BALIK Burcu ve Yükselen Balıklar Ocak 2017 Yorumu

Sevgili Balık burçları ve yükselen Balıklar, hepinize çok güzel, sevgi dolu, huzur ve barış dolu, sağlık dolu bir 2017 yılı diliyorum.

Yoğun enerjilerin olacağı bir Ocak ayını yaşamaya başlarken, ayın hemen başında 3 Ocak tarihinde güzel bir gökyüzü olayı yaşayacağız. Aşk, ilişkiler ve para konularını yöneten Venüs, 3 Şubat tarihine kadar kalacağı burcunuza geçiş yapacak ve sizin kimliğinizi ve kendinizi temsil eden alanınızda bulunacak. Huzurlu, sakin, sevgi ve şefkat dolu bir dönem geçirmenize destek verecek olan bu gösterge, ilişkilerinizde sürprizli güzel gelişmeler getirebilir. Dış görünüşünüzde değişiklik yapmak istiyorsanız, bu dönemden faydalanabilirsiniz, yeni bir saç kesimi ya da uzun zamandır düşündüğünüz renk değişimi olabilir.

Ocak ayının ilk haftasında başlayan, 8 Ocak tarihinde netleşen ve sonrasındaki 4 gün içinde enerjisi azalan önemli bir gökyüzü hareketini, modern astrolojide iyi talih alanı olarak adlandırılan yaşam alanınızda yaşayacaksınız. Aynı zamanda arkadaşlıklarınızı ve umutlarınızı da gösteren bu alandaki bu hareket ile, arkadaş ilişkilerinizde çok tutkulu, sahiplenici bir tavır içinde olabilirsiniz. Arkadaş çevrenize güçlü ve karizmatik kişiler ekleyebilirsiniz. Hayata karşı ciddi ve sorumluluk sahibi bir yaklaşım içinde olacağınız bu dönemde, içinizden yükselen yoğun duyguları anlamakta zorlanabilirsiniz.

8 Ocak tarihinde, iletişim gezegeni Merkür, normal seyrine başlayacak ve 20 Aralık tarihinde Oğlak burcunda başlayan geri hareketini Yay burcunda sonlandıracak. Kariyeriniz ile ilgili kararlar almış iseniz, bunları yeniden gözden geçirebilirsiniz. Ayrıca bu dönemde yaşamış olduğunuz yanlış anlaşılmaları da düzeltebilirsiniz. 12 Ocak tarihinde tekrar Oğlak burcuna geçiş yapacak olan Merkür ve 7 Şubat tarihine kadar bu burçta kalacak. Zihninizin hayattan beklentileriniz konularında daha somut konulara odaklandığı, mantığınızın ön planda olduğu bu dönem boyunca, arkadaşlarınız ile daha az konuşan ama söylemek istediklerini net ifade eden bir iletişim tarzınız olabilir. Verdiğiniz sözler konusunda çok hassas ve titiz olacağınız bu dönem boyunca detaylara hakimiyetiniz en üst seviyede olacaktır. Zihniniz daha çok neden-sonuç ilişkisine dayalı şekilde çalışabilir. Yazma konusunda bir hobiniz var ise bu dönemde çok verimli çalışmalar yapabilirsiniz. Yaratıcı yazarlık kurslarına başlamak için çok uygun dönemler.

10 Ocak tarihinde ve sonrasında devam eden 5 gün boyunca finansal konularda özgür hissetme ve kendi değerinizi ifade etme konularınız çok fazla gündeminizde olabilir. Yaratıcı enerjinizin çok yüksek olacağı bu dönemde, hem kendinizi yenilemek hem de hayatınızı değiştirmek için içinizde çok yüksek bir istek duyabilirsiniz. Hayatınızın nasıl olduğuna dair her konunun görünür olacağı bu dönemde, ne yapmak istediğinize yönelik kararlarınızı hemen uygulamaya başlamak için çok yüksek bir heyecan duyabilirsiniz. Büyük aydınlanmanın ve farkındalığın olacağı bu dönemde, içinizdeki bu enerjiyi yönetmekte zorlanabilirsiniz. Otorite figürlerine karşı içinizdeki özgürlük hissini belirtme isteğiniz sizi onlar ile karşı karşıya getirebilir. İçinizden yükselen her itiraz duygusunda, kendinize nefes almayı hatırlatmanızı tavsiye ederim. Nefesinizi takip ettiğiniz zaman hemen bulunduğunuz ana geri döneceğiniz için, içinde bulunduğunuz durumu daha sakin değerlendirme şansınız olacaktır. Ayrıca bir diğer önemli bilgi ise bu dönemin geçici bir dönem olduğunu hatırlamanız olacaktır. Önemli kararlarınızı mutlaka bu dönem sonrasına ertelemenizi öneririm. Bu tarihten sonra, Ocak ayı sonuna kadar devam edecek önemli gökyüzü hareketleri olacağı için, tüm önemli kararlarınız için, Ocak ayı sonunu beklemeniz daha uygun olacaktır.

