Oldukça etkili bir uygulama olan “Aile Dizimini” belki daha evvel hiç deneyimlemediz ; Biz Dolunay Ailesi olarak mutlaka bu çalışmanın içinde yer almanızı hararetle tavsiye ediyoruz. Yararını ve etkisini gözlerimizle görmüş ve bizzat deneyimlemiş olarak söyleyebiliriz ki Aile Dizimi Muhteşem ve çok etkili bir çalışmadır .
Aile Dizimi nedir derseniz ;

Aile Dizimi, Alman psikoterapist Bert Hellinger tarafından 1990’larda geliştirilen sistemik bir terapi yaklaşımıdır.
İlişki sorunları, maddi sıkıntılar, hastalıklar, ruhsal sıkıntılar, kilo sorunu, iş alanında, aile içinde veya başka bireyler ile yaşanan sorunlar ve sürekli tekrarlanan olaylar aile diziminde sıklıkla sorgulanan konular arasında yer almaktadır.
Aile dizimi ile bu sorunların altında yatan sebeplere bakılır. Her birey aile sisteminin bir parçasıdır. Birey kök ailesinden, önceki kuşaklardan ve daha büyük kolektif gruplardan etki alır. Geçmişte yaşanmış travmalar, göç, savaş, ölüm, erken yaşta ebeveyn kaybı ve ayrılıklar, düşük, kürtaj, tecavüz, taciz… vb sistemde tıkanıklık yaratıp bireyin yaşamını etkileyebilir. Ancak bilinçaltı bu etkilerin çoğu zaman farkında değildir. Aile dizimi ile açılan alanda bu farkındalık oluşur. Bu farkındalık ve Aile sistemi yasalarının dengelenmesi ile şifalanma gerçekleşir.
Aile dizimi terapistin yönettiği, danışan ve temsilcilerle birlikte yapılan bir grup çalışmasıdır, bireysel çalışma da yapılması mümkündür. Çalışmalarda danışanla birlikte temsilci ve gözlemleyen diğer katılımcılar da şifalanırlar.

 

SUZAN TANIRCAN KİMDİR?
Esasında bir cv de anlatalamayacak kadar dolu olan ve uzun yıllarını farklı bir şekilde sürdürüken, hayatının yönünü yeniden çizen, bu yolda yürüyen, büyüyen ve gelişen, çıktığı nokta ile geldiği nokta arasında büyük değişimleri olan yüreği güzel bir insan . Yinede kısacıkta olsa nereden başladı, nereden buraya geldi ve karşılaştık derseniz de ; Suzan Tanırcan Almanya’da doğdu ve büyüdü, 2 çocuk annesi. Birçok kişisel gelişim eğitimine katıldı. Yoga eğitmenliği ve Aile Dizimi konusunda sertifika eğitimlerini tamamladı. Terapistin Yolu ileri eğitimlerine devam etmektedir. 22 senedir sürdüğü kurumsal iş hayatını 2015’de tamamladı. Yoga eğitmenliğinin yanı sıra Aile Dizimi çalışmaları yapmaktadır.
 

Yer:           Bostancı Green Park Otel
Tarih:       29 Ocak Pazar 10:00 – 17:30
Eğitmen: Suzan Tanırcan
Bilgi:         Febru Tok   –  0 (532) 728 20 66
Dolunay Facebook Sayfası için tıklayınız..

Facebook Event için tıklayınız..

 

 

Çalışmayla ilgili daha fazla bilgi almak veya kayıt yaptırmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

[Form id=”2″]