AKREP Burcu ve Yükselen Akrepler Şubat 2017 yorumu
Kısa başlık : Kariyerinizde güzel değişim zamanlarının ilk haberleri gelebilir.
Sevgili Akrep burçları ve yükselen Akrepler, Şubat ayında iki önemli tutulma yaşayacağız. 11 Şubat tarihinde Aslan-Kova hattında gerçekleşecek Ay tutulması ile önce kariyer, sosyal alan ve ev-aile konularında daha sonra 26 Şubat tarihinde Balık-Başak hattında gerçekleşecek Güneş tutulması ile hayattan keyif alma konularında değişim ve dönüşümler yaşayacaksınız. Şimdi Şubat ayının bize neler getireceğine bir göz atalım.
1 Şubat tarihinde, iletişim ve zihin gezegeni Merkür özgürlük ve ani değişimler konularında aldığı etkileşimler ile iş yerinizde çalışma arkadaşlarınıza motivasyon konuşmaları yapabilir, bu süreçte karşınıza gelen ve size yeni bakış açıları kazandıran zihinsel her türlü aktivenin etkisi ile ideallerinizi ve farkındalıklarınızı net olarak ifade edebilirsiniz. Konuşmalarınız sert ve direk bir üslup içinde olabilir, buna dikkat etmenizi öneririm. Kardeşleriniz ile olan ilişkilerinizde sizin alanınıza müdahaleler yapıldığını düşünebilir ve kısıtlandığınızı hissettiğiniz bu iletişim modelini değiştirebilirsiniz. Ofis ortamınızda çalıştığınız yeni konular var ise bunları ilginç ve orijinal fikirleriniz ile besleyebilirsiniz.
Bu döneme eşlik edecek ve size güzel bir destek verecek diğer bir gökyüzü hareketi 2 Şubat tarihinde başlayıp yine 5 gün sürecek. İyimser ve hoşgörülü olmanıza destek verecek olan bu etki yukarıda bahsettiğim ani kararlar sürecinde size daha ılımlı bir hava verebilir. Astrolojide yaşadığımız her türlü etkinin içinde bize destek veren durumlar da mevcuttur. Bahçemizin ne tarafını suluyoruz; çiçekleri mi yoksa kuru otları mı? Genelde bize verilen kalıplar olayların daha çok bizi olumsuz etkileyen süreçlerine bakmamıza sebep olur. Atasözlerimiz, deyimlerimizin bir çoğu hep bu yönden bakmamızı destekler. Gökyüzü size içindeki sevgiyi fark et ve bunu ifade et, içsel olarak ne kadar zengin olduğunu gör ve bunu paylaş derken, siz hangi taraftan bakmayı seçeceksiniz?
3 Şubat tarihinde, ilişkiler, para ve aşk konularını yöneten Venüs gezegeni, Koç burcuna geçiş yapacak ve 6 Haziran tarihine kadar burada kalacak. Çalışma ortamınız, işyeriniz, ofis ortamınız ile ilgili konularda neşeli ve pozitif olacağınız bu dönemde, çalışma arkadaşlarınız ile olan ilişkilerinizde anlayışlı olmak için zorlanabilir, ifadeleriniz eleştirel bir tavırda olabilir. Mücadeleci tarafınızın aktive olacağı bu ziyaret boyunca, koruyucu bir tavır içinde olabilir, her türlü çözüm için tüm gücünüzü ortaya koyabilirsiniz. Sağlık konularında hassasiyet getirecek olan bu dönemde hayatınızda spora daha fazla yer verebilirsiniz.
6 Şubat tarihinde bize olumlu enerjiler ile destek veren Jüpiter, geri hareketine başlayacak ve 10 Haziran tarihine kadar bu hareketi devam edecek. Bilinçaltınız ve psikolojik tarafınız ile ilgili alanda olacak bu hareket ile Eylül 2016 tarihinden bu yana yaşadığınız içsel huzurunuz ve güçlenen spiritüel tarafınız, daha derinlere inebilir, akışta olmak, inançlarınız bir üst seviyeye taşınabilir, kendinizi her türlü konuda, olumlu ya da olumsuz, kabulde olduğunuzu fark edebilirsiniz.
