Spiritüel Filmler

Yönetmen Josef Rusnak
Yazarlar Daniel F. Galouye (Kitap)
Josef Rusnak (sinemaya uyarlama)
IMDB Puanı 7,0/10  (53,742)
 Oyuncular Craig Bierko Craig Bierko … Douglas Hall / John Ferguson / David
 Armin Mueller-Stahl Armin Mueller-Stahl … Hannon Fuller / Grierson
Gretchen Mol Gretchen Mol … Jane Fuller / Natasha Molinaro
Vincent D'Onofrio Vincent D’Onofrio … Jason Whitney / Jerry Ashton
Dennis Haysbert Dennis Haysbert … Detective Larry McBain

Gerçekten bu dünyada var mıyız? Zaman kavramı nedir? Geçmiş, gelecek nedir?

Cevabı filmin içinde…

Yayınlandığı yıllarda sinemalarda çok ilgi çekmese bile “gerçek” kavramından öğeler barındıran bu film spritüel film sevenlerin beğenisini toplamaya devam ediyor.

Filmi izlerken içinizde bir şeylerin “evet şu an yaşadıklarımın dışında da bir şeyler olduğunu biliyorum” diyeceği bir sinema şöleni…

Konusu:

Büyük bir bilgisayar şirketinin sahibi olan Hannon Fuller, şirketinin geliştirdiği ve henüz deneme aşamasında bilgisayar oyununda çok önemli bir şey fark eder ve keşfettiği şey sebebiyle hayatının tehlikeye girmiş olabileceğini fark eder. Fuller, şirketin hazırladığı bilgisayar oyununun içine girerek oyun içinde bir karakter olan barmen Jerry Ashton’a, Douglas Hall’a iletmesi için bir keşfettiği şeyi anlatan bir mektup bırakır. Fakat barmen Jerry Ashton mektubu gizlice okur. Kendi dünyasına dönen Fuller, telefonla Douglas Hall’a sanal dünyada kendisine bir mesaj bıraktığını belirtir ve kendisi ile buluşmak ister. Douglas ve Fuller buluşmak üzere iken öldürülür.  Douglas, Fuller’ın kendisine bıraktığı mesaja ulaşmak için 1937’de geçen sanal olarak kurulmuş paralel dünyaya gitmek zorundadır. Bu dünya Hannon Fuller ve Douglas Hall’ın şirketinin 13. katındaki bilgisayar yardımıyla geçiş yapılabilen ve orada buradaki kişilerin karşılığı olan bir dünyadır. Hannon Fuller’ın karşılığı Grierson, Douglas Hall’ın karşılığı John Ferguson, şirkette bu olayı bilen üçüncü kişi olan Jason Whitney’ın karşılığı ise Jerry Ashton’dur.

Filmi izlemek için tıklayınız…

Fragman

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here