KOÇ Burcu ve Yükselen Koçlar Ocak 2017 Yorumu

Sevgili Koç burçları ve yükselen Koçlar, hepinize çok güzel, sevgi dolu, huzur ve barış dolu, sağlık dolu bir 2017 yılı diliyorum.

Yoğun enerjilerin olacağı bir Ocak ayı ile 2017 senesine başlıyoruz.

2017 senesinin ilk gününde arkadaş gruplarınız ile vakit geçirmeye devam edebilirsiniz. Yeniye, yeniliklere ve orijinal fikirlere açık olacağınız bu gün, zihninizde çözülmeyi bekleyen konularınız için daha farklı yöntemler geliştirerek sonuca ulaşmanıza destek verebilir.

3 Ocak tarihinde, aşk, ilişkiler ve para konularını yöneten Venüs, Balık burcuna geçecek ve 3 Şubat tarihine kadar bu burçta kalacak ve bilinçaltınızı temsil eden alanınızda bulunacak. Bu süre boyunca spiritüel konulara daha fazla ilgi duyabilir, ilahi sevgiyi daha fazla hissederek teslimiyette olmayı deneyimleyebilirsiniz. Hayata ve insanlara karşı yaklaşımınız daha yumuşak ve kabul edici bir duygu içinde olacaktır.

Ocak ayının ilk haftasında başlayan, 8 Ocak tarihinde netleşen ve sonrasındaki 4 gün içinde enerjisi azalan önemli bir gökyüzü hareketini, kariyer ve sosyal statü alanınızda yaşayacaksınız. Bu dönemde kendinizi çok güçlü hissedebilir, kariyeriniz hakkında önemli kararlar alabilirsiniz. Bu enerjinin size vereceği gücü değerlendirirken, bunu herkes için kullanmanızın daha faydalı olacağını önemle hatırlatmak isterim. Etkisinin çok büyük olacağı bu güç hissi, sizi istemediğiniz şekilde ego savaşları içine sokabilir. İş hayatınızda önemli ve karizmatik kişiler bu dönemde size önemli destekler verebilir. Kariyer konularınızda uzun zamandır yaşadığınız değişim ve dönüşümüzü daha net hissedeceğiniz bu dönemde, özellikle başarılı olmak konusunda kendinize çok fazla yüklenmeyin. Hepimizin içinde var olan “yapabilirsin“ sesi bizim en büyük motivasyon gücümüzdür. Ancak bu yapabilme gücümüzü ortaya koyarken hem kendimize hem etrafımıza verdiğimiz fayda-zarar etkisini mutlaka göz önünde bulundurmak gerekir. Etrafınızda kimsenin olmadığı bir başarı mı istersiniz, yoksa bu başarınızı kalabalık bir grup ile kutlamalar yaparak mı yaşamak istersiniz? Özellikle egonuzun çok kuvvetli bir şekilde sizi itekleyeceği bu dönemde, bu farkındalık ile hareket etmeniz, bu durumları yönetmenizde size önemli destek verecektir.

8 Ocak tarihinde, iletişim gezegeni Merkür, normal seyrine başlayacak ve 20 Aralık tarihinde başlayan geri hareketi sona erecek. Merkür Oğlak burcunda başlayan geri hareketini, Yay burcunda sonlandıracak. Merkür retro döneminde ertelediğimiz yeni kararlarımızı hayatımıza almak için çalışmalarımızı başlatabiliriz. Eğer retro döneminde kararlar almış isek, onları tekrar gözden geçirmek ve kaçırdığımız noktalar var ise onları düzeltmek iyi olacaktır. 12 Ocak tarihinde tekrar Oğlak burcuna geçiş yapacak olan Merkür, 7 Şubat tarihine kadar bu burçta kalacak. Zihninizin daha somut konulara odaklandığı, mantığınızın ön planda olduğu bu dönem boyunca, daha az konuşan ama söylemek istediklerini net ifade eden bir iletişim tarzınız olabilir. Verdiğiniz sözler konusunda çok hassas ve titiz olacağınız bu dönem boyunca detaylara hakimiyetiniz en üst seviyede olacaktır. Zihniniz daha çok neden-sonuç ilişkisine dayalı şekilde çalışabilir.

10 Ocak tarihinde ve sonrasında devam eden 5 gün boyunca özgür hissetme ve kendinizi ifade etme konularınız çok fazla gündeminizde olabilir. Bir Koç burcu olarak, hayatınızın sizin kontrolünüzde olması ve yeniliklere karşı duyduğunuz heyecan, size bu dönemde ani kararlar aldırabilir, gergin hissedebileceğiniz bu dönemde enerjinizi kontrol etme konusunda zorlanabilirsiniz. Otorite figürlerine karşı içinizdeki özgürlük hissini belirtme isteğiniz, sizi onlar ile karşı karşıya getirebilir. İçinizden yükselen her itiraz duygusunda, kendinize nefes almayı hatırlatmanızı tavsiye ederim. Nefesinizi takip ettiğiniz zaman hemen bulunduğunuz ana geri döneceğiniz için, içinde bulunduğunuz durumu daha sakin değerlendirme şansınız olacaktır. Ayrıca bir diğer önemli bilgi ise bu dönemin geçici bir dönem olduğunu hatırlamanız olacaktır. Önemli kararlarınızı mutlaka bu dönem sonrasına ertelemenizi öneririm. Bu tarihten sonra, Ocak ayı sonuna kadar devam edecek önemli gökyüzü hareketleri olacağı için, tüm önemli kararlarınız için, Ocak ayı sonunu beklemeniz daha uygun olacaktır.