7 Şubat tarihinde bir diğer önemli değişiklik gerçekleşiyor ve zihin ve iletişim konularını yöneten Merkür, 26 Şubat tarihine kadar kalacağı Kova burcuna geçiş yapıyor. Ebeveynleriniz ile daha fazla iletişimde olacağınız bu dönemde ev ve aile ilişkilerinizde duygularınızdan çok mantığınızdan gelen sese kulak verecek ve çözüme dayalı bir yaklaşım içinde olabileceksiniz. Teknolojik aletlere satın alabilir, evinizde değişiklikler yapabilirsiniz.
11 Şubat tarihinde bu ay içinde yaşayacağımız en önemli gökyüzü hareketlerinden ilki meydana gelecek ve Aslan-Kova hattında Ay tutulması gerçekleşecek. Ay tutulmaları duygusal değişim ve dönüşümlerimizi yansıtır ve duygu dünyamız için yeni bir dönemi başlatırlar. Kariyer ve ev-aile konularınızın aktive olacağı bu dönemde, kariyerinizde meydana gelebilecek bir değişimin etkileri ev ve aile hayatınıza yansıyabilir. Yeni kariyer fırsatlarının karşınıza çıkacağı bu dönemde, duygularınız egonuzu beslerken, zihniniz daha akılcı çözümlere gitmenizi söyleyebilir. İki tarafın dengelenmesi en uygun ve size en faydalı çözümleri getirecektir.
12 Şubat ve sonrasında devam eden bir hafta boyunca, özellikle evinizde huzurlu ve keyifli hissedeceğiniz bir dönem olacak. Yeni bir ev sahibi olabileceğiniz bu dönemde, evinizde neşeli ve kalabalık toplantılar düzenleyebilirsiniz. Sevgi dolu olacağınız ve sevginizi herkese göstereceğiniz güzel bir 7 günlük sürecin keyfini çıkarmanızı öneririm.
19 Şubat tarihinde Güneş Balık burcuna geçecek ve yeni ve duygusal bir 30 günlük dönem başlayacak. Çocuklarınız konusunda duygusal ve hassas olabilirsiniz. Yaratıcı gücünüzün, 6.hissinizin artacağı bu bir aylık süreçte, spiritüel tarafınızı güçlenmiş hissedecek ve gelen ilham ile çok güzel çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz. Yoga, meditasyon gibi size içsel yolculuk yaptıracak aktivitelere katılabilir, kutsal yerleri ziyaret edebilirsiniz.
21 Şubat ve sonrasında devam eden 5 günlük dönemde, aile ilişkilerinizde sevgi dolu paylaşımlar yapabilir, evinizde sakin ve huzurlu vakit geçirebilirsiniz. Zihninizin ruhunuz ile temasta olduğu bu günlerde, ruhunuzun size söylediklerini duymak için sakin aktiviteler yapmanızı öneririm, etrafınızdaki sesler susunca içiniz sakinler ve sizinle konuşan yumuşak sese duyabilirsiniz.
26 Şubat tarihinde Balık burcunda Güneş tutulması gerçekleşecek. Hayattan nasıl keyif alıyorsunuz, kendiniz için neler yapıyorsunuz, isteklerinizi hayatınıza alıyor musunuz yoksa erteliyor musunuz? Bu soruların cevapları için Mart 2015’ten bu yana devam eden süreciniz size son ve ama anlamı itibari ile pozitif öğeler içeren bu tutulma en güzel fırsatı getiriyor olabilir. Bu tutulma, Saros döngüleri içinde 19 Güney döngüsü olarak geçmektedir. Bu döngünü anlamı hayatımıza hoş sürprizlerin geleceğini, ani mutluluk ve şanslı bir kazanım yaşayacağımızı ve pozitif değişimlerin olacağı yönündedir. Tutulma sırasında gökyüzünde var olan diğer göstergeler ile birlikte karar alma ve uygulama konusunda çok ani hareket etme yönünde cesur olabilir ama aynı zamanda bu ani hareketler sırasında koşulları gözden geçirerek kararlarınıza tekrar bakabilirsiniz. Her türlü değişimi yaşarken, buna olumlu değişimlerde dahil olmak üzere, sakin kalmak ve değerlendirmelerimizi sakinlik ile yapmak, her durumu kabul etmek her zaman bizim için en uygun sonucu getirir.
Bu tarihte saat 17:59’da Balık burcunda Yeni Ay’ı da yaşıyor olacağız. Yaratıcı tarafınız, aşk ve romantik ilişkiler, yeni hobiler, çocuklarınız, çocuk sahibi olma konularında niyetlerinizi yazabilirsiniz.
En güzel ve keyifli değişimlerin olacağı huzurlu ve mutlu bir Şubat ayı yaşamanızı dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here