Merhaba ben Aşkım Ünek, 6 Mart 1971 İstanbul doğumluyum.

Güneş burcum Balık,

Yükselen burcum Kova.

Ay burcum Yengeç.

İlkokulu Özel Selin İlkokulu / İstanbul ´da,

Ortaokulu Saint-Benoit Fransız Kız Lisesi / Istanbul ´da,

Liseyi Ecole Valmont / İsviçre ´de okudum.

1991 yılında mezun olup Türkiye ´ye döndüm…

Madencilik sektöründe faaliyet gösteren aile şirketlerimizde çalıştım. 1997 yılında, babamın vefatından bir sene sonra şirketleri kapattık. Ben de Bodrum ´a taşındım. İki yıla yakın bir süre Bodrum ´da fransızca çeviriler yaptım ve aynı zamanda BOTAV (Bodrum Tanıtma Vakfı ) Genel Sekreterliğini yürüttüm. 1999 yılında İstanbul ´a dönüp, Havaş Yer Hizmetleri A.Ş. ´de Yönetici Asistanlığı, Ceylan Intercontinental Hotel ´de Kurumsal Satış Yöneticiliği görevlerinde bulundum. 2001 – 2009 arası freelance olarak fransızca tercümanlık yaptım. 2009 yılında Üniversite sınavlarına hazırlanıp, Marmara Üniversitesi Fransızca Öğretmenlik Bölümü ´ne girdim ve 2013 yılında, fakülte birincisi olarak mezun oldum. Sonrasında yine profesyonel hayata geri dönüp; Kora Holding A.Ş. ´de Üst Düzey Yönetici Asistanlığı ve sonra da NCA Kültürlerarası Lise Değişim Programları ´nda Operason Müdürlüğü yaptım.

2013 itibariyle kişisel gelişim çalışmalarıyla tanıştım. Kitaplar okumaya ve farklı teknikleri tanımaya başladım.Nefes seansları, ses terapileri, aile dizilleri, regresyon, nümeroloji, astroloji gibi… Bu ilgim hala sürmekte. Kurumsal çalışma hayatına artık geri dönmeyi düşünmüyorum. Geçtiğmiz sene 3 aylığına hayatımda ilk defa sırt çantasıyla Uzakdoğu ´yu keşfe çıktım.

Tayland ve Kamboçya ´nın farklı bölgelerinde bulundum. Bu sene yine gitmeyi planlıyorum ancak zamanı ve rotayı henüz oluşturmadım. Seyahatlerimin ana teması maneviyat. Yani gittiğim kültürdeki öğretiler, uygulamalar. Tayland ´da geleneksel thai masajı eğitimi, yoga kampı, Kamboçya ´da vipassana meditasyon eğitimi aldım. Döndükten sonra geleneksel thai masajını uygulamaya başladım. Aralık 2016 ´da uzun yıllar Tayland ´da yaşamış yoga masaj terapisi eğitmeni Kami Hoca ile 4 günlük bir eğitim programı organize ettim. Bu öğretiler ve gezdiğim gördüğüm yerleri yazı ve görsellerimle paylaşmak fikri döndüğümden beri isediğim bir şeydi. Bu yazıları paylaşma arzumun altında yatan sebep insanlara özellikle kadınlara ilham olabilmek ve cesaretlendirmek. Ben yapabildiysem onlar da yapabilirler. Benim bundan sonraki hayalim yeni yerler, kültürler tanımak ve dünya insanı olmak ve edindiğim tecrübeleri paylaşmak.

25 yaşında bir kızım ve 16 yaşında bir oğlum var. Kızım otel yöneticiliği eğitimi aldı ve şu anda İstanbul ´da bir otelde çalışıyor. Oğlum lise 1. Sınıf öğrencisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here