AKREP Burcu ve Yükselen Akrepler 2017 yorumu

Sevgili Akrepler ve yükselen akrepler, finansal konularınız hakkında yaşadığınız deneyimler 2017 senesinin sonuna kadar devam edecek. Kendi değerinizi bilerek yeteneklerinizin farkında olmak ve bu yeteneklerinizi kazancınız haline dönüştürmek için 2017 senesini değerlendirebilirsiniz. Yeteneklerinizi kullanarak, içinizdeki isteğe göre kazanacağınız paranın size getireceği bolluk ve bereket hissini hiçbir rakam ifade edemez. Maddi ve manevi kazançlarınızın gerçek değerini anlamak ve bilmek adına 2 seneden bu yana yaşadığınız deneyimlerin devamını getirecek olan bu sene, para sizin için ne demek, bolluğun tarifi sizin sözlüğünüzde nedir gibi soruların cevaplarına odaklanmanıza ve  bu konudaki bir çok sıkışıklığınızı çözmenize destek verecek. Deneyimler gezegeni Satürn, bu alandaki ziyareti ile size yeni yatırımlar da getirebilir. Bir mülk sahibi olabilir, kazançlarınızı artırmaya yönelik atılımlarda bulunabilirsiniz. Öncelikli olarak kazandığınız paranın gerçek değerini biliyor musunuz, anlıyor musunuz ve bu değere göre hareket ediyor musunuz? Mesela 25 kuruş sizin için ne demek? Para üstünüzü alırken bozuk paralara karşı yaklaşımınız nasıl? Yerde gördüğünüz bozuk paraları alır mısınız? Paraya hak ettiği değeri vermek, numerik değerine odaklanmadan bize ifade ettiği anlama bakmak çok önemli. Bu sene bunları anlamaya yönelik bolluk-bereket çalışmalarına katılmanızı öneririm.  Para kazanmaya olan yaklaşımınızı da gözden geçireceğiniz bu dönemde, aslında içinizde her daim var olduğunu bildiğiniz “para bana gelir” düşüncesini biraz daha ortaya çıkarmak isteyebilirsiniz.  Para alanınızı yöneten Yay, size burada bolluk ve bereket hissini her daim sunuyor aslında. Bu hissinizi daha somut hale getirmek ve finansal anlamda daha ayakları yere basan ve sahip olduklarının kıymetini bilen biri haline gelmenize destek verecek bu deneyimler, bundan sonraki hayatınızda daha güvende hissederek devam etmenize destek olacaktır.

Astrolojide en iyicil gezegen olan Jüpiter, 11 Ekim tarihine kadar sizin bilinçaltı konularınızı temsil eden alanınızda olacak. Kendinize sakladığınız tüm derin ve gizli konuların temsil edildiği bu alanda, Jüpiter’in ziyareti ile, kendinizi kabul etme ve burada bulunan tüm konuların şifalanmasına yönelik çalışmalara başlama fırsatları önünüze gelecek. Yaptığınız spiritüel çalışmalar ile, bir Akrep olarak içinizde var olan şifacı tarafınızı aktive ederek, bu yönünüzü kabul edebilir ve bu konuları daha fazla hayatınıza alabilirsiniz. Bu dönemde toplum faydasına olacak çalışmalarda bulunabilir, kolektif bilince hizmet etmek üzere harekete geçebilirsiniz. Bu ziyaret sırasında, özellikle korkularınıza bakmanızı ve bunları çözmek üzere çalışmalarda bulunmanızı öneririm. Bunları çözdüğünüz zaman hissedeceğiniz özgürlük hissi size tamamen yepyeni bir yaşamın kapılarını açacaktır. Günlük rutininiz ve çalışma ortamınız konularında da ferahlama hissedeceğiniz bu dönem, dedikodulara kulaklarınızı tıkamanızı ve böyle ortamlardan uzaklaşmanızı ayrıca hatırlatmak isterim. Ve belki de yılın en şanslı dönemi 11 Ekim sonrası, bu iyicil gezegen Jüpiter’in Akrep burcuna geçerek sizin kimliğinizi temsil eden alanda olması ile başlıyor. Ekim 2018’e kadar devam edecek bu dönem, 2018’in de sizin için şanslı bir sene olduğunun müjdesini şimdiden söylüyor. Kendinizi özgüven içinde ve şanslı hissedeceğiniz bu dönem, ev ve aile konularınız, yakın ilişkileriniz ve kariyeriniz ile ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Danışmanlık yapan Akrep burçlarının daha fazla bilinir olacağı bu dönemde, yeni ve güzel ortaklıklar içine girebilirsiniz. İlişkilerinizde daha sahiplenici ve tutku dolu olabilirsiniz. Dış görünüşünüzde güzel değişiklikler yapabilirsiniz. Jüpiter genişleme ile de ilgili olduğu için, kilo alma riskiniz olabilir, hayatınıza daha fazla spor katmanız iyi olacaktır.

