AKREP Burcu ve Yükselen Akrepler Nisan 2017 Yorumu

  15 Nisan’da Venüs düzeliyor ve ilişkiler, aşk, para, bolluk, şans konularında aksiyon zamanları başlayacak. Kendiniz ile uğraşmak yerine etrafınıza bakma ve fırsatları değerlendirme zamanları. Çalıştığınız ofiste ilişkileri yeniden değerlendirme ve içsel olarak yaşadığınız geçmiş 1.5 aylık dönemin dışarıya yansımasını görme zamanları. Ertelediğiniz estetik değişimleri yapma zamanı.

  0
  141

  Sevgili Akrep burçları ve yükselen Akrepler,  iletişim gezegeni Merkür’ün ve disiplin ve öğretici gezegen Satürn’ün geri hareketini yapacağı, aşk, ilişkiler ve para konularını yöneten Venüs’ün geri hareketini sonlandıracağı hareketli bir Nisan ayına başlıyoruz. Merkür 10 Nisan – 3 Mayıs,            Satürn 6 Nisan – 27 Ağustos tarihleri arasında retro olacaklar, Venüs ise 15 Nisan’da geri hareketini sonlandıracak.

  İletişim gezegeni Merkür, Mart ayının son günü Boğa burcuna geçiş yaparak, iletişim konularında Boğa burcunun somut, elle tutulur, istikrarlı ve hatta zaman zaman ısrarcı olan tarzını yansıtacak. Bu iletişim şekliniz bire bir ilişkilerinizde olacağı için bu dönemde ilişkilerinizde ki inatçı tavrınız olumsuz etkilere sebep olabilir. Eğer danışmanlık yapıyorsanız, karşınıza gelen danışanlarınız bu tarz iletişim içinde olabilirler. Kararlarınızı sağlam ve emin olarak verebilir, para ve finans konuları hakkında görüşlerinize başvurabilirler.

  2 Nisan tarihinde olumlu bir hava içinde olabilir ve hayata dair umutlarınız ve beklentileriniz konularında karşınıza çıkan güzel fırsatlar, yakın ilişkilerinizden gelen destekler ile belki de yaşam amacınıza doğru adımlar atabilirsiniz. Gençlerin içinde olduğu ortak projelerde görev alabilir, ekip çalışmalarının size ne kadar tatmin ettiğini keşfedebilirsiniz.

  6 Nisan tarihinde, bir öncekini Mart-Ağustos 2016’da yaşadığımız Satürn geri hareketi başlayacak ve 27 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Satürn, hayatımızı düzene sokar, öğretileri ile bizi disipline eder, teslimiyeti ve tevekkülü öğretir ve karmayı temsil eder. Satürn geri hareketi, Merkür geri hareketi gibi kısa zaman içinde hayatımıza etkileri olan bir gösterge değildir. Uzun sürecek olan bu dönemde, yaşadığımız önemli olaylarda öğrenme sürecimizin altını tekrar tekrar çizerek önemli derslerimizi ve ödevlerimizi çıkarırız. Geri hareketin başlayacağı 6 Nisan’da gökyüzünde yer alan diğer önemli bir gösterge ile birlikte kendi değerinizi ortaya koyma, kendinize güveniniz, yeteneklerinizi keşfetme konularını yeniden irdeleyip, son bir yılda yaşadığınız olayların yarattığı içsel deneyimleri ne kadarını alarak kendinizi dönüştürdüğünüze bakabilirsiniz. Bu durumu okuldaki dersleriniz ve sınıf geçme modeli olarak alabilirsiniz. Siz derslerinizi çalışırsanız ve ödevlerinizi zamanında teslim ederseniz bir üst sınıfa devam etme hakkı kazanırsınız. Ama derslerini çalışmazsanız, ödevlerinizi zamanında teslim etmezseniz, o dersi tekrar edersiniz ve tekrar ettiğiniz zaman yine üzerinize düşenleri yapmazsanız sınıfta kalırsınız ve ı dersi tekrar almak durumunda kalırsınız. Satürn döngüleri ve geri hareketleri buna benzer mantıkta çalışır. Eğer değişimleri hayatınıza aldıysanız şimdi tekrar gözden geçirme ve sağlamlaştırma zamanları olarak değerlendirebilirsiniz. Eğer bu geçmiş dönemde, karşınıza çıkan ve sizi değiştirmeye yönelik deneyimler, olaylar karşında hareket etmediyseniz, şimdi ki etkinin gücü biraz daha itekleyerek hareket ettirmeye yönelik olabilecektir. Aynı hareketleri yaparak farklı sonuç elde etmeyi bekleyemeseniz, mutlaka hareketi değiştirmeniz gerekir. Ayrıca önemle belirtmek isterim ki siz ne kadar direnç gösterirseniz, karşıt güçte size karşı aynı oranda direnç uygulayacaktır. Eğer doğum haritanızda Satürn geri harekette ise bu dönem kendinizi anlamak ve olayları yoluna koymak açısından size daha fazla destek verebilir.

