ASLAN Burcu ve Yükselen Aslanlar Ocak 2017 Yorumu

Sevgili Aslan burçları ve yükselen Aslanlar, hepinize çok güzel, sevgi dolu, huzur ve barış dolu, sağlık dolu bir 2017 yılı diliyorum.

Yoğun enerjilerin olacağı bir Ocak ayı ile 2017 senesine başlıyoruz.

3 Ocak tarihinde, aşk, ilişkiler ve para konularını yöneten Venüs, Balık burcuna geçecek ve 3 Şubat tarihine kadar bu burçta kalacak. Ortak kazançlar, aileden gelen paralar, vergi, sigorta, kredi konularını temsil eden alanınızda olacak bu ziyaret süresinde, bu konular ile ilgili olumlu gelişmeler yaşayacaksınız. Eğer ortak bir iş yapıyorsanız, kazancınız artabilir, aileniz ile devam eden finansal konular daha olumlu gelişebilir. Kredi başvurularınız var ise bu dönemde olumlu sonuçlanabilir. Benim haber beklediğim konular için kendime hatırlattığım şu söz vardır: bir şey gerçekleşir ise bir hayır vardır, gerçekleşmez ise bin hayır vardır. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken çok önemli bir konu var. İsteklerimiz için elimizden gelen tüm çabayı göstererek hareket etmeli ve sonrasında kenara geçerek sonucu beklemeliyiz. Hiçbir şey oturduğumuz yerden gerçekleşmez.

Ocak ayının ilk haftasında başlayan, 8 Ocak tarihinde netleşen ve sonrasındaki 4 gün içinde enerjisi azalan önemli bir gökyüzü hareketini günlük yaptığınız işleriniz, çalışma ortamınız ve sağlığınızı temsil eden alanda yaşayacaksınız. Çalışma ortamınızda güçlü kişilerden destek alabilir ve çalıştığınız projeleri sonuçlandırma ve başarılı olma konularında kendinizi fazlaca zorlayabilirsiniz. Etrafınıza karşı otoriter ve ciddi bir yaklaşım içinde olacağınız bugünlerde, özellikle çalışma ortamınızda sözlerinizi dinletmek için hissettiğiniz içsel gücünüzü ortaya koyabilirsiniz. Ancak burada en çok önem vermeniz konu, egonuzun farkında olarak hareket etmek ve sonrasında pişman olabileceğiniz güç savaşlarından kaçınmak olmalıdır. Sağlığınız konusunda, gerekli kontrollerinizi yaptırabilir ama en önemlisi hasta ve şifa bekleyen yakınlarınız var ise onlara destek verebilirsiniz. Derin ve gizli konular, spiritüellik bu dönemde ilginizi çok çekecek.

8 Ocak tarihinde, iletişim gezegeni Merkür, normal seyrine başlayacak ve 20 Aralık tarihinde başlayan geri hareketi sona erecek. Merkür Oğlak burcunda başlayan geri hareketini, Yay burcunda sonlandıracak. Çalışma ortamı konularında başlayan bu hareket, hayattan keyif alma ve yaratıcılık alanınızda devam etmiş ve buradan normal seyrine dönmüş olacak. Yaratıcılık gerektiren konularda tıkanmış hissettiğiniz bu dönem, elinizde yarım kalan işlerinizi, yazılarınızı, eserlerinizi tamamlamış olabilirsiniz. Merkür retro döneminde ertelediğimiz yeni kararlarımızı hayatımıza almak için çalışmalarımızı başlatabiliriz. Eğer retro döneminde kararlar almış isek, onları tekrar gözden geçirmekte ve kaçırdığımız noktalar var ise onları düzeltmek iyi olacaktır. 12 Ocak tarihinde tekrar Oğlak burcuna geçiş yapacak olan Merkür 7 Şubat tarihine kadar bu burçta kalacak. Merkür Oğlak burcunda iken, özellikle çalışma ortamınızda, mantığınızın ön planda olduğu, kafanızdakileri net bir şekilde ortaya koyduğunuz ve sonuca odaklı bir iletişim tarzı içinde olabilirsiniz. Zihniniz daha çok neden-sonuç ilişkisine dayalı şekilde çalışabilir.

10 Ocak tarihinde ve sonrasında devam eden 5 gün boyunca özgür hissetme ve kendinizi ifade etme konularınız çok fazla gündeminizde olabilir. İş hayatınızda ani ve radikal kararlar alabilir, hayat felsefeniz ve inançlarınız konusunda kendinizi özgürleştirmek için yeni aksiyonlar alabilirsiniz. Bu dönemin, böyle ani hareketler için uygun olmadığını önemle belirtmek isterim. Gergin hissedebileceğiniz bu günlerde, kendinizi sakinleştirmek adına mutlaka spor, yoga, meditasyon gibi aktivitelere hayatınızda daha fazla yer verin. İş ortamınızda stresli bir atmosfer içinde olabileceğiniz için, sakinliğinizi koruyamaya özen göstermenizi öneririm. Eğer yabancılar ile iş yapıyorsanız, bu dönemde yapacağınız toplantıları, daha sonraya ertelemeniz uygun olabilir.

