burada kalacak. Hayatın pozitif yanına odaklanacağınız bu ziyaret süresince, hayatın içinde gördüğünüz ahenk ve uyum ile edineceğiniz yeni hayata bakışınız, size çocuksu bir keyif verebilir. Daha sosyal ve dışa dönük olacağınız bu dönemde, ani yurtdışı gezileriniz olabilir. Yabancılar ile iş yapıyorsanız, iş ilişkilerinizi geliştirmek için daha çok atılım yapabilir, yeni bir çok projeyi hayata geçirebilirsiniz. Kendinizi işlerin merkezi haline getirebilir hem yeni sorumlulukları deneyimleme hem kendinize yeni eğlenme olanakları yaratabilirsiniz. İletişim ve pazarlama konularında cesur kararlar alabilir, masanın her iki tarafını başarı ile yönetebilirsiniz.
6 Şubat tarihinde bize olumlu enerjiler ile destek veren Jüpiter, geri hareketine başlayacak ve 10 Haziran tarihine kadar bu hareketi devam edecek. Kardeşleriniz ile güzel ve keyifli bir dönemin haberlerini getiren bu hareket, gökyüzünde destek veren diğer göstergeler ile yeni ve keyifli haberlerin müjdelerini alabilirsiniz. Venüs’ün Kova burcunda oluşunun vereceği destek ile birlikte bu süreçte medya pazarlama işleriniz çok iyi noktalara gelebilir ve bol seyahatli zamanlar getirebilir. Yeni eğitimlerin sıkça karşınıza çıkabileceği bu dönemde, kendinize en uygun spiritüel eğitimi bularak başlamanızı öneririm, size çok iyi gelebilir. Zihninizin felsefe konularında çok fazla meşgul olduğu ve karşınıza bu konuların çıkabileceği bu dönemde aynı zamanda kendiniz de eğitimler verebilir, şimdiye dek edindiğiniz bilgi ve deneyimleri paylaşabilirsiniz.
7 Şubat tarihinde bir diğer önemli değişiklik gerçekleşiyor ve zihin ve iletişim konularını yöneten Merkür, 26 Şubat tarihine kadar kalacağı Kova burcuna geçiş yapıyor. Ben-Biz konularında daha akla ve mantığa uygun düşüneceğiniz bu dönemde, ideal ilişkiler nasıl olmalıdır konularını fazlaca irdeleyebilirsiniz. Kendi ilişki modellerinizi gözden geçirerek, kendinizi olması gerekenler listesi hazırlarken bulabilirsiniz. Söz konusu ilişkiler olduğu zaman, anne-baba, kardeş, arkadaş, sevgili, eş, çocuk …… hepsinin ayrı dinamiklerde olduğunu ve bir modelleme yapmanın uygun olmadığını hatırlamanızı öneririm. Rasyonel düşünmek yapılacaklar listesi çıkarmaktan ziyade, olaylara dışarıdan bakabilmek ve tarafsız olarak hem kendinizi hem karşı tarafı değerlendirmek şeklinde olabilir.
11 Şubat tarihinde bu ay içinde yaşayacağımız en önemli gökyüzü hareketlerinden ilki meydana gelecek ve burcunuzda Ay tutulması gerçekleşecek. Ay tutulmaları duygusal değişim ve dönüşümlerimizi yansıtır ve duygu dünyamız için yeni bir dönemi başlatırlar. Kalbinizin sesi ile aklınızın söyledikleri arasında kalacağınız bu gökyüzü hareketi, size özellikle Ben-Biz konularında hangi tarafa yöneldiğinizi ya da ne tarafı ihmal ettiğinizi gösterebilir. Yaratıcı ve hayattan keyif alan tarafınızın aktive olacağı bu süreçte, bu güçlü yanınıza odaklanmak ve aklınızın size bu yönde vereceği desteği kullanmak bu hareketi en olumlu şekilde yaşamanıza olanak sağlayabilir.
12 Şubat ve sonrasında devam eden bir hafta boyunca, huzurlu hissedeceğiniz ve size nefes aldıracak bir dönem olacak. Güzel bir ilişkinin başlaması ya da uzun süreli bir ilişkiniz var ise bunun daha ciddi bir boyuta taşınması mümkün olabilir, size güzel haberler getirebilir. Coşkunuz ve enerjiniz ile etrafınızı ısıtacağınız bu dönem, yakın çevre ilişkilerinizde keyifli zamanlar geçirebilir, bolca kardeş, kuzen, komşu toplantıları içinde olabilirsiniz.
19 Şubat tarihinde Güneş Balık burcuna geçecek ve yeni ve duygusal bir 30 günlük dönem başlayacak. Değişim dönüşüm konularında kendinizi bırakacağınız ve deneyimlemeye izin vereceğiniz bir döneme başlangıç yapabilirsiniz. Finansal konularınız daha fazla gündeminizde olabilir.
21 Şubat ve sonrasında devam eden 5 günlük dönemde, ilham veren çalışmalara yönelebilirsiniz. Bildiklerinizi paylaşmak için eğitimler verebilir ya da siz eğitimlere katılabilirsiniz. Yeni bir ortaklık için imza atabilir, bu ortaklığın nerelere gidebileceği yönünde kendinize hedefler koyabilirsiniz. Eğer ticaret ile uğraşıyorsanız, bol kazançlı bir hafta olabilir.
26 Şubat tarihinde Balık burcunda Güneş tutulması gerçekleşecek. Kazançlarınız için önemli değişimlerin son dönemeci olan bu tutulma aynı zamanda yeni bir dönemin başlangıcı da olacaktır. Bu tutulma, Saros döngüleri içinde 19 Güney döngüsü olarak geçmektedir. Bu döngünü anlamı hayatımıza hoş sürprizlerin geleceğini, ani mutluluk ve şanslı bir kazanım yaşayacağımızı ve pozitif değişimlerin olacağı yönündedir. Tutulma sırasında gökyüzünde var olan diğer göstergeler ile birlikte karar alma ve uygulama konusunda çok ani hareket etme yönünde cesur olabilir ama aynı zamanda bu ani hareketler sırasında koşulları gözden geçirerek kararlarınıza tekrar bakabilirsiniz. Her türlü değişimi yaşarken, buna olumlu değişimlerde dahil olmak üzere, sakin kalmak ve değerlendirmelerimizi sakinlik ile yapmak, her durumu kabul etmek her zaman bizim için en uygun sonucu getirir.
Bu tarihte saat 17:59’da Balık burcunda Yeni Ay’ı da yaşıyor olacağız. Yeni kazanç fırsatları hakkında dileklerinizi yazabilirsiniz. Neyi yapmayı gerçekten seviyorsunuz ve bu size profesyonel bir kariyer getirebilir mi? Kendinize bağlanın ve “yapmak gerek” tarzında düşünmek yerine “ruhsal anlamda ne yaparsam kendimi tamamlanmış hissederim”, buna bakmanızı tavsiye ederim.
En güzel ve keyifli değişimlerin olacağı huzurlu ve mutlu bir Şubat ayı yaşamanızı dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here