AKREP Burcu ve Yükselen Akrepler Ocak 2017 Yorumu

Sevgili Akrep burçları ve yükselen Akrepler, hepinize çok güzel, sevgi dolu, huzur ve barış dolu, sağlık dolu bir 2017 yılı diliyorum.

Yoğun enerjilerin olacağı bir Ocak ayı ile 2017 senesine başlıyoruz.

3 Ocak tarihinde aşk, ilişkiler ve para konularını temsil eden Venüs, 3 Şubat tarihine kadar kalacağı Balık burcuna geçiş yapacak ve sizin yaratıcılığınızı, aşk ve romantizm konularınızı, hayattan nasıl keyif aldığınızı gösteren yaşam alanınızda olacak. Kendisi de aşk ve romantizmi temsil eden Venüs’ün aynı zamanda bu konuları gösteren bir alanda olması, size çok duygusal ve romantik zamanlar geçirecektir. Yeni bir aşk isteyen Akrepler için sürpriz gelişmeler olabilir. Çocukları olan Akrep burçları ve yükselen Akrepler, çocukları ile birlikte hoş ve güzel zamanlar geçirebilir, ilişkileri uyumlu ve sevgi dolu olabilir. Yaratıcılığınızı gösterme konusunda şanslı olacağınız bu dönemde, hayata karşı daha olumlu ve pozitif bir yaklaşım içerisinde olabilirsiniz. Spekülatif yatırımlar konusunda daha hassas olmanızı ve değerlendirmelerinizi dikkatlice yaptıktan sonra karar vermenizi öneririm.

Ocak ayının hemen başında yaşayacağımız önemli bir gökyüzü hareketi, sizin yaşadığınız çevreniz ve bu çevre ile ilişkileriniz, kardeşleriniz, eğitimler, zihninizin çalışma şekli, medya, iletişim konularını temsil eden alanınızda gerçekleşecek. 8 Ocak günü netleşecek bu enerjiyi 4 Ocak’ta hissetmeye başlayabilirsiniz ve etkisini 13 Ocak tarihine kadar devam ettirebilir. Zihniniz çok derinlemesine analizler yapabilir ve iletişimizin sahiplenici ve gücünüzü gösterir bir tavır içinde olabilir. Çocukluğunuza yönelik değerlendirmeler yapmanıza sebep olabilecek deneyimler yaşayabileceğiniz bu dönemde, başarının sizin için anlamını netleştirmek isteyebilirsiniz. Eğer çözülmemiş konularınız var ise, bu dönemde bunları anlamak ve derinlemesine bakarak çözümünü oluşturmak için çok uygun zamanlar. Kardeşleriniz ya da yakın çevreniz ile olan ilişkilerinizde otoritenizi hissettirmek isteyebilir ve ciddiyetinizi ortaya koyabilirsiniz. Ego savaşlarına girmemenizi öneririm aksi halde istemediğiniz şekilde davranmanız gerekebilir. Bu dönem geçtikten sonra, bu konular sizde rahatsızlık yaratabilir. Akademik çalışma yapmayı düşünüyorsanız ya da akademik çalışmalar içinde iseniz, istediğiniz sonuçları elde etme şansınız olacaktır. Metafizik konularına ilginiz artabilir, bu konular ile ilgili eğitimlere başlayabilirsiniz.

8 Ocak tarihinde, iletişim gezegeni Merkür, normal seyrine başlayacak ve 20 Aralık tarihinde Oğlak burcunda başlayana geri hareketi Yay burcunda sona erecek. Merkür retro döneminde finansal konular ile ilgili ertelediğiniz yeni kararlarınızı hayatınıza almak için çalışmalarınızı başlatabilirsiniz. Eğer retro döneminde yeni yatırım kararları aldıysanız, onları tekrar gözden geçirmek ve kaçırdığınız noktalar var ise onları düzeltmek iyi olacaktır. 12 Ocak tarihinde tekrar Oğlak burcuna geçiş yapacak olan Merkür 7 Şubat tarihine kadar bu burçta kalacak. Zihninizin daha somut konulara odaklandığı, mantığınızın ön planda olduğu bu dönem boyunca, daha az konuşan ama söylemek istediklerini net ifade eden bir iletişim tarzınız olabilir. Medya, iletişim konularında projelerinizin sonuçlarını alabileceğiniz bu dönemde, daha fazla insana ulaşabilirsiniz. Yeni eğitim kararlarınızı aksiyona dönüştürebilir, yaşadığınız çevreyi değiştirmek isteyebilirsiniz.

