ASLAN Burcu ve Yükselen Aslanlar Nisan 2017 Yorumu

  İletişim gezegeni Merkür, kariyerinizi gösteren alanınızdaki bu ziyaretle kariyer konuları ile ilgili zihniniz, konuşmanız, öğrenme istekleriniz, yeni bilgiler için hangi konulara yöneleceğiniz hakkında rasyonel ve somut olacağınızı gösteriyor. İletişiminize yansıtacağınız inatçı havanız iş yerinizdeki ilişkilerinize olumsuz etkiler verebilir.

  0
  200

  Sevgili Aslan burçları ve yükselen Aslan, hareketli bir Nisan ayına başlıyoruz. Mart ayının son günü Boğa burcuna geçen iletişim gezegeni Merkür 10 Nisan tarihinde 3 haftalık geri hareketine başlayacak. Aynı zamanda disiplini ve öğrenmeyi simgeleyen Satürn 27 Ağustos tarihine kadar sürecek geri hareketine bu ay içinde, 6 Nisan’da başlayacak. İlişkiler, para ve şans gezegeni Venüs, 15 Nisan’da geri hareketini sonlandıracak.

  Mart ayının son günü Boğa burcuna geçen iletişim gezegeni Merkür, kariyerinizi gösteren alanınızdaki bu ziyaretle kariyer konuları ile ilgili zihniniz, konuşmanız, öğrenme istekleriniz, yeni bilgiler için hangi konulara yöneleceğiniz hakkında rasyonel ve somut olacağınızı gösteriyor. Boğa burcunun istikrarlı, inatçı ve güvenilir etkisi profesyonel iş hayatınız ya da sosyal hayatınızdaki iletişiminizde kendini gösteriyor olacak. Ancak iletişiminize yansıtacağınız inatçı havanız iş yerinizdeki ilişkilerinize olumsuz etkiler verebilir. Bu dönemde öğrenme şekliniz anlamak ve kavramak şeklinde olurken sizin için elle tutulur, somut konular önem kazanacak. Aynı zamanda finans ve kazançlar konularınızda hareketlenecek, kendinizi daha güvende hissetme ihtiyacınız ile kazançlarınız hakkında yöneticileriniz ile konuşmalar yapabilirsiniz.

  6 Nisan tarihinde, bir öncekini Mart-Ağustos 2016’da yaşadığımız Satürn geri hareketi, 2017 senesi içindeki geri hareketine başlayacak ve bu dönem 27 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Astrolojide Satürn otoriteyi, düzeni, disiplini, karmayı temsil eder, hayatımızı düzene sokar, öğretileri ile bizi disipline eder, teslimiyeti ve tevekkülü öğretir. Satürn geri hareketi, Merkür geri hareketi gibi kısa zaman içinde hayatımıza etkileri olan bir gösterge değildir. Dört ay sürecek olan bu dönemde, hayatımızda bizler için önemli deneyimler yaşarız ve bu deneyimler aslında öğrenme sürecimizin altını tekrar tekrar çizerek bize önemli dersler gösterir ve ödevlerimizi ortaya koyar. Geri hareketin başlayacağı 6 Nisan’da gökyüzünde yer alan diğer önemli bir gösterge ile birlikte siz sevgili Aslanlar ve yükselen Aslan burçları için hayatın keyfini çıkarma konuları ile özellikle romantik ilişkilerde kendinizi nasıl ifade ettiğiniz ve ilişkilere bakış açınızı değerlendireceğiniz konular karşınıza gelebilir. Çocuk sahibi olan Aslan burçları ise çocukları ile olan ilişkileri hakkında 2015 senesinden bu yana yaşadıkları yeniden düzenleme döneminin sonuna gelirken, ebeveyn olarak tarz ve tavırlarında yaptıkları değişimleri tekrar gözden geçirme fırsatları yakalayabilirler. Bir önceki geri hareket dönemi olan Mart-Ağustos 2016 döneminde bu konular ile ilgili yaşadıklarınıza tekrar bakarak hayatınızda neler değişti, siz nasıl değiştiniz, yoksa olaylar karşısında aynı şekilde devam mı ettiniz sorularının cevaplarına bakmanızı öneririm. Eğer değişimleri hayatınıza aldıysanız şimdi tekrar gözden geçirme ve sağlamlaştırma zamanları olarak değerlendirebilirsiniz. Ancak hareket etmediyseniz, şimdi ki etkinin gücü hareket ettirmeye yönelik olabilecektir. Aynı hareketleri yaparak farklı sonuç elde etmeyi bekleyemeseniz, mutlaka hareketi değiştirmeniz gerekir. Ayrıca önemle belirtmek isterim ki siz ne kadar direnç gösterirseniz, karşıt güçte size karşı aynı oranda direnç uygulayacaktır. Geleni kabul etmek ve devam etmek her zaman için nezaketle olayların içinden geçmenize destek verir. Eğer doğum haritanızda Satürn geri harekette ise bu dönem kendinizi anlamak ve olayları yoluna koymak açısından size daha fazla destek verebilir.

