Spiritüel Filmler

Yönetmen Gabriele Muccino
Yazarlar Grant Nieporte
IMDB Puanı 7,7/10  (240,143)
 Oyuncular  Will Smith Will Smith … Ben
 Rosario Dawson Rosario Dawson …Emily Posa
 Woody Harrelson Woody Harrelson …Ezra
 Michael Ealy Michael Ealy …Ben’s Brother
 Barry Pepper Barry Pepper …Dan

Anlatılmaz yaşanır tarzı bir film Yedi Yaşam. Umudunu kaybetme filmi ile bir çok insanı etkileyen ünlü oyuncu Will Smith ve yönetmen Gabriele Muccino tekrar bir araya gelerek yine sizi derinden etkileyecek bir dram filmi geliyor.

Will Smith’in başrolde yer aldığı ve ona Rosario Dawson ve Woody Harrelson gibi kaliteli oyuncuların eşlik ettiği Yedi Yaşam filminin yönetmenliğini Will Smith ile Umudunu Kaybetme filminde de çalışan Gabriele Muccino yapıyor.

Yedi Yaşam filminin konusu biraz karmaşık ama çok etkileyici. Aslında filmin konusunu nasıl anlatsam bilemiyorum. Yani özeti bile anlatılması zor bir konusu var ve o yüzden sinema da yaşanır demek geliyor insanın içinden. Fakat adından da anlayacağınız gibi Will Smith hayat ile bir oyuna girişiyor ve bu oyun yedi kişinin hayatını tamamen değiştiriyor.

Filmin sonu derseniz son zamanlarda gördüğüm en etkileyici sonlardan bir tanesi. Yedi Yaşam filmi boyunca Will Smith’in oyununu anlamaya çalışıyorsunuz. Bazen sıkıldığınız anlar oluyor ama filmdeki 7 kişi arasındaki ilişkiyi kurma çalışmanız sıkıntınızı alıyor. Filmin sonuna yaklaştıkça herşey daha bir açığa çıkıyor ve merakınızı acaba nasıl bitecek sorusu alıyor. Ve filmin sonunu görünce hem derin bir depresyon yaşıyorsunuz hem de aşka çok farklı bir şekilde bakıyorsunuz.

Her film de bir aşk olur ve yazarlar her zaman aşın gücünü çok farklı bir şekilde anlatmaya çalışır. En büyük amaçta bir insanın en değerli varlığı olan kalbini birine ne kadar çok verebileceğidir açıkçası. Bunun için çok farklı senaryolar ortaya koyulur fakat Yedi Yaşam filmindeki aşkı anlatış biçimi gerçekten çok etkileyici. Hepinize iyi seyirler…

http://film.yazarokur.com ‘dan alınmıştır.

Filmi izlemek için tıklayınız…

Fragman

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here