12 Ocak tarihinde Yengeç-Oğlak hattında senenin ilk Dolunay’ı gerçekleşecek. Senenin ilk dolunayı zamanında, gökyüzü gergin enerjilere sahip olacak. Aralık ayı sonunda gerçekleşmiş olan Yeni Ay zamanında hayatınızda başlayan konuların netleştiği bu dönem hayat felsefeniz alanında daha özgür olmak üzerine karşınıza deneyimler çıkartabilir. Bir yandan bu konuda eğitimlere katılmak ve yakın çevreniz ile olan ilişkilerinizi daha huzura kavuşturmak adına hareketinizi tetiklerken, diğer yandan bilinçaltınızın duygusal anlamda derinleşmesi, günlük işlerinize odaklanmanız ve başarılı olmak adına kendinizi daha fazla sıkıştırıyor olmanıza da neden olabilir. Yabancıların yanında kendinizi daha özgür hissederken, yakın çevreniz ile olan ilişkilerinizde ise daha bilgece davranarak dengeyi bulma konusunda deneyimler yaşayabilirsiniz. Bu deneyimi yaşarken, çalışma ortamınızda hissedeceğiniz karizma ve güç, sizi bilinçaltınızda daha derin korkularınız ile yüzleştirebilir. Bu kadar büyük bir güç istiyor musunuz? İş ortamında güçlü olmak hakkındaki kalıplarınız neler? Güçlü olmak ne demek? Tutku ve hırs sizin için ne anlam ifade ediyor? Bu soruların cevaplarına odaklanmak, sizi belki de uzun süredir içinizde tuttuğunuz duygularınız konusunda şifalandırabilir.

13 Ocak tarihinde ve sonrasındaki iki gün boyunca finansal konularınız ile ilgili güzel bir iyimserlik içinde olabilirsiniz. Kazançlarınız hakkında olumlu haberler alabilirsiniz. İlahi olana güvenme konularında tam bir teslimiyet içinde olabileceğiniz bu dönem, maddi dünyada adım atmak yerine daha çok içinize döneceğiniz bir dönem olacaktır.

16-17-18 Ocak tarihlerinde, kazanç konularınız tekrar gündeme gelebilir ve ortak yürüttüğünüz işleriniz ya da ailenizden gelenler gibi ortak kazançlar konularında kendinizi yeterince ifade edemediğinizi düşünebilir ve bu konuda kendinize çok yüklenebilirsiniz. Kendinizi bu konularda eleştirdiğinizi fark etmeniz bu süreci daha kolay ve sakin geçirmenize destek verecektir.

19 Ocak tarihinde ve sonrasında devam eden 5 gün boyunca, gücünüzün ve motivasyonunuzun azaldığını hissedebilirsiniz. Hayattan keyif alma konuları hakkında yeterince çaba sarf etmediğinizi fark edebilir ve yapmak istedikleriniz ile ilgili kendinize daha çok maddi engeller koyduğunuzu görebilirsiniz. Dönüşümünüzün hayattan keyif alma konularına vereceğiniz önem ile gerçekleşebileceğini fark edeceğiniz bu dönemde uzun zamandır hobi olarak yaptığınız ya da gördüğünüz bir konunuz, bir uğraşınız maddi bir kazanç haline dönüşebilir.

23 Ocak tarihinde yükselecekilham ve esinlenme duygularınız ile çalışma hayatınızda özellikle medyada görünebilecek güzel bir projeye start verebilirsiniz.

26 Ocak tarihinde ve sonrasındaki 5 gün boyunca yaratıcılık yönünüzü finansal konularda nasıl değerlendirebileceğinize dair aksiyonları hayatınıza sokabilirsiniz. 19 Ocak tarihinde ilk tohumlarını attığınız hobilerinizden para kazanma konularınız, bu dönemde daha ciddi bir ortaklık haline dönüşerek, size yeni bir kazanç kapısı açabilir.

28 Ocak tarihinde 2 önemli değişiklik olacak. Hayat motivasyonumuzu ve mücadele gücümüzü gösteren Mars, Koç burcuna geçecek ve sizin hayata bakışınız, inançlarınız, yabancılar ve yabancı kültürlere olan merakınız, seyahatler, medya, iletişim, hukuk, akademik çalışmalar alanınızda yer alacak. Seyahatlerinizin artacağı bu dönemde, yabancılar ile yeni çalışmalara başlayabilirsiniz. Akademik kariyer yapıyorsanız ya da yapmayı düşünüyorsanız, bu dönemde yepyeni cesur adımlar atabilirsiniz. Hayata karşı daha yüksek bir motivasyon içinde olacağınız bu dönemde kendinize olan güveninizi artacak ve bu duygu ile yeni projeleri hayatınıza alabileceksiniz.

Bu tarihte aynı zamanda Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Yakın ilişkileriniz, Ben-Biz hattınızda olacak bu Yeni Ay döneminde, yeni bir ortaklığa başlamak için, danışmanlık yapıyorsanız, daha fazla danışanınız olması için, ilişkilerinizde özgür ve idealist yaklaşımınızı ortaya koymak için dileklerde bulunabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here