10 Ocak tarihinde ve sonrasında devam eden 5 gün boyunca özgür hissetme ve kendinizi ifade etme konularınız çok fazla gündeminizde olabilir. Ani kararlar ile hayatınızı değiştirme isteğiniz olabilir. Şimdiye kadar yaşadığınız hayatı bırakıp, başka bir şehire ya da ülkeye taşınmak isteyebilirsiniz. İçsel olarak hissettiğiniz hafifleme ve kendinizi farklı ortaya koyma isteğiniz size yeni eğitim kapıları açabilir. Hayat felsefenizi özgürlüğünüzü ifade etme şekline dönüştürmek isteyeceğiniz bu dönemde radikal kararlar alabilirsiniz. Zihninizin çok yoğun çalıştığı ve farklı fikirler ürettiği bu dönemde, iletişim-pazarlama projelerinizde farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Gergin ve sıkışmış hissedeceğiniz bu dönemin kısa süreceğini kendinize hatırlatmanız, bu süreçten daha sakin çıkmanıza destek verecektir. Kararlarınızı, yoğun enerjilerin olacak Ocak ayından sonraya bırakmanız daha sağlıklı kararlar almanıza destek verecektir.

12 Ocak tarihinde Yengeç-Oğlak hattında senenin ilk Dolunay’ı gerçekleşecek ve bu ilk dolunay zamanında, gökyüzü gergin enerjiler sahip olacak. Aralık ayı sonunda gerçekleşmiş olan Yeni Ay zamanında hayatınızda başlayan konuların netleştiği bu dönem, hayat felsefeniz ve uzak yerler, yabancılar ile ilişkileriniz, yakın çevreniz, kardeşleriniz ile olan ilişkilerinizin ve yaşadığınız ortamınızın, bilinçaltınızda olan korkularınız ve saklı duygularınızın, günlük rutininiz ve iş ortamınız ile ilgili konularınızın hareketleneceği, hepsinin birbirlerinin etkileyerek hayatınıza yeni dinamikleri sokacak bir dönemin başlangıcını yaşayabilirsiniz. Hayatınız içinde önemli alanları temsil eden bu konuların aynı anda hareket geçmesi ve deneyimler sunması sizi biraz sıkışık hissettirse dahi sonrasında gelecek olan yenilikler ile bambaşka ir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz.

13 Ocak tarihinde ve sonrasındaki iki gün boyunca yaratıcı tarafınızın çok çalıştığını hissedebilirsiniz. Aşk ve romantizm konularında güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Sanatsal faaliyetler içinde iseniz, ilham perileri sizin etrafınızda olacak.

16-17-18 Ocak tarihlerinde, hayattan keyif alma konularında yeterince hareket edemediğinizi düşünebilirsiniz. 13 Ocak tarihinde hissettiğiniz hoş duygularınızın yerine kendinizi daha eleştiren bir yaklaşım içinde olabilirsiniz. Ebeveynliğinizi sorgulayabilir, çocuklarınıza karşı kendinizi suçlu hissedebilirsiniz.

19 Ocak tarihinde ve sonrasında devam eden 5 gün boyunca, kendi değerinizi ve yeteneklerinizi görüp, para kazanma şeklinizi bu konulardan sağlamak için çalışmalar yapabilirsiniz. Finansal konularda daha fazla atılım yapmak için araştırmalar yapacağınız bu dönem, spekülatif yatırımlardan uzak durmanızı öneririm.

23 Ocak tarihinde ilham ve esinlenme duygularınız yükselecek ve yaratıcı tarafınızın hayatınızı nasıl değiştirebileceği hakkında yeni fikirler getirebilir.

28 Ocak tarihinde 2 önemli değişiklik olacak. Hayat motivasyonumuzu ve mücadele gücümüzü gösteren ve aynı zamanda yönetici gezegeniniz Mars, Koç burcuna geçecek ve sizin çalışma ortamınız ile günlük yaptığınız rutin işleriniz ve genel koşturmacalarınızı gösteren alanınızda bulunacak. Çalıştığınız ortamlarda daha cesur hareket edeceğiniz ve yeni atılımlarda bulunacağınız bu dönemde, fikirlerinizi rahatça ifade edebilecek, yeni projeler var ise bunların yönetilmesi konusunda sorumluluklar almak isteyeceksiniz. Kendinize cesur sorular sorarak, gizli kalan korkularınız ile yüzleşme ve onları çözme cesareti bulacağınız bu dönemde, aynı zamanda bilinçaltı odalarınızı da korkusuzca ziyaret edebileceksiniz. Bu dönemde size bu konuların çözümünde destek verecek eğitimlere katılmanızı öneririm. Bu eğitimlerin daha aktivite içeren eğitimler olması, bedeninizi çalıştırması, cesaretle adım atma konularında size destek verecektir.

Bu tarihte aynı zamanda Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Kariyer alanınızda gerçekleşecek bu Yeni Ay ile, kariyer ve sosyal statü konuların hakkında tüm niyetlerinizi yazabilirsiniz. Daha geniş gruplar ile çalışmalara yönelik, ev ve aile konularınızı daha sıcak ve samimi ilişkiler ile devam etme konuları bu niyetlerinize örnekler olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here