  9 Nisan tarihinde gerçekleşecek ve etkisi bir hafta kadar sürecek olan süreçte, edindiğiniz yeni bilgiler ve zihninizin daha derinlemesine çalıştığı ve hayata detaylı baktığı yeni bakış açısı ile özellikle çalışma ortamınızda kendinizi dönüştürecek yeni olaylar yaşayabilirsiniz. Başta sizi oldukça zorlayacak olan bu değişim, kendi gücünüzü ortaya koyma ve karşınızdaki otorite ile başa çıkma konularında önemli olayları hayatınıza getirebilir. Uzun dönemde size sağlam ve kalıcı olacak dönüşüm için ilk adımlarınızı atarken içinize dönerek teslimiyet ve tevekkül ile beklemek ve olan her durumun sizin hayrınıza gerçekleştiği inancınızı sağlamlaştıracaksınız. Bu dönemde size olumsuz gelen bir sonuç için aradan biraz zaman geçtikten sonra sizin için ne kadar olumlu olduğunu anlayabileceksiniz. Sağlık konularınız hakkında beklediğiniz sonuçlar umduğunuz gibi gelmeyebilir, ama bu sizi yeni bir yaşam tarzına götüreceği için, bir süre sonra daha sağlıklı bir hayat içinde olduğunuzu görecek ve bu duruma şükredir hale gelebilirsiniz.

  10 Nisan tarihinde iletişim gezegeni Merkür yakın ilişkilerinizde geri hareketine başlayacak ve 3 Mayıs tarihine kadar devam edecek bu gökyüzü hareketi boyunca, sadeleşmek, durmak, nefes almak ve hayatımızda artık fazlalık olan enerjileri çıkartmak için güzel fırsatlar olacaktır. Merkür geri hareketi bize her zaman kısa nefes alma molaları verir ve bu dönemleri böyle değerlendirmenizi önemle tavsiye ederim. Hayatın hızlı temposu içinde kendinize eyvah yine ters gidecek her şey demek yerine ne güzel nefes alıp, sadeleşeceğim demeniz kulağa daha güzel gelmiyor mu ? İlişkilerinizde yanlış anlaşılmaların olabileceği bu dönemde söylediklerinize ve kelimelerinize önem vermenizi ve sakin bir iletişim modelini benimsemenizi tavsiye ederim. Yazdığınız mesajları göndermeden önce mutlaka okuyun ve göden geçirin. Eğer önemli bir toplantıya katılacaksınız, normalden daha erken çıkın ve toplantı sunumlarınızı yedekleyin. Sözleşmelerinizi daha dikkatli gözden geçirin ve 3 Mayıs sonrasında tekrar gözden geçirmek üzere bir madde ile sözleşmeleri imzalamanızı öneririm.

  11 Nisan tarihinde Terazi-Koç hattında Dolunay gerçekleşecek. Ben-Biz konularınızı yeniden değerlendirme ve Yeni Ay zamanında neleri niyet etmiştiniz, şimdi o niyetleri gözden geçirme ve yenileme zamanları.

  14 Nisan tarihinde günlük rutinlerinizi kenara bırakarak içinizden taşan özgürlük duygusunu ve tüm zincirleri kırma isteğinizi ifade edebilirsiniz. 5 günlük bu süreçte, yeni fikirler, ilham, risk alma konularında hemen harekete geçme isteği içerisinde olabilirsiniz. İş hayatınız ile ilgili ani kararlar almamanızı ve bu denemim geçmesini beklemenizi öneririm. Uzun zamandır sorduğunuz nasıl sorusunun cevabı bu dönemde karşınıza çıkabilir.

  15 Nisan’da  Venüs düzeliyor ve ilişkiler, aşk, para, bolluk, şans konularında aksiyon zamanları başlayacak. Kendiniz ile uğraşmak yerine etrafınıza bakma ve fırsatları değerlendirme zamanları. Çalıştığınız ofiste ilişkileri yeniden değerlendirme ve içsel olarak yaşadığınız geçmiş 1.5 aylık dönemin dışarıya yansımasını görme zamanları. Ertelediğiniz estetik değişimleri yapma zamanı. Saçınızı hayalin kurduğunuz şekilde kestirebilir ya da boyatabilirsiniz. Para ve şans daha rahat hayatımıza akabilir.

  19 Nisan tarihinde Güneş Boğa burcuna geçiyor ve ilişkileriniz, Ben-Biz konularınız daha hareketli olacağı bir dönem başlıyor olacak. Ben ne kadar keyifli yaşıyorum, ilişkilerimde ne kadar keyifliyim, kendimi zorluyor muyum yoksa gerçekten böyle mi hissediyorum? Ne kadar değerliyim, ilişkilerimde bu değeri nasıl ortaya koyuyorum, ilişkilerime ne kadar değer veriyorum? Bu soruları sorma ve keyif alma konularının ön planda olduğu, daha fazla sanatsal aktivitenin hayatımızda yer aldığı, para ve yatırım konularında daha ayaklarımız yere basarak hareket ettiğimiz, doğanın keyfini çıkardığımız 30 günlük güzel bir dönem yaşayacağız.

  21 Nisan tarihinde, hayat ile mücadele gücümüzü gösteren Mars, İkizler burcuna geçecek ve 5 Haziran tarihine kadar burada kalacak. Para ve finans konularınız ile ortak kazançlar konularınız hareketlenecek, yeteneklerinizi keşfedebilirsiniz.

  26 Nisan saat 15:17’de Boğa burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Para ve finansal konularınız, kendi yeteneğinizi keşfetmeniz ve bu yeteneğiniz ile yeni girişimlerde bulunma konularında niyetlerinizi oluşturabilirsiniz.

  28 Nisan tarihinde aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, Koç burcuna geçiş yapacak ve 7 Haziran tarihine

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here