Şans, ilişkiler, para konularının 2017 senesinde nasıl olacağına baktığımız zaman, şanslı tarihleriniz şu şekilde gerçekleşecek: Senenin hemen başında 3 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında aşk, romantizm, hayattan keyif alma, hobiler alanınızda güzel vakitler geçirebilirsiniz. Merkür’ün 9 Ocak tarihine kadar retro olacağını bu dönemin başındaki 6 gün için hatırlatmak isterim. Finansal konularınız ile ilgili şanslı dönemleriniz için, önce 5 Temmuz – 30 Temmuz tarihleri arasında ortak kazançlarınız konusunda şanslı zamanlar olacak. Daha sonra 30 Kasım – 24 Aralık tarihleri arasında ise sizin kişisel kazançlarınız alanınızda bolluk görünüyor. Bu her iki dönemde de yeni yatırımlarınız için uygun zamanlar olabilir. Yılın en şanslı dönemlerinden birini 5 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında, Jüpiter ve Venüs’ün birlikte burcunuzu ziyaret edeceği dönemde yaşayacaksınız. Kariyerinizde güzel değişimlerin olabileceği, yeni bir iş teklifinin geleceği, ev ve aile konularınızın huzurlu olduğu, yeni ev alma fırsatlarının karşınıza çıkabileceği bu dönemde, yakın ilişkilerinizde hoş ve romantik zamanlar geçirebilirsiniz. Ciddi ilişki içinde olan Akrepler, bu dönemde evlilik kararı alabilirler.

2017 senesi içinde gerçekleşecek 2 Ay tutulması ve 2 Güneş tutulmasının olduğu alanlar, kadersel değişimlerin hangi yaşam alanlarınızda olacağı konusunda bize ipuçları veriyor. 11 Şubat tarihinde ilk Ay tutulması Aslan burcunda gerçekleşecek ve sizin kariyer ve sosyal statü alanınızda gerçekleşecek. Toplum tarafından nasıl tanınıyorsunuz ve kendinizi nasıl ortaya koyuyorsunuz konuları hakkında duygusal süreçler yaşayacağınız bu dönemde daha fazla bilinme ve tanınma fırsatları karşınıza çıkabilir. Kariyerinizde değişikliklerin olabileceği hakkında ilk işaretlerin geldiği bu dönemde, bu konular hakkında kendinizi yeniden değerlendirme fırsatı bulabilirsiniz. Anneniz ile olan ilişkilerinizde daha sahiplenici bir tavır içine girebilirsiniz. 25 Şubat’ta gerçekleşecek Balık burcunda ilk Güneş tutulması, aşk, romantizm, yaratıcılık ve hayattan keyif alma konularınızı son kez harekete geçirecek. Balık-Başak hattında son 2 senedir gerçekleşen tutulmaların sonuncusu olan bu tutulma, aşk ve çocuklar konularında ne kadar fedakar davrandığınızın ve bunların sonuçlarını görerek bu konularda yeni aksiyonlar almanız konusunda size son değişim fırsatlarını sunabilir. Yaratıcı aktiviteler, çalışmalar ve hobiler için harekete geçebilirsiniz. Bu senenin ikinci tutulma zamanları ise 7 Ağustos tarihinde Kova burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması ile başlayacak. Ev ve aile konularını içeren temel yaşam alanınızda gerçekleşecek bu tutulma ile bu konuları ne kadar idealize ettiğiniz ve bireyselleştirdiğinizin farkına varabilir ve aile ve ebeveynleriniz ile olan ilişkilerinizi yeniden değerlendirme fırsatı bulabilirsiniz.Yeni bir ev almak ya da evinizi değiştirmek isteyebilirsiniz. 21 Ağustos tarihinde gerçekleşecek Aslan burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması ile bir önceki Ay tutulması tarihi olan 11 Şubat’ta kariyer ve sosyal statü alanınızda yaşamaya başladığınız duygusal değişimlere göre, bunlarıdaha somut hale getirmek üzere adımlar atabilirsiniz. Kariyer hedeflerinizi yeniden gözden geçirerek, gelecek iş tekliflerine yeşil ışık yakabilirsiniz.

2017 senesini sizin için özetlemek gerekir ise; finansal konularınız hakkında duygu ve düşüncelerinizi değiştirerek daha değer bilir şekilde yaşamaya başlayacağınız, 11 Ekim sonrasında Ekim 2018’e kadar şanslı bir döneme başlayacağınız, kariyer ve ev-aile konularında değişimlerin olabileceği bir sene yaşayacaksınız.

Aylık niyetlerinizi yazabileceğiniz zamanlar olarak aşağıda Yeni Ay başlangıç dönemlerini bulabilirsiniz:

28.1. 2017  03:08              Kova

26.2. 2017  17:59              Balık

28.3. 2017  05:58              Koç

26.4. 2017  15:17              Boğa

25.5. 2017  22:46              İkizler

24.6. 2017  05:32              Yengeç

23.7. 2017  12:47              Aslan

21.8. 2017  21:31              Aslan

20.9. 2017  08:30              Başak

19.10. 2017  22:12            Terazi

18.11. 2017  13:42            Akrep

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here