12 Ocak tarihinde Yengeç-Oğlak hattında senenin ilk Dolunay’ı gerçekleşecek. Senenin ilk dolunayı zamanında, gökyüzü gergin enerjilere sahip olacak. Aralık ayı sonunda gerçekleşmiş olan Yeni Ay zamanında hayatınızda başlayan konuların netleştiği bu dönemde, siz sevgili Koç burçlarına ve yükselen Koçlara, hem kariyer-ev alanında, hem Ben-Biz, yakın ilişkiler alanında sakin kalmanızı ve hayatınızda bu alanlara dair çözmek istediğiniz konularınıza ilişkin değerlendirmelerinizi detaylı bir şekilde yaparak hareket etmenizi öneririm. Kendinizi yoğun duygusallık içinde kaybolmuş hissedeceğiniz bu dönemde, hayatınızın önemli alanlarını temsil eden bu konular ile ilgili fedakar hissedebilir ve aldığınız sorumlulukların çok fazla olduğunu görebilirsiniz. Kendinize daha şefkatli davranmanızı önereceğim bu dönemde, bakın bakalım hayatınızda en sevdiğiniz kişi kendini böyle hissederse siz o kişiye neler söylersiniz ve nasıl davranırsınız. Şimdi aynı sevgi ve şefkati kendinize gösterin; kendinizi daha iyi hissedip, konularınızı daha sakin değerlendirebilirsiniz. Her zaman söylediğim gibi, gökyüzü en sıkışık anlarda dahi mutlaka nefes alacak alanları da beraberinde getirir. Bu hareketin hemen ardından gerçekleşecek Merkür’ün Oğlak burcuna geçişi, size daha rasyonel düşünme ve sorunlarınıza daha akılcı yaklaşmanızı sağlayacak.

13 Ocak tarihinde ve sonrasındaki iki gün boyunca, kendi iç dünyanıza çekilme isteğiniz olabilir. Daha meditatif olacağınız bu iki gün boyunca, bilinçaltınız size sakinlik ve hayatın akışı ve teslimiyet konusunda telkinlerde bulunabilir. Bu dönemde yoga yapmanız, dua etmeniz, kendiniz ile kalmanız size çok iyi gelecektir.

16-17-18 Ocak tarihlerinde ise bilinçaltınızda bulunan korkularınız, gizli konularınız tekrar gündeminize gelebilir. Bunları şifalandırmak ve çözmek için harekete geçebilirsiniz. Bu 3 günlük süreçte, kaza riskleri olabileceği için, 13 Ocak tarihinde başlamanızı önerdiğim sakin dönemi 18 Ocak sonuna kadar devam ettirmeniz iyi olacaktır.

19 Ocak tarihinde ve sonrasında devam eden 5 gün boyunca, motivasyonunuzu nasıl kullandığınız ve mücadele gücünüzü nasıl ortaya koyduğunuza ilişkin deneyimler karşınıza gelebilir. Kendinizi nasıl konumlandırmak isterseniz, hayatın size o şekilde davrandığını unutmayın. Siz “ben yapabilirim” diye hareket ettiğiniz takdirde gücünüzü ortaya koyabilir, hatta belki de daha verimli olacak şekilde kullanma fırsatlarını kendinize sunabilirsiniz. Ama eğer “ben yapamam” tuzağına düşerseniz, o zaman tüm gücünüz elinizden alınmış hissederek kenara çekilir ve alanı başkalarına bırakırsınız. Her hareket için ilk ve en önemli adım karar vermektir. Nasıl davranacağınıza karar verdikten sonra o şekilde hareket etmeye başlarsınız. Yapılan araştırmalar tutumların davranışları, davranışların tutumları meydan getirdiğini göstermiştir. “Ben yapabilirim” tutumu, davranışı ortaya koyma şeklinde gerçekleşecektir.

23 Ocak tarihinde ilham ve esinlenme duygularınız yükselebilir. Yazmak istediğiniz bir konunuz, ortaya koymak istediğiniz bir çalışmanız var ise, yeni fikirlerin zamanı.

26 Ocak tarihinde ve sonrasındaki 5 gün, ilişkilerde nasıl davrandığınızı, ilişki kalıplarınızı, hayatın size nasıl davrandığını ve hatta hayat ile olan ilişkinizi gözden geçirme ve yeni kararlar alma zamanları olabilir. Yukarıda bahsettiğim gibi bu ay kendinize bol bol sevgi ve şefkat gösterme zamanları yaratın. Kafanızda olan negatif kalıplarınızı fark edin ve bunları değiştirmek için hareket geçin. Yeni bir seneye bunları değiştirerek başladığınız zaman, hayatın size getireceği güzel sürprizlere de hazırlanmış olabilirsiniz.

28 Ocak tarihinde 2 önemli değişiklik olacak. Hayat motivasyonumuzu ve mücadele gücümüzü gösteren Mars, yöneticisi olduğu burcunuza geçecek. Balık burcunda olduğu dönemde daha içsel çalışan ve size içsel motivasyona yönelik destek veren Mars, şimdi artık görünür olmanıza ve gücünüzü elinize almanıza destek verecek. Kendinizi cesur ve harekete hazır hissedebilir ve her türlü konuyu çözmek için aksiyonlar almaya başlayabilirsiniz. Hayat enerjinizin çok yüksek olacağı bu dönemde, sizin enerjiniz etrafınızı da etkileyecektir.

Bu tarihte aynı zamanda Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Umutlarınız, idealleriniz, projeleriniz ile ilgili yeni niyetlerde bulunabilirsiniz. Hayatınıza yeni gruplar, organizasyonlar girebilir, yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here