  9 Nisan tarihinde gerçekleşecek ve etkisi bir hafta kadar sürecek olan süreçte, yabancılar ile iş yapıyorsanız, yabancı ortaklıklarınız var ise yaptığınız işleri, projeleri tekrar gözden geçirerek soncuna ilişkin önemli kararlar alabilirsiniz, o an için size olumsuz gelecek ama daha sonra olumlu etkilerini gösterecek olaylar yaşayabilirsiniz. Hukuk süreci içinde olan konularınız ile ilgili zorlanmalar yaşasanız dahi uzun dönemde size sağlam ve kalıcı olacak bir dönüşümün başlangıcını yaşayabilirsiniz. Hayata dair yaşayacağınız ve sizin dönüşümünüzü destekleyecek olaylar süreç içerisinde sizi olumsuz şekilde etkilese dahi, teslimiyet ve tevekkülü kendinize hatırlatmanızı ve olan her durumun sizin hayrınıza gerçekleştiği inancınızı korumanızı öneririm.

  10 Nisan tarihinde iletişim gezegeni Merkür, kariyer ve sosyal yaşam alanınızda geri hareketine başlayacak. 3 Mayıs tarihine kadar devam edecek bu gökyüzü hareketi boyunca, kariyerinizi ilgilendiren konularda sakin ve sade bir iletişim modeli içinde olmanızı öneririm. Merkür geri hareketi bize her zaman kısa nefes alma molaları verir. Hayatın koşturması içinde bazen ne yaptığımızı unutuyoruz ve sadece bir sonraki adıma odaklanıyoruz. Aslında dursak ve nefes alsak belki de sonradan ah keşke diyeceğimiz kararlar almayacağız, cebimizde taşıdığımız ağırlıkları atabileceğiz ve taze enerjileri alarak devam edebileceğiz. Merkür Retroları böyle dönemleri karşımıza getirerek hadi şimdi sakinleşin diyor bize. Cep telefonunuzda rehberiniz yok olursa, bu size Merkür’ün azizliği değil, rehberinizde artık sizin hiç konuşmadığınız kişileri çıkartma zamanının çoktan gelip geçtiği içindir. İlişkilerinizde yanlış anlaşılmaların olabileceği bu dönemde söylediklerinize ve kelimelerinize önem vermenizi ve sakin bir iletişim modelini benimsemenizi tavsiye ederim. Yazdığınız mesajları göndermeden önce mutlaka okuyun ve göden geçirin. Eğer önemli bir toplantıya katılacaksınız, normalden daha erken çıkın ve toplantı sunumlarınızı yedekleyin.

  11 Nisan tarihinde Terazi-Koç hattında Dolunay gerçekleşecek. Yeni eğitimler, seminerler, kısa seyahatler zamanı. Yeni Ay zamanında neleri niyet etmiştiniz, şimdi o niyetleri gözden geçirme ve yenileme zamanları.

  14 Nisan tarihi ve sonrasındaki 5 günlük süreçte içinizden maceracı bir ruhun çıktığını hissedebilir, kendinizi özgürleştirmek ve coşkuyla yeniye doğru ilerlemek isteyebilirsiniz. Yeni fikirler, ilham, risk alma konularında hemen harekete geçme isteği içerisinde olabilirsiniz. Uzun zamandır sorduğunuz nasıl sorusunun cevabı bu dönemde karşınıza çıkabilir.

  15 Nisan’da romantizm artık hayatımıza geri dönüyor, aşk, ilişkiler, para konularını temsil eden Venüs düzeliyor. Para ve ortak finans konularınız daha olumlu etkiler altında olacaktır. Transformasyon çalışmaları için uygun zamanlar başlamış olacak.

  19 Nisan tarihinde Güneş Boğa burcuna geçiyor ve sizin zamanınız başlıyor. Hayattan keyif alma konularının ön planda olduğu, daha fazla sanatsal aktivitenin hayatımızda yer aldığı, para ve yatırım konularında daha ayaklarımız yere basarak hareket ettiğimiz, doğanın keyfini çıkardığımız 30 günlük güzel bir dönem yaşayacağız.

  21 Nisan tarihinde, hayat ile mücadele gücümüzü gösteren Mars, burcunuza geçecek ve 5 Haziran tarihine kadar burada kalacak. Zihninizin çok hızlandığı, öğrenme süreçlerinizin kısaldığı, kendinizi hızlı bir tempo içinde bulabileceğiniz bir dönem sizi bekliyor.

  26 Nisan saat 15:17’de Boğa burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Spiritüel alanınızda gerçekleşecek bu Yeni Ay ile hayatınıza almak istediğiniz tüm bu tarz çalışmalar için niyet edebilirsiniz. Ayrıca ilham ve sanat gücünüzü ortaya koymak için de niyetlerinizi yazabilirsiniz.

  28 Nisan tarihinde aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, Koç burcuna geçiş yapacak ve 7 Haziran tarihine kadar uzak seyahatler, akademik çalışmalar, hukuk süreçleri, inançlarınız alanında yer alacak. Seyahatleriniz artabilir ve keyifli yolculuklar yapabilirsiniz. Hukuk konularınız çözüme kavuşabilir, eğer akademik kariyer yapıyorsanız, projeleriniz bu dönemde güzel övgüler alabilir. İnançlarınız ve hayat felsefeniz huzur ve sakin enerjileri deneyimlemek üzerine değişebilir.

   

   

   

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here