12 Ocak tarihinde Yengeç-Oğlak hattında senenin ilk Dolunay’ı gerçekleşecek. Senenin ilk dolunayı zamanında, gökyüzü gergin enerjiler sahip olacak. Aralık ayı sonunda gerçekleşmiş olan Yeni Ay zamanında hayatınızda başlayan konuların netleştiği bu dönem, kazançlarınız ile ilgili hayatınızda radikal değişiklikler yapmak isteyebilir, finansal konularınız, özellikle kendi değerinizi ve yeteneğinizi ortaya koyarak para kazanma konusu önem kazanacak. Değişim ve dönüşüm konularına daha fazla odaklandığınız bu dönem, yaratıcı enerjiniz, çocuklarınız ile kurduğunuz duygusal bağlar, başladığınız yeni eğitimler size güzel bir dönemin kapısını açabilir. İçinizdeki umudun dışarıya yansıyacağı bu dönem, her ne kadar gergin açılar içerse dahi size hayatınızda yapmak istedikleriniz için ihtiyacınız olan değişim enerjisini ve cesaretini getirecek. Bir anlamda bu dönem, konfor alanınızdan çıkma ve tırtıldan kelebeğe dönüşerek güzelliğinizi ortaya koyma zamanları olabilir.

13 Ocak tarihinde ve sonrasındaki iki gün boyunca, kendinizi duygu denizinde kaybolmuş hissedebilirsiniz. İlahi sevgi ve geleni kabul etme konularını deneyimleyeceğiniz bu dönem, ilham gücünüz yükselebilir.

16-17-18 Ocak tarihlerinde hayata karşı mücadele etme ve isteklerinizi elde etme konularında, kendinize yönelik eleştirilerde bulunabilir ve neden yapamadığınıza ilişkin sorulara fazla odaklanabilirsiniz. Hayat içinde hepimizin belli görevleri ve sorumlulukları var. Bundan ne bir eksik ne bir fazla hareket edebiliriz. Kendimizi neden diye eleştirmek yerine yaptıklarımıza odaklanmak ve kendimizi takdir etmek bizi her zaman yüksek enerjide tutacaktır. Hayatınız boyunca neler yaptığınıza odaklanırsanız, kendinizi eleştirmek yerine bol bol takdir etmeniz gerektiğini fark edebilirsiniz.

19 Ocak tarihinde ve sonrasında devam eden 5 gün boyunca, kariyeriniz ile ilgili yeni kararlar alabilir, nerede olmak istediğinize ilişkin sorular sorabilirsiniz. 2015 senesinden bu yana yeniden inşa ettiğiniz sosyal statü alanınızda, artık hareket etme zamanı gelmiş olabilir. Kendinizi tutmak yerine, aksiyona geçmek ve karşınız gelenlere göre karar vermek belki de yeni çözümlere odaklanmak daha iyi olacaktır. Hareket ettiğimiz sürece, karşımıza yeni fırsatlar çıkacaktır. Aynı hareketleri yaparak farklı sonuç elde etmemiz maalesef mümkün değildir.

23 Ocak tarihinde ilham ve esinlenme duygularınız yükselebilir. Yumuşak ve sakin bir iletişim tarzı içinde olacaksınız.

26 Ocak tarihinde ve sonrasındaki 5 gün boyunca, ilişkilerde nasıl davrandığınızı, ilişki kalıplarınızı, hayatın size nasıl davrandığını ve hatta hayat ile olan ilişkinizi gözden geçirme ve yeni kararlar alam zamanları olabilir. Yukarıda bahsettiğim gibi bu ay kendinize bol bol sevgi ve şefkat gösterme zamanları yaratın. Kafanızda olan negatif kalıplarınızı fark edin ve bunları değiştirmek için hareket geçin. Yeni bir seneye bunları değiştirerek başladığınız zaman, hayatın size getireceği güzel sürprizlere de hazırlanmış olabilirsiniz.

28 Ocak tarihinde 2 önemli değişiklik olacak. Hayat motivasyonumuzu ve mücadele gücümüzü gösteren Mars, yöneticisi olduğu Koç burcuna geçecek ve yüksek motivasyon, hareket etmek enerjisi, cesaret ve yeniye başlama konularında atak olacağınız bu dönem görünür olmanıza ve gücünüzü elinize almanıza destek verecek. Finansal konularınızın çözümü, yeni yatırımlar konularında hareketli olacağınız bu dönem, projelerinize hız verebilirsiniz. Hayat enerjinizin çok yüksek olacağı bu dönemde, sizin enerjiniz etrafınızı da etkileyecektir.

Bu tarihte aynı zamanda Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Çalışma ortamınız, bedeninize özen gösterme, sağlıklı beslenme konularında yeni niyetlerde bulunabilirsiniz. 26 Ocak tarihinde ve sonrasındaki 5 gün boyunca, ilişkilerde nasıl davrandığınızı, ilişki kalıplarınızı, hayatın size nasıl davrandığını ve hatta hayat ile olan ilişkinizi gözden geçirme ve yeni kararlar alam zamanları olabilir. Yukarıda bahsettiğim gibi bu ay kendinize bol bol sevgi ve şefkat gösterme zamanları yaratın. Kafanızda olan negatif kalıplarınızı fark edin ve bunları değiştirmek için hareket geçin. Yeni bir seneye bunları değiştirerek başladığınız zaman, hayatın size getireceği güzel sürprizlere de hazırlanmış olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here